חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מחזירים לפורום קהלת את ספר האזרחות – מחאה של תלמידת תיכון

יולי יבין, תלמידת תיכון בהרצליה, גילתה את ההשפעה של פורום קהלת על ספרי האזרחות ששוכתבו ב 2016, וקוראת להחזיר את הספרים #קהלת_לא_בבית_ספרנו

“להיות אזרחים בישראל”, ספר לימודי האזרחות בבתי הספר שוכתב מחדש ב 2016, כאשר דר’ אביעד בקשי, ראש המחלקה המשפטית של פורום קהלת, משמש בתפקיד יועץ מדעי. כבר אז הגרסה המשוכתבת עוררה מחלוקות וביקורת ואקדמאים מכובדים וכותבי הספר הסירו ממנו את חתימתם.

בכתבה בהארץ במאי 2016 נכתב על הספר “הכשל המרכזי נותר בעינו.. העובדה שהספר נכתב על ידי נציגי זרם אחד, תוך הדרה של הזרמים האחרים.. יש מעבר להכרעה לא מוסכמת בדבר דמותה של המדינה, כמדינת לאום אתנית בעלת משטר רפובליקני ומאפיינים יהודיים דתיים בפרשנותם האורתודוקסית..”

הספר מחנך באופן שיטתי לא לקבל את עמדת בית המשפט ולהעדיף את עמדות הפוליטיקאים, במשפטים כגון: ‘אין הצדקה להעדיף את שיקול הדעת של בית המשפט שקבע כי נפסל חוק על פני שיקול הדעת של נבחרי הציבור ובחינתם הערכית הייתה שונה מזו של בית המשפט. לכן דווקא כפיית פרשנות מסוימת של זכויות האדם על נבחרי הציבור היא זו שפוגעת בדמוקרטיה במובנה הבסיסי כשלטון העם’. הקשר יכול להיות יותר ברור?

ראיון עם יולי יבין שמובילה את המיזם דרך הפורום החילוני במטרה להפסיק השימוש בספר – בהארץ ← כאן

המיזם קורא למורים, הורים ולתלמידים להשתתף באיסוף הספרים ולהחזירם למשרדי קהלת.

מצטרפים למבצע של יולי ← כאן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מחאות | הפגנות | מעקב חקיקה | קבוצות מאבק | עדכונים מהשטח:
כל מה שחשוב למחנה הדמוקרטי-ליברלי - אצלך בווצאפ

דילוג לתוכן