חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

עליית מדרגה בהתעלמות מהחוק ובאלימות המשטרה

זו כבר תקופה שהמשטרה תחת הוראותיו של בן גביר מתנכלת, מפעילה אלימות ללא סיבה, מחרימה מגאפונים בניגוד לחוק ועוצרת מפגינים. אמש היתה עליית מדרגה באלימות אל מפגינים בקפלן, אל חבר כנסת ואל עיתונאית וזוכת פרס ראש הממשלה לסופרים עבריים, שאף נעצרה. ככה זה נראה:

רפ״ק סוויסה ומלחמתו במפגינים

את סוויסה הכרנו ביום השיבוש הראשון כשהוא תועד מורה לירות רימוני הלם על מפגינים ואף זורק רימון כזה בעצמו. אתמול ראינו אותו בקפלן (גם בשבוע שעבר) והנה שלל עדויות לאלימות שהוא עצמו לקח בה חלק באופן פעיל, ובהשראתו גם פיקודיו:

מעצר העיתונאית אורנה קזין

העיתונאית, הסופרת, העורכת (מבכירת העורכים הספרותיים בארץ) וזוכת פרס ראש הממשלה לסופרים עבריים שנת 2009, אורנה קזין השתתפה אמש בהפגנה בקפלן 22. קזין באה לעזרת חברה שהותקפה בידי שוטר, וסיימה את הערב במעצר באשמת תקיפת שוטר.  הבוקר היא הובאה לבית המשפט לדיון בהערכת מעצר. אלו העדויות, אלו הצילומים:

אורנה קזין מותקפת בידי סוויסה. צילום: תומר אפלבוים
קזין מובלת למעצר. השוטר מימין הוא זה שדחף וצעק על ח״כ גלעד קריב
אלימות אל ח״כ גלעד קריב

הקצינים הבכירים בשטח החליטו בשלב מסויים שהם מחרימים את ההגברה, תופים ועוד, אין חוק שמאפשר להם את זה אבל משתמשים בפרקטיקה הזו באופן קבוע כי הם יכולים.
ח״כ גלעד קריב שהיה במקום ניסה לדבר אל ליבם,אבל לא הצליח, אז הוא ניגש לקצינים הבכירים, שעמדו על אי התנועה, יחד עם נעמה לזימי, ודרש לשמוע מתוקף איזה חוק או תקנה זה נעשה. לא היתה להם תשובה. בשלב מסויים (שנייה 34 בסרטון שלמטה) אחד השוטרים, בריון גדול שנראה גם בתמונה בה לוקחים את ארנה קזין למעצר, דחף אותו בכל הכוח וצעק עליו (על ח״כ קריב) ״אל תדחוף אותי אל תדחוף אותי!״

נמשיך לדווח

עדכון יום א׳ 11:00 - קזין משוחררת

אורי משגב מעדכן:

1. יצאתי עכשיו מהדיון בהארכת מעצרה של חברתנו הסופרת והמרצה המחוננת ארנה קזין.

2. השופט בני דורון גלגל את המשטרה ממדרגות בית המשפט, דחה את בקשת התובע להאריך את מעצרה בשלושה ימים והוסיף ביקורת על קצין החקירות שהתעקש להשאירה במעצר כל הלילה.

3. יצאתי מזועזע מרמת העבודה המשטרתית. דרשו הארכת מעצר לאזרחית נורמטיבית ומעורבת שמעולם לא נגעה בזבוב, טענו למסוכנות וחשש לשיבוש חקירה, ורק שכחו פרט פעוט: לצרף דו”ח אירוע של הקורבן המותקף – רב פקד מאיר סוויסה, בריון במדים שמכה דרך קבע נשים וקשישים בהפגנות וכשבא לו גם משליך לתוכם רימוני הלם. בתמונה כאן הוא נראה מושך בשערה של קזין המסוכנת (צילום: תומר אפלבאום, “הארץ”).

4. נקודות אור: השופט בני דורון שניהל בתבונה ונעימות את הדיונים שנכחתי בהם. עו”ד ניר אלפסה ממערך העצורים המדהים שעושים ועושות לילות כימים בהתנדבות מלאה. וגם פרקליט מהסניגוריה הציבורית שאינני מכיר שטען בדיוני מעצרים שהתקיימו לפנינו, והפגין חריפות משפטית בולטת מול התביעה המשטרתית שעמדה מולו ועשתה עבודה מביכה. אנשי ונשי השב”ס שנראו מקצועיים ומסורים לעבודתם.

5. יש לנו בעיה אמיתית עם משטרת בן גביר ודורסנותה כלפי אזרחים ואזרחיות. זה בנפשנו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מחאות | הפגנות | מעקב חקיקה | קבוצות מאבק | עדכונים מהשטח:
כל מה שחשוב למחנה הדמוקרטי-ליברלי - אצלך בווצאפ

דילוג לתוכן