חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

קבלת פנים אזרחית לרוטמן בבר כוכבא בתל אביב

דיווחה מהשטח, כתבה וצילמה: מיכל אזולאי

ונתחיל מהסוף – כמו תמיד לכל מקום שרוטמן מגיע הוא מוצא עצמו נצור ע״י אזרחים שמתנגדים להפיכה המשטרית שהוא מוביל, אמש זה היה ברח׳ בר כוכבא בת״א כשהגיע להרצאה בגרעין התורני ״ראש תורה״.

שמחה רוטמן, יו”ר ועדת חוקה ומשפט, הגיע אתמול לגרעין התורני “ראש יהודי”, המצוי בלב רחוב בר כוכבא , רחוב תל אביבי שקט בלב תל אביב בסמוך לדיזנגוף סנטר, שם ניסה לשאת דיאלוג “מעמיק ויסודי על שינוי במערכת המשפט” עם פרופ’ ידידיה שטרן, וזאת על רקע קולות המוחים המפגינים מחוץ לבית המדרש.

באולם ומחוץ לאולם, חיכו לו כמה צעירים בטווח הגילאים שהוזמן מראש – גילאי 22-35, אף לא אחד מהם מבוגר יותר על פי בקשתו המפורשת, (מן הסתם קשה לקיים דיאלוג עם מישהו מבוגר יותר ?) וגם זאת לאחר שהוגשו לו כל השאלות מראש.

כמה מילים על הגרעין התורני “ראש יהודי”:

ב-1994, לאחר הסכמי אוסלו, חשש הישוב היהודי בחברון מפינוי ויצא במסע הסברה “חברון מאז ולתמיד”. בעקבות הצלחת הקמפיין החליטו לפני כ-6 שנים בישיבת “שבי חברון” להעביר את פעילותן של כמה משפחות מחברון לתל אביב, וזאת כדי להפיץ את תורתו של הרב קוק. השם “ראש יהודי” נבחר בעיצה אחת עם הפרסומאי החוזר בתשובה מוטי קרפל, ובין הרבנים הבולטים הפעילים בו כיום הוא הרב אורי שרקי (נכון, אביו של כתב הטלויזיה יאיר שרקי), וישראל זעירא (יו”ר ומייסד). הארגון מקיים פעילויות בית מדרש, ימי עיון, פנימייה לחוזרות בתשובה , מוציא לאור ספרים (בעיקר של הרב קוק), ואף הקים גרעין תורני נוסף ביפו. מטרתו של הארגון “חיבור בין קצוות העם ויצירת הידברות” שבשורה התחתונה משמעו – החזרתם בתשובה של יהודים חילונים בלב ליבה של החילוניות התל אביבית.

וככה נראה הערב ברחוב בר כוכבא: בצידו האחד עמדו אזרחים מתנגדי ההפיכה המשטרית, בציפיה לבואו של רוטמן באיחור רב, ואילו בצידו האחר של הרחוב עמדו מספר תומכים חובשי כיפות עם דגלי ישראל.

מפגין אחר, נדב פיינבוך, שפרץ את מחסומי המשטרה וליווה את מכוניתו של שמחה רוטמן בקריאות מחאה, נעצר באלימות והובא לתחנת המשטרה לב תל אביב, במתחם תחנת הרכבת סבידור מרכז. דבר שגרר אירוע משל עצמו כשהקריאה עברה בקבוצות ועשרות אזרחים הגיעו לעמוד בפתח תחנת המשטרה ולעודדו בקריאותיהם.

למותר לציין שכל זה כבר אירע בשעות הלילה הקטנות. כאן בוידיאו נדב בליווי עו״ד גבי לסקי משוחרר מהמעצר וקורא לתומכים להמשיך להפגין מול רוטמן כי ״אני לא יכול להתקרב לרוטמן למשך 30 ימים אבל אתם לא חתומים…״

לשידור חי מהאירוע עצמו

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מחאות | הפגנות | מעקב חקיקה | קבוצות מאבק | עדכונים מהשטח:
כל מה שחשוב למחנה הדמוקרטי-ליברלי - אצלך בווצאפ

דילוג לתוכן