חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

הבהרנו שבשום מצב לא נשרת רודן, ושנגן על הדמוקרטיה בנפשנו ובגופנו – אנשי המ״מ

נציג מחאת יוצאי המבצעים המיוחדים (מ״מ) בהפגנת יוצאי המ״מ, שלד״ג, 8200, והשב״כ מול בית הנשיא. בוקר ה-9.6.23


 

״החודשים שעברו הראו שצדקנו. הכנופיה שועטת קדימה, כל פעם בשיטה אחרת, פעם סלאמי ופעם רוסטביף, זה לא משנה, הבשר הוא אותו בשר מקולקל וקטלני.

יש מצבי חירום בחיים שבהם חייבים לראות את המציאות בשחור לבן. כל ניסיון לחשוב על זה, לנתח רציונלית, לבנות תלי תלים של חישובים – גורם לנזק הרסני. כי כל יום שעובר מנרמל סיטואציה פסיכית דיקטטורית, שבה חדשות לבקרים שרי ממשלה מטנפים ומאיימים על שופטים, על יועצים משפטיים, על כל מי שהוא לא המשטר. אנחנו כבר שם מזמן.

נירמול אזור הדמדומים הזה הוא הרסני.״

ולנאום בשלמותו:

״מצבי חירום דורשים דיבור קצר, מעשי ומדויק, בלי פאתוס. בדיוק כמו ביציאה למבצע.

מדינת ישראל נמצאת במצב חירום. כנופיה עבריינית מנסה לבצע הפיכה בלתי חוקית במדינה ולמעוך את שלטון החוק.

אנו, יוצאי כמה יחידות מיוחדות, היינו בין הראשונים להגיד את זה ככה, פשוט, כבר לפני כארבעה חודשים. הצהרנו על הפסקה מיידית של ההתנדבות למילואים וקשר עם המערכת, והבהרנו שבשום מצב לא נשרת רודן, ושנגן על הדמוקרטיה בנפשנו ובגופנו. בלי שום חוכמות, בלי נאומים גדולים.

חטפנו על זה הרבה טינופת שהגיעה ממשרתיו של נתניהו. הוא לא בהכרח היה צריך לשלוח אותם אקטיבית: לפעמים מספיק חיוך או הנהון של הסכמה.

בדיוק כפי שהוא הנהן כשאנשיו עמדו לפני כמה ימים מול בית היועמ”שית וקראו להעמיד אותה למשפט צבאי, ואמרו (ציטוט) “לא נתן לך לחסל את העם היהודי – מספיק סבלנו בשואה” – לא פחות….;

בדיוק כפי שהוא הנהן כששר המשפטים שלו אמר בהפגנת המליארד ששופטי בגצ הם בעד אנסים ואויבי ישראל; בדיוק כפי שהוא רק הנהן כששליחתו אמרה לפני כמה חודשים שנשיאת העליון חיות אשמה בפיגוע בו נרצחו 3 ישראלים; בדיוק כפי שהוא חייך בשקט כשבנו המתוק ושריו, קראו לנו ללכת לעזאזל, טרוריסטים ונאצים.

האם משהו לא ברור בטקסטים האלה? האם מישהו לא רואה את התמונה? דיבורים של מאפיה אלימה.

אבל נתניהו מכיר אותנו, ויודע היטב שזה לא מזיז אותנו מילימטר. הוא יודע שאנחנו לא מפחדים מכלום. החודשים שעברו הראו שצדקנו. הכנופיה שועטת קדימה, כל פעם בשיטה אחרת, פעם סלאמי ופעם רוסטביף, זה לא משנה, הבשר הוא אותו בשר מקולקל וקטלני.

יש מצבי חירום בחיים שבהם חייבים לראות את המציאות בשחור לבן. כל ניסיון לחשוב על זה, לנתח רציונלית, לבנות תלי תלים של חישובים – גורם לנזק הרסני. כי כל יום שעובר מנרמל סיטואציה פסיכית דיקטטורית, שבה חדשות לבקרים שרי ממשלה מטנפים ומאיימים על שופטים, על יועצים משפטיים, על כל מי שהוא לא המשטר. אנחנו כבר שם מזמן.

