חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

תגובת מובילי המאבק לדברי לוין: אין הדברות אמתית כשאקדח מכוון לרקה – מחר עולים לירושלים!

מארגני ההפגנות מבהירים “אנו בעד הידברות כנה ופתוחה בין הגורמים הפוליטיים על שיפור, חיזוק ותיקון מערכת המשפט ובעד החלטות שתתקבלנה בהסכמות רחבות במעל ל-80 חברי וחברות כנסת. אין דרך לקיים הדברות אמתית כשאקדח מכוון לרקה.”

מחר יום דרמטי כשהקואליציה תביא להצבעה את חוק יסוד הדיקטטורה ובהמשך השבוע סדרת חוקי דיקטטורה נוספים. לוין חשף אמש את פרצופו האמיתי ולאן פניה של הממשלה מועדות. הם לא באים להדברות עם העם בנפש חפצה, אלא עם רצון לרסק את מערכות הצדק והמשפט, לוין נוהג את ה D-9 וקורע את התפרים העדינים שמחברים את החברה הישראלית, את הסולידריות והחיבור שלנו משבטים למדינה.

כפי שאמרנו מהרגע הראשון, אנו בעד הידברות כנה ופתוחה בין הגורמים הפוליטיים על שיפור, חיזוק ותיקון מערכת המשפט ובעד החלטות שתתקבלנה בהסכמות רחבות במעל ל-80 חברי וחברות כנסת. אין דרך לקיים הדברות אמתית כשאקדח מכוון לרקה.

אנו מאמינים בלב מלא שעל כולם מוטלת החובה לעשות הכל למנוע קרע בעם. העברת החוק בקריאה ראשונה מחר, משולה לא רק לכיוון האקדח, אלא גם טעינת הכדור לקנה ושחרור הניצרה. כך לא יתנהל מו״מ כנה ואמיתי.

הידברות צריכה להתבסס על אי פוליטיזציה של המערכת המשפטית, משיכת חוק פיסקת ההתגברות. שמירה על עצמאות היועצים המשפטיים ושימור יכולת הפיקוח של בג״צ על חקיקה.

על כל אלה, על שמירה על האחדות והדמוקרטיה, נעלה מחר לירושלים.

כל הפרטים על יום המאבק הלאומי 20.2.23 ← כאן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מחאות | הפגנות | מעקב חקיקה | קבוצות מאבק | עדכונים מהשטח:
כל מה שחשוב למחנה הדמוקרטי-ליברלי - אצלך בווצאפ

דילוג לתוכן