חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

אנו מתביישים בכם ומתביישים בנו, שאלו המנהיגים שלנו – זו הסיבה שאנחנו צועקים ״בושה״

״בטח שמעת שאנו צועקים בכל הפגנה – בושה. כולנו צועקים בושה, משמאל ומימין,
חלקנו במגפון, חלקנו בקולנו וחלקנו צועקים עדיין רק בלב.
אנו שומעים כל יום הסתה פרועה של שרים בממשלה נגד אזרחי המדינה, עובדי המדינה, משרתי ציבור, ואפילו נגד טובי לוחמי המדינה. האם זו השפה המאחדת של מפלגת שלטון בישראל, שקמה על קברם של סבנו וסבותינו, של אחינו ואחיותינו?״

גל כהן, בוגר שייטת ויו״ר חברת פארמה ננו-טכנולוגית, מסביר לשר כ״ץ ומזכיר לכולנו למה אנחנו צועקים ״בושה״ בהפגנות.

השר כ”ץ, חזרנו.
כן, אנחנו הפריווליגים שיש להם זכות אמיתית לשרת בצבא ובמילואים בישראל. אנו הפריווליגים שיש להם זכות גדולה ללמוד, לעבוד ולשלם מיסים בישראל. אבל השר כ”ץ, מה שאין לנו, זה את הפריוויליגיה לאפשר למנהיגים חלשים, לשסות אותנו איש ברעהו, לפלג אותנו ולסכסך בינינו, לקבל החלטות לא ממלכתיות, החלטות סקטוריאליות, אישיות ולא ענייניות, בכספי המסים שכולנו מפקידים בידכם הנאמנות, לטובת כלל אזרחי המדינה.
ולכן לא נוותר.

כולנו עומדים בעינים כלות, מסתכלים על הנעשה, מקשיבים לנאמר ע”י מנהיגי ישראל, ונותרים המומים, תוהים וממאנים להאמין. מה קרה לכנסת ישראל, שאיבדה את המצפון ואת המצפן? מה קרה למנהיגי ישראל, שכנראה אינם זוכרים את גודל ההקרבה ולקחי השואה? מה קרה לך השר כ”ץ, שאתה וחבריך השתתקתם, ועומדים מנגד בלי לפצות פה?

בטח שמעת שאנו צועקים בכל הפגנה – בושה.
כולנו צועקים בושה, משמאל ומימין,
חלקנו במגפון, חלקנו בקולנו וחלקנו צועקים עדיין רק בלב.

אנו שומעים כל יום דברי הסתה פרועה של שרים בממשלה כנגד אזרחי המדינה, כנגד עובדי המדינה משרתי הציבור, ואפילו כנגד טובי לוחמי המדינה. האם זו השפה המאחדת של מפלגת שלטון בישראל, שקמה על קברם של סבנו וסבותינו, של אחינו ואחיותינו?
האם כך ראוי שנבחרי ציבור, שאמורים לשמש דוגמא לנוער, לעם ולעולם ינהלו סיג ושיח? איפה הממלכתיות? איפה דרך הארץ שקדמה לתורה?
ב ו ש ה

אנו שומעים שרים הקוראים למחוק כפרים על יושביהם. לא היינו מעלים על דעתנו שבטרם תחלוף אפילו מאה, בעוד אחרוני השורדים בשואה עדיין עומדים בקירבנו, יעמוד שר בישראל בראש חוצות, ויעלה דברי תוכחה בזויים שכאלו על דל שפתיו.
ב ו ש ה

אנו עדים למפלגות בממשלה שיושבות על סיר הבשר וחוטפות מהקופה הציבורית כאילו אין דין ואין דיין, משיקולים צרים ואישיים, ללא כל שיקול ממלכתי, לטובת הכלל בישראל. שרים וסמלי שלטון מתרפסים בפני עבריין מורשע, כביכול בשם כולנו, על מנת למנותו לשר, בניגוד לפסק דין חד משמעי וברור, ממניין רחב של שופטי בית המשפט הגבוה לצדק, של מדינת ישראל.

מדוע למנות שרים המורשעים בפלילים? מדוע למנות שרים למשרד בטחון פנים, למשרד המודיעין, ולמשרדים נוספים, שאין בינם וניסיונם לבין הנדרש למילוי תפקידם, דבר וחצי דבר? מינוי שתי שרות במשרד ראש הממשלה לעניני כלום, מינוי 2 שרים במשרד הביטחון , 2 שרים במשרד המשפטים, שברור לכל שזה רק כדי להפריע איש לרעהו על חשבוננו.

