חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

ההנאות הקטנות של ראש הממשלה

הדיווח של ישראל אייכנר מפיצוץ ישיבת הקבינט המדיני-ביטחוני:  ״מתקפה של השרים איתמר בן גביר, בצלאל סמוטריץ’, מירי רגב ודודי אמסלם על הרמטכ״ל בשל החלטתו להקים צוות שיחקור את המלחמה, לרבות את מחדל 7 באוקטובר, ההכנות לתמרון והלחימה בתוך הרצועה״ מעלה שתי נקודות חשובות בשולי הדברים

מה עשה דודי אמסלם בקבינט הבטחוני מדיני

עם כל הכבוד לתואר השר שקיבל דודי אמסלם, מה היה לו לעשות בדיון בקבינט המדיני בטחוני? הוא אינו חבר קבינט. מה הערך המוסף הבטחוני שלו כדי להשתתף בדיון? ואם הוא הגיע לדיון (כדי לצעוק על הרמטכ״ל) מי זימן אותו ולמי יש את הסמכות להכניס אותו לדיוני הקבינט?

מה הפיק נתניהו מפיצוץ דיוני הקבינט הבטחוני מדיני

לפי הדיווח של אייכנר: ״בסוף העימות, ראש הממשלה בנימין נתניהו נעמד ואמר: “צריך לעצור, נמשיך בפעם אחרת”. לדברי שרים שנכחו בישיבה, “הדיון הזה התנהל כמו קרקס”. הם אף טענו כי “נתניהו נהנה מהמתקפה, ואפילו העיר לרמטכ”ל שהוא צריך להקשיב לביקורת של השרים“.

כשהדיווח הזה מצטרף לדיווחים קודמים על שנתניהו בולם דיונים על נושא היום שאחרי ועל נושא החטופים, מונע אפשרות של שר הבטחון להיפגש לדיון עם ראשי מערכות הבטחון, מאפשר לשריו ולח״כי הקואליציה להשתלח ברמטכ״ל ובמערכות הבטחון – ברור שזה לא מקרה ולא טעות – זו מדיניות שנראית כמשרתת מטרות של ראש ממשלה שנלחם על השרדותו הפוליטית.

אבל כאן מצטרף דיווח נוסף: ״נתניהו נהנה מההתקפה״.  שנותן זוית מעניינת ואף תשובה לשאלה הראשונה – מי הביא את אמסלם ומה הוא היה אמור לעשות בדיון.

כל זה מחזיר אותנו לעדות קודמת על ההנאות של ראש הממשלה שאמור לשרת את כל העם ולדאוג לבטחונה וחוסנה של המדינה:

ואז מסתבר...
וגיא פלג בחדשות 12 מסביר:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מחאות | הפגנות | מעקב חקיקה | קבוצות מאבק | עדכונים מהשטח:
כל מה שחשוב למחנה הדמוקרטי-ליברלי - אצלך בווצאפ

דילוג לתוכן