Search
Close this search box.

מוצאי חג החירות: הלפיד שלא נזרק, אלימות משטרה אל המשפחות ומעצרים

אירוע ״השלכת הזיקוק״ על השוטר במחאת משפחות החטופים בת״א |  עדות נטלי צנגאוקר | דיווח הכתב הטורקי שמראה מה קרה שם באמת | מעצר שניר דהאן בן דודו של עופר קלדרון החטוף וסתם אלימות משטרתית קשה – מוצאי חג של אין חירות עם מליציות בן גביר

דיווח ובדיקת האירועים: בר שם אור


 

אירוע ״השלכת הזיקוק״
המשטרה טענה הערב בהודעת דוברות רשמית כי בהפגנה ״הושלך זיקוק לעבר שוטר שנזקק לטיפול רפואי״.
בואו נפרק את הטענה הזאת. בסרטון הזה ניתן לראות את המפגינים ליד מצודת זאב מוחים במעגל כשבאמצע מדורה. מי שמחזיקה לפיד (ולא זיקוק) היא נטלי, אחות של מתן צנגאוקר שחטוף בעזה. המפגינים, ובראשם משפחות חטופים בקרבה ישירה, לא נמצאים בשום אינטראקציה עם השוטרים שעומדים כמה מטרים משם במדרגות בכניסה למצודת זאב שהפכה לשטח סטרילי.
 
בשלב מסוים השוטרים מחליטים לפרוץ בכוח לתוך המעגל ולכבות את האש. הלפיד נלקח מהיד של נטלי על ידי שוטר כששאר השוטרים יוצרים סביבו מעגל מאובטח. נטלי סיפרה לבני משפחות חטופים אחרים כי היא נכוותה כתוצאה מלקיחת הלפיד מידיה. לאחר שהשוטר מושך את הלפיד מהיד של נטלי הלפיד מושלך אל עבר המדרגות בכניסה למצודת זאב. קשה להאמין שמישהו מהמוחים הצליח בזמן הקצר הזה לחטוף לשוטר את הלפיד מהיד שלו, לאחר שלקח אותו מהיד של נטלי, ולהשליך אותו אל עבר הכניסה ועוד בזמן שהשוטר היה מאובטח על ידי חבריו. הסבירות הגבוהה לפי הסרטון הזה היא ששוטר השליך את הלפיד .
כתב רשת CNN טורקיה גם הוא סיקר את המחאה הערב בתל אביב וצילם את האירוע מזווית נוספת. גם כאן ניתן לראות את השוטרים מחליטים לפרוץ את מעגל המוחים.
הלפיד מושלך אל עבר הכניסה למצודת זאב מבלי שהוא פוגע בשוטר אחד. כלומר טענת המשטרה לגבי השלכת הלפיד אל עבר שוטר שנזקק לטיפול אינה נכונה. מה שכן, ניתן לראות שוטר, שכנראה נכווה מהלפיד, מדדה מצד אחד של המקום לצד השני. מהסרטון הזה ניתן להעריך שהשוטר שנפגע היה חלק מהכוח שנכנס פנימה למעגל המוחים.

השוטר פשוט עיקם לי את היד למטה וחטף את האבוקה וקיבלתי קצת שריפה ביד בגללו ואז הלכתי אחורה למדרכה לקרר את האיזור עם מים

נטלי צנגאוקר אחותו של מתן צנגאוקר

נטלי, האחות של מתן צנגאוקר, כבר חודשים מגיעה להפגנות של המשפחות מול שער בגין עם לפיד ביד.
השוטרים מודעים לכך ואפילו מלווים את משפחת צנגאוקר באופן שוטף. הלפיד, שאותו השוטרים ראו על בסיס קבוע בידיים של נטלי, חיילת בת 19 בסך הכל, הפך לסוג של סמל מבחינתה. אבל אתמול במחאה מול מצודת זאב, שוטר החליט לקחת בכוח את הלפיד מהידיים של נטלי, שלא עוררה שום פרובוקציה אלא רק עמדה איתו מול המצודה כשהיא מוקפת במוחים נוספים.
״השוטר פשוט עיקם לי את היד למטה וחטף את האבוקה וקיבלתי קצת שריפה ביד בגללו ואז הלכתי אחורה למדרכה לקרר את האיזור עם מים״ אמרה לי נטלי.

הלפיד נזרק לצד, לאחר שהשוטר לקח לה את הלפיד מהיד ולגבי אותה הסיטואציה המשטרה הוציאה הודעה שהאשימה מפגינים ש״השליכו זיקוק על שוטר״.
כעת נטלי זומנה לחקירה במשטרה ועדיין לא ברור באיזו אשמה.
מדובר בחרפה ובירידה לתהומות שטרם נראו במחוזותינו. משטרה שאמורה להגן על משפחות חטופים ובמקום זה מתעמרת בהם ופועלת באלימות ובהפחדה נגד ילדה שאחיה נחטף על ידי החמאס. שוטרים כאלה לא רק שלא ראויים לתפקיד שלהם, הם כבר פשוט איבדו כל צלם אנוש.
בתמונה נטלי עם לפיד יחד עם אילנה גריצ׳בסקי (בת זוג של מתן) שחזרה משבי החמאס במחאה מול שער בגין מתוך הכתבה בצינור

מעצר שניר דהאן

מפרי הסדר לא נשמעו להוראות השוטרים, ביניהם חברת כנסת, ניסו להיכנס למתחם מצודת זאב והשחיתו את המקום בגרפיטי, הם נבלמו ע"י השוטרים

המשטרה הודעת דוברות
הדיפת ח״כ נעמה לזימי

ח״כ נעמה לזימי באותו הרגע מנסה לברר לשלומו של דהאן ולהתקרב אליו תוך שהיא משתמשת בחסינותה

אלימות. כי אפשר
למחרת ההתעללות נמשכת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מחאות | הפגנות | מעקב חקיקה | קבוצות מאבק | עדכונים מהשטח:
כל מה שחשוב למחנה הדמוקרטי-ליברלי - אצלך בווצאפ

דילוג לתוכן