חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מטרה חדשה לאלימות הגואה של המשטרה – משפחות החטופים

מוצאי שבת דווקא התחיל יפה – 106 מוקדי הפגנה ומחאה מראש פינה ועד אילת, מספרי שיא של מפגינים בקפלן שהזכירו את המוצ״שים לפני השבעה באוקטובר, נאומים מלהיבים וזועמים, זעם באוויר…

קפלן. צילום: אמיר גולדשטיין

אבל מנגד המשטרה כבר נערכה – גדודי פרשים, כמויות אדירות של שוטרים, מכתזיות, זינזנות.

וכידוע, מכתזית שמופיעה במערכה הראשונה תעקור עיניים במערכה השלישית

שוטרים פרושים בכיכר הדמוקרטיה. צילום: בני משי

לפני שהתחיל הכל היו כאמור כמה נאומים מרגשים ואף חשובים.
שיראל חוגג דיבר על גבורת הנשים במלחמה והוסיף: ״הכרעתן את הקושי ואת הקרב! אף אחד לא יפקפק בכן יותר! גם לא חברי ממשלת האסון. דעו לכם חברי ממשלת האסון: בזכות נשים נגאלה ישראל ובזכותן עתידה היא להיגאל”.

אור שנייברג, קצין המילואים שנפצע קשה בעזה דיבר על סדר חדש, שינוי סדרי העדיפויות ועל שיוויון והזכיר: “בזמן שאנחנו, המילואימניקים, נןשאים את המדינה על כתפינו עם הפנים לשדה הקרב, יושבת הממשלה הנפשעת הזו מאחורי הגב שלנו על כורסאות העור שלה, בחדר ממוזג עם פופקורן וודקה ולוקחת מכל הבא ליד כאילו זו מכירת חיסול של מדינת ישראל” 

בוגי יעלון קרא לבני גנץ ואייזנקוט לצאת מהממשלה: “ידידי בני גנץ וגדי אייזנקוט, אתם אנשים הגונים וערכיים. אל תתנו לנאשם, אחראי העל על אסון השבעה באוקטובר, להוליך אתכם שולל ולמשוך זמן בשלטון. נכנסתם תחת האלונקה מתוך כוונה טובה להציל את המדינה מהממשלה ההזןייה, ממשלת המשתמטים והמשיחיים. ממשלת ההשרדות האישית שלו. בינתיים הבאתם לשחרור הנשים והילדים אבל מאז הוא מתעתע בכם. צאו והסבירו לציבור שהמלך הוא עירום ומוכן להוביל אותנו לחורבן כדי להמשיך ולשלוט” 

אלימות המשטרה

ואז זה הגיע, הפרשים עלו על המדרכות ורמסו מפגינים, המכתזית הופעלה נגד צעדת משפחות החטופים שיצאה עם דגלים לכיוון כיכר החטופים ומעצרים בוצעו. 22 נעצרו בקפלן. חלקם מעצרים אלימים. היו גם פצועים.

פרשים

בסרטון הראשון אפשר לראות את הפרשים מסתערים על קהל שלו שעומד על המדרכה. חלקם בכלל צמודים לקיר. בשנייה ה-45 ניתן לראות מפגין מבוגר נופל. זהו המפגין שנפגע מהצלפת שוטררוכב על סוס. בסרטון הבא אפשר לראות אתאירוע ההצלפה וגם לשמוע את השוטר צועק למפגין שנפל – עוף מפה!

המפגינים שנרמסו וגם הוכו – גם נעצרו. כי בשביל מה הביאו את אוטובוסי הזינזנות?

מעצרים

כאן אפשר לראות את מעצר הדס בשן לאחר שנרמסה על ידי סוס בעומדה על המדרכה

מכתזיות בכינון ישיר

המכתזית כוונה לעבר צעדת משפחות החטופים. בסרטונים ניתן לראות שלשוטרים לא היה ספק לאן הם מכוונים. זה לא השפיע עליהם והם הפעילו אלימות אל המשפחות האומללות האלו. אבל כמובן שלא רק אליהם כוונו זרנוקי המכתזית

מעצרים

הערב הסתיים ב22 עצורים. ביניהם אמיר השכל ומשה רדמן. העצורים הובלו למשטרת גלילות. עו״ד וניר אלפסה ממערך העצורים טיפלו באירוע. כל העצורים שוחררו לאחר כמה שעות.

שימו לב למאות האזרחים שהגיעו לתחנת גלילות להביע הזדהות עם העצורים. אחד המראות המרהיבים והמרגשים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מחאות | הפגנות | מעקב חקיקה | קבוצות מאבק | עדכונים מהשטח:
כל מה שחשוב למחנה הדמוקרטי-ליברלי - אצלך בווצאפ

דילוג לתוכן