נירמול אזור הדמדומים הזה הוא הרסני. כבר היום מיליוני ישראלים שואלים את עצמם “למה שאסכן את חיי” או “למה שאשלם מסים” או “למה שאשלח את ילדיי לצבא” אם הממשלה מועכת את החופש הבסיסי ביותר. זו סכנה מוחשית מאוד. מדינת ישראל נמצאת כרגע בסחרור קטלני.

דמוקרטיות מתות לא רק בגלל הרודנים עצמם – הם תמיד אנשים שאיבדו קשר עם המציאות ושמוכנים לשם הצלת עצמם וביצור שלטונם לעשות הכל, כמו הרודן הישראלי המודרני נתניהו. בחתירתו האלימה לריכוז כוח דיקטטורי, ולהתקפה יומיומית על שופטי בית המשפט העליון ועל היועמ”שים ושומרי הסף – הוא איבד סופית את הבסיס החוקי והלגיטימי. אין לו לגיטימציה לשלוח לוחמים אל שדה הקרב, אין לו לגיטימציה להורות על מלחמה, הוא מוחרם בעולם. תמיד העריץ את פוטין – אז עכשיו הוא פוטין.

אבל הנקודה היא, שדמוקרטיות מתות בגלל שהמערכים שמשרתים את אותו רודן או שאמורים להאבק בו – נרדמים, או מאמינים לאשליות, או מקוים לטוב, ובכך הופכים למשרתי רודן. לפעמים אלו גם אנשים טובים עם כוונות טובות. אבל התוצאה הרסנית. ורק התוצאה חשובה.

קשה מאוד לפעמים לראות את הגבול, אבל לצערנו כרגע מאוד קל: הגבול הוא כאן. בעצם, כבר עברנו אותו לפני חמישה חודשים. אבל אל יאוש, העוצמה בידינו, והיא אדירה. לכן התכנית המעשית עכשיו היא פשוטה, וזהו רגע אמת לכולם:

  1. ראשי האופוזיציה צריכים לחדול מיידית את שיחות הפייק בבית הנשיא, להתעקש על גניזת חקיקה והפסקת התקפות המשטר על ביהמ”ש ושומרי הסף, באופן מלא ומיידי, ורק אז – לבחון הידברות אמת לקראת חוקה. עד שאין גניזת חקיקה והפסקה מוחלטת של התקפות השלטון על ביהמ”ש ושומרי הסף – האופוזיציה כולה, כאיש אחד, צריכה לנטוש באופן קבוע את הכנסת, ולפתוח שביתת שבת מול בית הנשיא. ממילא אין להם השפעה על הנעשה בפרלמנט, אז שלפחות כל העולם יראה שיש עכשיו דרמה איומה, ושאין דמוקרטיה בישראל.

כרגע גנץ ולפיד, בחתירתם לממלכתיות אינסופית שלא אומרת כלום בפועל, ובנסיונם להיות אנשי מרכז חלולים שמנווטים רק לפי סקרים – גורמים נזק אדיר לדמוקרטיה. כי הסלאמי יימשך ויימשך ויימשך, זה הרי ברור כשמש.

אין מה לחשוש בכלל מה”בליים גיים” מהסיבה הפשוטה ששיחות הפייק היו מלכתחילה רק טריק בידי נתניהו לקניית זמן ולגיטימציה; נתנו לזה צ’אנס במשך שלושה חודשים ארוכים אך התמונה כעת ברורה, ובשניה שיהיה לו נוח ומתאים הוא במילא יפסיק אותן ויאשים את האופוזיציה, כך שהתוצאה ידועה מראש.

  1. במקביל – הגענו לשלב שבו צריך לשתק את המדינה באופן חוקי, ובלתי אלים. יש כמה וכמה תכניות מעשיות לכך. הגיעה השעה. מיצינו את ההפגנות הרגילות, כעת יש לעבור למעשים, וכל מה שחוקי ואיננו אלים – נמצא על השולחן.
  1. במקביל, אחינו המילואימניקים ב”אחים לנשק” והטייסים – אני שומע שקרב היום שבו גם אתם תכריזו על אי-התנדבות למילואים, במאסות שילכו ויגדלו.

