חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

– הפנים שמאחורי המאבק –

זו המדינה שלנו ולא ויתרנו עליה – רועי מימרן

שם: רועי מימרן


גיל: 52 (אבל מי סופר)


מקום מגורים: תל אביב


מצב משפחתי: בזוגיות + 3 ילדים מנישואים קודמים


עיסוק מקצועי: מהנדס מחשבים, כלכלן ומרצה באוניברסיטה הפתוחה. רס”ן במילואים


מראיין: גבע קרא עוז

 1. מתי הצטרפת להפגנות נגד ההפיכה המשטרית?
  “למעשה הייתי כבר בהפגנה הראשונה ב’הבימה’, זו שאורגנה במקור ע”י תנועת ‘עומדים ביחד’ ולאחר מכן הצטרפו ארגונים נוספים. והיתה הרבה ביקורת על הדגלים הפלסטינים שהיו בהפגנה לצד דגלי ישראל. מההפגנה שלאחר מכן כבר אימצנו את דגל ישראל כסמל המחאה”.

 1. באלו הפגנות/אירועים אתה נוהג להשתתף?
  “קפלן כמובן, הפגנות של סגל האוניברסיטה הפתוחה באזור רעננה, והפגנות מיוחדות מול בתי ח”כים ושרים וארועים בהם הם משתתפים בת”א”.

 2. מה מניע אותך להיות פעיל במאבק?
  “כמובן שאני מאמין בדמוקרטיה ובעיקרון הפרדת הרשויות והאיזונים ובלמים שהממשלה הזו רוצה לדרוס, מעבר לכך בתפקיד הציבורי שלי כיו”ר פורום החוסכים לפנסיה בישראל, אני רואה את הנזק שהמהפכה המשפטית כבר גורמת להשקעות במשק, לשוק ההון הישראלי ולכספי החסכונות והפנסיה שלנו שמוקעים בו, ופתחתי קבוצה שעוסקת בנושא”.

 1. מהן לדעתך מטרות המאבק – אלו הישגים אתה חושב שהוא צריך להשיג, בטווח הקצר/הארוך?
  “חשוב להוריד מסדר היום את המהלכים המשפטיים שמתכנן יריב לוין, ויש מקום לעורר שיח ציבורי על רפורמה אחרת, שתטפל בבעיות האמיתיות בבתי המשפט כמו תורים ארוכים בבתי המשפט השלום והמחוזי, וכמובן חוקה לישראל שתחזק את הדמוקרטיה ולא תשאיר אותה שברירית כמו שהיא”.

 2. איך אתה מרגיש שהמצב הפוליטי והמאבק משפיעים על חייך האישיים?
  “אין ספק שזה גוזל זמן, קצת על חשבון עבודה וקצת על חשבון החיים האישיים, אבל זה חשוב. לפני כמה חודשים, שמעתי אנשים שואלים איך עוזבים את הארץ, משיגים עבודה בחו”ל, מעבירים את החסכונות ומוציאים דרכון אירופי. היום כבר ברור שזו המדינה שלנו ולא ויתרנו עליה”.

 1. תוכל לשתף ברגע מיוחד/יוצא דופן במאבק, שנחרט בך?
  “הערב שבו נתניהו הודיע שהוא מפטר את גלנט, אחרי שגלנט לקח אחריות וקרא לעצור את הרפורמה. היתה תחושה שראש הממשלה מכניס ביודעין ובמכוון את המדינה לאנרכיה, עזבנו הכל, יצאנו להפגין בקפלן וחסמנו את איילון. יצאתי אפילו עם הנשק מהבית מחשש שניתקל במפגינים אלימים מהצד השני (דבר שראינו ערב קודם באור עקיבא). תוך כדי הערב ראינו את ההודעות שהמשק יושבת לחלוטין ביום שלאחר מכן, היה ברור שהממשלה לא תוכל להמשיך בדרך הזו – זו היתה בעצם נקודת המפנה”.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

– הפנים שמאחורי המאבק –

מחאות | הפגנות | מעקב חקיקה | קבוצות מאבק | עדכונים מהשטח:
כל מה שחשוב למחנה הדמוקרטי-ליברלי - אצלך בווצאפ

דילוג לתוכן