חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

העונש של נתניהו על השנאה שזרע – ייזכר כאבי הטבח

רונן צור בהפגנה בהרצליה: “העונש של נתניהו על השנאה שזרע – ייזכר כאבי הטבח”, עמרי רונן, שסבתו נירה נרצחה בכפר עזה הביא את חלון ביתה המחורר, ואת קליעי הקלאצ’ניקוב שנמצאו בביתה: “כמו את החלון הזה – גם את הממשלה הזו צריך להחליף”
היום ה-169 לשבעה באוקטובר וההפגנות של המחנה הדמוקרטי בהרצליה חזרו ובגדול עם ליינאפ מרשים וחזק ביותר

בהפגנה נאמו יועץ התקשורת רונן צור; לשעבר מנהל מטה משפחות החטופים, עמרי רונן, ממנהיגי אחים לנשק, שסבתו נירה ז”ל נרצחה בכפר עזה והוא שירת 153 ימים במילואים כמפקד צוות ביחידה מובחרת; אחרון דיבר נדב עוז זלצברגר מתנועת הצעירים “דורשינוי”. את הערב הנחתה דנה אורן ינאי ממובילות מטה המאבק בהרצליה וסגנית ראש העירייה.

החלון הזה, שמחורר בכדורי קלאצ׳ניקוב, הוא בדמותכם

על הבמה לצידו של עמרי רונן עמד חלון מחורר מקליעים. חלונה של סבתו נירה ז”ל.
רונן הציג בכף ידו את הקליעים שנמצאו בביתה, ופנה אל הממשלה: “החלון שהבאתי כאן היום מסמל בדיוק את ההפך מהדימויים החיוביים שבדרך כלל חלון מייצג. החלון הזה מסמל חושך, אובדן דרך, חולשה, שבר, שכול, והשפלה לאומית. החלון הזה, שמחורר בכדורי קלאצ׳ניקוב, הוא בדמותכם – זה קרה במשמרת שלכם ואתם האחראים. החלון הזה דורש שינוי, חייבים להחליף אותו, הוא שבור ולא מתפקד. אנחנו חייבים לשים חלון חדש במקומו. בדיוק כפי שצריך להחליף אתכם ולהקים ממשלה חדשה ציונית ומאוחדת”.

בנימין נתניהו נצרב בהיסטוריה כאבי הטבח

רונן צור: “המאבק לקיומה הדמוקרטי של המדינה הפך בשבעה באוקטובר למאבק על קיומה של המדינה. אלו שקראו לנו בוגדים, והעבירו כסף לרוצחי חמאס. אלו שכינו אותנו מפיצי תבהלה, עצמו את העיניים ונתנו להם לטבוח בנו ללא רחמים”.
“יש חלק גדול מאוד בעם הזה שנמצא בהתפכחות והבנה שאסור לנו לנהל מלחמה פנימית. דווקא בתוך הקושי והכאב העצום חובתנו כעת למצוא בני ברית בציונות הדתית, בימין הממלכתי בליכוד השפוי ולהושיט יד. זה קשה, זה הופך את הבטן אבל זו חובתנו למצוא דרך לחיות יחד בכללי משחק חדשים ומוסכמים”.
“בנימין נתניהו נצרב בהיסטוריה כאבי הטבח. זה עונשו של מי שזרע שנאה ופילוג בינינו. לנצח אותו זה גם לעצור את מעגל השנאה ולהתחיל לבנות את ישראל החדשה, חזקה, אנושית ודמוקרטית”.רונן צור: “המאבק לקיומה הדמוקרטי של המדינה הפך בשבעה באוקטובר למאבק על קיומה של המדינה. אלו שקראו לנו בוגדים, והעבירו כסף לרוצחי חמאס. אלו שכינו אותנו מפיצי תבהלה, עצמו את העיניים ונתנו להם לטבוח בנו ללא רחמים”. 

“יש חלק גדול מאוד בעם הזה שנמצא בהתפכחות והבנה שאסור לנו לנהל מלחמה פנימית. דווקא בתוך הקושי והכאב העצום חובתנו כעת למצוא בני ברית בציונות הדתית, בימין הממלכתי בליכוד השפוי ולהושיט יד. זה קשה, זה הופך את הבטן אבל זו חובתנו למצוא דרך לחיות יחד בכללי משחק חדשים ומוסכמים”. 

“בנימין נתניהו נצרב בהיסטוריה כאבי הטבח. זה עונשו של מי שזרע שנאה ופילוג בינינו. לנצח אותו זה גם לעצור את מעגל השנאה ולהתחיל לבנות את ישראל החדשה, חזקה, אנושית ודמוקרטית”

תודה על 1500 נרצחים והרוגים

נדב עוז זלצברגר נענה לבקשת של שרה נתניהו ואמר “תודה”: “תודה על 1500 נרצחים והרוגים.
תודה על 134 חטופים שעוד בשבי חמאס. תודה על מאות אלפי מפונים. תודה על תקציב ביזה ביזיוני ובידוד בינלאומי, תודה לממשלה, שמהיום הראשון בורחת מאחריות. תודה על הריקודים בכנס חזרה לגוש קטיף והחופשות לאתונה או לסרי לנקה. תודה לממשלה שהצליחה להביא אותנו מהר יותר להאג מאשר לסינוואר או לחטופים. תודה, לחברי הממשלה והקואליציה. עכשיו, לכו קיבינימאט, ותנו לנו לתקן. בחירות עכשיו!”.


קרדיט צילום: מטה המאבק הדמוקרטי הרצליה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מחאות | הפגנות | מעקב חקיקה | קבוצות מאבק | עדכונים מהשטח:
כל מה שחשוב למחנה הדמוקרטי-ליברלי - אצלך בווצאפ

דילוג לתוכן