חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

שיוויון, צדק ודמוקרטיה, עקרונות שאסור לקבל כמובן מאליו – ברכת ר״מ ספרד למפגינים בקפלן

הפתעת הערב אמש בקפלן היתה נאום הברכה של פדרו סנצ׳ס ראש ממשלת ספרד למפגינים נגד ההפיכה המשטרית, והאמת היא שאין כמו הספרדים להבין מה קורה לדמוקרטיה כשמשתלטים עליה כוחות לאומנים אוטריטריים

עמית ולדמן ב-N12 מראיין את אנריקה צימרמן העיתונאי הספרדי שחי בישראל ומדווח מכאן, ולפי דבריו מסתבר שיש התלהבות גדולה בחלקים גדולים של ספרד מתנועת המחאה שקמה בישראל לחקיקת המהפכה המשפטית. “אני חושב שיש התרגשות גדולה בספרד – מהמרכז-ימין ועד המרכז-שמאל, ואפילו בשמאל המתון, יש התרגשות ממה שקורה בישראל. הם רואים בזה סוג של ‘אביב ישראלי’ – שינוי עמוק מעבר לפוליטיקה העכשווית. הם רואים בזה תנועה של צעירים שקמה לראשונה, וזה מרגש אותם”.

צימרמן מעיד: “הם מסקרים את זה באובססיה, מבקשים סיפורים מכאן, ורואים בזה תופעה פוליטית שתשפיע על ישראל במהלך השנים הקרובות”. לדבריו של צימרמן, התקשורת בספרד סיקרה בהרחבה את נאומו של סנצ’ס אתמול בהפגנה בתל אביב. “לא ראיתי דבר כזה, אין לזה תקדים”, אמר. “הספרדים אומרים היום: ‘אנחנו יודעים מה זה דיקטטורה, אנחנו מבינים מלחמה על דמוקרטיה, ומורידים את הכובע בפני מאות אלפי האנשים שפועלים למען הדמוקרטיה”.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מחאות | הפגנות | מעקב חקיקה | קבוצות מאבק | עדכונים מהשטח:
כל מה שחשוב למחנה הדמוקרטי-ליברלי - אצלך בווצאפ

דילוג לתוכן