חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

ועדת הכספים הבוקר: שוד בשידור חי

היום האחרון בשנה ובוועדת כספים רעש מהומה. הזדמנות אחרונה ב-2023 לבזוז את הקופה הציבורית. סמוטריץ׳ מעביר פעימת דרישות שלישית לתוספות לתקציבים הקואליציונים, הפעם כבר בלי להסתיר – הכפלת הקופה הקטנה שלו ושל מפלגתו. עוד 110 מיליון לכיס של – אורית סטרוק והמשימות הלאומיות שלה.

בוועדה ח״כ ולדימיר בליאק ונאור שירי (יש עתיד), ונעמה לזימי (העבודה) מובילים קרב נחוש אך חסר סיכוי שחושף על הדרך קומבינות ותרגילי הטעייה של הממשלה

ספק יחיד

כשח״כ נאור שירי (יש עתיד) חופר בסעיפי ההעברות התקציביות  ומתעקש להבין לאן הולכים 20 המיליון המיועדים לצח״י (צוות חירום ישובי), אנחנו מקבלים הזדמנות לחזות באחת הקומבינות הנפוצות במשרדי הממשלה – העברת תקציבים לאנ״ש או למקורבים ע״י מעקף חינני של חוק המכרזים (המחייב כל התקשרות של משרד ממשלתי במכרז בין 3 ספקים לפחות).
משרד ההתיישבות מעוניין להכריז על ״השומר החדש״ כספק יחיד לפרוייקט צח״י. הח״כים הנסערים מנסים להבין מה המומחיות המיוחדת של השומר החדש לביצוע הפרוייקט. תשובה הגיונית – לא ממש קיבלנו. אבל ״השומר החדש״ יקבל את תקציב 20 המיליון להפעלת צח״י.

כספים קואליציונים

מסיבות השמורות עם ח״כי הקואליציה הם מתעקשים לטשטש את העובדה שמדובר בכספים קואליציונים למרות המילים האלו מופיעות מפורשות בבקשת התקציב שהועברה לוועדה: 

ח״כ בליאק, לזימי ושירי מתעקשים להבין מה מכל הכספים הנדרשים הם כספים קואליציונים. ח״כי הקואליציה מפריעים ללא הפסק עד לרגע שרפרנט משרד האוצר, ממש כמו הילד מהאגדה אומר בפשטות: 90 מיליון מתוך 110 מיליון הם כספים קואליציונים.

איך כל זה קשור לתקציב מלחמה

ח״כ בליאק מגיע עם רשימה נכבדה של שאלות פרטניות לגבי כל סעיף, כשהשאלה החשובה מכל – איך כל הרשימה של התוספות התקציביות הנדרשות קשורה ל״תקציב המלחמה״ שזה היה התירוץ לדרישתן.

התיישבות צעירה רק ביהודה ושומרון

ח״כ בליאק ושירי מנסים להבין איפה נמצאת ההתיישבות הצעירה והאם מדובר בהקצאה שיוויונית בכל הארץ. שוב גם כאן היו התפתלויות שונות ומשונות עם הבטחה שמדובר בכל הארץ. אבל אז יוצא המרצע מהשק – רפרנט משרד האוצר מדווח שאכן היו דיונים על זה ולכן יש החלטת ממשלה ״התיישבות צעירה רק ביהודה ושומרון״

משרד האוצר מסתיר מהוועדה

האמת על החלטת ממשלה ש״התיישבות צעירה רק ביהודה ושומרון״ מעוררת סערה בוועדה. בבקשה לאישור ההעברה הכספית הזו ניתן לח״כים להבין שמדובר בהתיישבות צעירה בכל הארץ, והם טוענים להסתרת העובדות כדי שיאשרו את הכספים השערורייתיים האלו (שמיועדים כפי שכולנו יודעים למאחזים הבלתי חוקיים, ולא לישובים המפונים בעוטף או באצבע הגליל)

היום הזה כמשל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מחאות | הפגנות | מעקב חקיקה | קבוצות מאבק | עדכונים מהשטח:
כל מה שחשוב למחנה הדמוקרטי-ליברלי - אצלך בווצאפ

דילוג לתוכן