אין לכם בושה?, האם אתם חושבים שכולנו עיוורים?, כולנו חרשים? כולנו נעדרי בינה ודעת? מה לכם כי תחמדו את הקופה הציבורית בראש חוצות מכל הבא ליד?
אין בכם טיפת עוונה וכבוד לדורות שלמים שנכחדו בשואה, ללא פת לחם, ללא מלבוש בשלג הקפוא, ללא קורת גג להסתתר, ללא מרפא, ללא מגן, ושעל אפרם נוסדה מדינת היהודים?
ב ו ש ה

מה פשר האיוולת למנות את השר אלי כהן לשר חוץ לשנה, החלפתו בך השר כ”ץ לשנתיים, ואז שוב מינויו מחדש של אלי כהן לשנה נוספת? שר חוץ בישראל, אשר חתם עם ממשלת פולין על הסכם ששולח את מיטב הנוער שלנו, לבקר בפולין ברשימת אתרים שחלקם קשורים במשתפי פעולה עם הנאצים.

אין לתאר את הבושה שצועקת השמימה.
ב ו ש ה

אנו עדים חליפות לבקרים, להתעמרות של פושעים בנגב ובגליל, שמטילים אימתם על עסקים, על חקלאים, על נשים וטף אפילו בביתם. היתכן ששוב קלגסים יעשו כבשלהם, בתושבי הארץ הזו והשלטון עומד מנגד, משיב את ידיהם ריקם ואין מי שיושיע?
ב ו ש ה

גם בשיוון בנטל אתם רצים לחפש תרגילים ותכסיסים כהרגלכם, ולחלק פטורים בעד שלמונים, במקום ללכת בדרך המלך, שברורה כשמש לרוב עצום בעם.
נדרוש ולא נתפשר, שירות צבאי או אזרחי לכלל אזרחי המדינה. כולם, יהודים וערבים, חרדים, מסורתיים וחילונים.
מי שיכול ישרת בצבא ומי שתורתו אמנותו או מסיבות אחרות יעשה שירות אזרחי, בבתי החולים, בעורף, באוכלוסיות מוחלשות, אצל קשישים, ניצולי שואה, ביד שרה, בחינוך, בבריאות, ברווחה או אין סוף אפשרויות אחרות לגמילות חסדים במסגרת שירות אזרחי ממלכתי.
לא נתפשר

מיטב הורינו, בנינו ובנותינו ואנו, עובדים, מייצרים ומשלמים מסים כל חיינו, על מנת שהממשלה תוכל לתמוך באנשי הפריפריה, תקדם אוכלוסיות מוחלשות, תממן העדפה מתקנת, אולם עיניכם אינן רואות דבר מלבד כבודכם וכיבודכם. אין קמח, אין תורה, אין הוד, ואין הדר ואין דבר אדוני מירושלים.

לכן אנו צועקים בושה.
אנו מתביישים בכם ומתביישים בנו, שאלו המנהיגים שלנו.
אנו מסיטים מבט, כי אנו לא יכולים לסבול, את כפיות הטובה, הרדידות וחוסר הממלכתיות שהדרדרתם אליה.

אך לא עוד, עברתם את גבול הבושה שאנו יכולים לשאת. הרוב הדומם, העצמות שהיו כיבשות והשרירים שמניעים את הארץ הזו, התעוררו,
ואינם מוכנים עוד לסבול מנהיגים מבישים שכאילו. הופקד בידכם גורל העם היהודי לדורותיו. הסירו שררה מידכם, כוח, כסף, וכבוד ממשנתכם, פעלו לאור קורבן הדורות, בחיל ורעדה. זכרו, כי משרתים אתם, משרתים של העם כולו בישראל. פעלו בממלכתיות, בזהירות, בשום שכל ולמען הכלל, שנהיה שוב אור לגויים, אור לילדינו, אור לעולם כולו,
ונכבד במעשינו, את הקורבן הקדוש שהקריב עמנו לתקומת מדינת ישראל כמדינה מתוקנת, מאוחדת, יהודית ודמוקרטית.

ד מ ו ק ר ט י ה .

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מחאות | הפגנות | מעקב חקיקה | קבוצות מאבק | עדכונים מהשטח:
כל מה שחשוב למחנה הדמוקרטי-ליברלי - אצלך בווצאפ

דילוג לתוכן