הציבור לא מודע לזה, אבל נתניהו יודע היטב מזה כמה חודשים: אם תקודם ההפיכה או החקיקה עוד באופן מעשי – רוב צבא המילואים ישבות ולא יציית לו, כולל היחידות המיוחדות והטייסים.

  1. הנשיא הרצוג חייב להחליט מיידית אם הוא משרת רודן או נשיא של מדינה דמוקרטית. עד כה הוא לא הראה אומץ, ומתנהל כמו שליח או”ם. אתה לא מהאו”ם, ובחוסר האומץ שלך אתה מכשיר דיקטטורה. כל דיקטטור צריך נשיא נוח, תזכור את זה. בינתיים אתה נשיא מאוד נוח לדיקטטור. צריך להגיד את הדברים בבירור: הנשיא הרצוג כרגע מכשיר דיקטטורה.
  1. הרמטכ”ל וראשי השב”כ והמוסד – כולם אנשים טובים שצמחו ביחידות שלנו – צריכים לעמוד זקוף ולהכריז עכשיו את האמת, את מה שהם חושבים בחדרי חדרים: ישראל היא מדינה עוצמתית, אנו יכולים לכל איום חיצוני, והאיום הקיומי היחיד על ישראל הוא מבפנים – קריסת הדמוקרטיה ושלטון החוק. כמו כן עליהם להצהיר שהם יצייתו בכל מקרה לפסיקת בג”ץ והיועמ”שית.

אני פונה גם לקהל השפוי בליכוד: אל תבלעו את הרעל שמטפטפים לכם. אולי זה חידוש עבורכם, אבל רבים מאוד מאנשינו מצביעי ימין. אתם יודעים שמה שקורה עכשיו הוא הרסני, קומו והשמיעו קול ברור. אין דבר כזה הליכה עיוורת אחרי מנהיג, זה תמיד נגמר רע.

כל הגורמים הנ”ל ימדדו בימים הקרובים באומץ הלב האזרחי שלהם. אלו ימים של קריעת מסיכות כללית. מוחקי הכפרים ומוחקי הדמוקרטיה אינם אחיי ולעולם לא יהיו. נתניהו הרודן, לוין ורוטמן פקידיו, איתמר העבריין, בצלאל מוחק הכפרים, והאיאתולה אבי מעוז – אין להם יותר לגיטימציה להנהיג את ישראל.

אני רוצה להגיד לכנופית הרודנות -זמנכם תם. הענק שבנו התעורר עכשיו, ואתם עדים לנחשול התנגדות שלא דמיינתם מעולם, שרק ילך ויתעצם. אנחנו כמובן לא נגרר לאלימות, אלימות היא המפלט של החלשים.

אבל כל שאר האנשים השפויים והמתונים שאינם חושבים כמונו, ושתומכים ברפורמה – הרי שבניטרול מנגנון הרעל – אפשר לדבר ולחיות ביחד. איננו מחפשים להכניע אתכם. ברור לנו שהפתרון הנכון והמאוזן יגיע בסופו של דבר בהידברות. אבל, הידברות כזו תוכל להתקיים אך ורק בלי אקדח לרקה, בלי התקפות על שופטים ושומרי סף, בלי ארס, ועל בסיס עצמאות בית המשפט ומגילת העצמאות.

אמר דיקנס – אלה היו הזמנים הרעים ביותר, אלה היו הזמנים הטובים ביותר.

ברגעים כאלה אנחנו מגלים שאנחנו הרבה יותר חזקים ממה שנדמה לנו. ברגעים כאלה מתגלים הגיבורים, אתם כולכם. המאבק יהיה ארוך וקשה, יהיו גם ימים מייסרים. אל תתרגשו מהישגים רגעיים של הכנופיה, אל תתרשמו מתחושת הבחילה, אל תתרשמו מהטינופת והאלימות, זה הכל יישטף בים של ההסטוריה,

תעשו זום-אאוט – ותראו – הדמוקרטיה הישראלית תנצח.״


 

הביאה את הקולות מהשטח וצילמה: אור-לי ברלב

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מחאות | הפגנות | מעקב חקיקה | קבוצות מאבק | עדכונים מהשטח:
כל מה שחשוב למחנה הדמוקרטי-ליברלי - אצלך בווצאפ

דילוג לתוכן