חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מעצר פוליטי של משטרה פוליטית – רועי נוימן זומן לחקירה באזהרה

דיווח: חנה בית הלחמי

זו ההודעה שקיבלנו לפני כשעה: המשטרה זימנה לחקירה את רועי נוימן, ממובילי המאבק נגד הדיקטטורה, ככל הנראה בעקבות ציוץ שפרסם בחשבון הטוויטר שלו, והוא היה אמור להתייצב בשעה 14 בתחנת מחוז תל אביב ברחוב דרך שלמה, מלווה בעורכת הדין גבי לסקי.

כפי שצויין רועי נוימן זומן לחקירה ככל הנראה בעקבות הציוץ הזה שכתב (ושימו לב שיעל ראובני שהוכתה ע״י השוטר נשוא הציוץ, הואשמה בהכאת סוס המשטרה כשהיא בכלל מדריכה לרכיבה טיפולית על סוסים) ↓

הזימון של רועי נוימן לחקירה באזהרה הוא בשורה מצויינת לכל מי שמודאגים מהשקט והירידה בהיקף ההפגנות. תודה למשטרת ישראל – על כל החלטה כזו, שמתפרשת כהשתקה באיומים של המחאה, יוצאים עוד מאה אלף לרחוב.  משטרת ישראל – זכרו את הלילה שאחרי פיטורי גלנט, ויהי כטוטפות בין עיניכם.

זה מה שקורה עכשיו ליד תחנת המשטרה. צילום: רונית קורן

תגובת ארגוני המחאה: זה נסיון השתקה של דוברי המחאה, ולא נתפלא אם בהמשך נגלה שמדובר בלחץ פוליטי על המשטרה מצד הנאשם או תומך הטרור המורשע שר הפיתות והאי-ביטחון לאומי בן גביר.

עו״ד גבי לסקי: “במקום להיאבק בטרור, ולטפל באלימות ובהסתה המופנות מדי יום נגד מפגינים, במשטרה נטפלים למי שמנהלים מאבק דמוקרטי לא אלים.
זו חקירה פוליטית שנועדה לסתום פיות ולהלך אימים על מי שמשמיע ביקורת נגד השלטון ומתנגד לדיקטטורה. אלה פרקטיקות הלקוחות מדיקטטורות על מלא וכך תיראה המדינה אם ההפיכה המשטרית תעבור.”

סוף דבר: בתום חקירה שנערכה כשעה, רועי נוימן שוחרר ללא תנאים מגבילים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מחאות | הפגנות | מעקב חקיקה | קבוצות מאבק | עדכונים מהשטח:
כל מה שחשוב למחנה הדמוקרטי-ליברלי - אצלך בווצאפ

דילוג לתוכן