חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מחאת הסטודנטים

מחאת הסטודנטיות והסטודנטים התחילה כהתארגנות שטח של סטודנטים מאוניברסיטאות שונות, ומונה כיום:

סטודנטים וסטודנטיות
0
מוסדות אקדמיים בכל הארץ
0

המטרה המרכזית של המחאה היא למנוע את ההפיכה המשטרית ולעצור את התקדמות מדינת ישראל אל עבר לדיקטטורה, מתוך הבנה שהעתיד של הסטודנטים במדינה אותה הם אוהבים ובה הם רוצים לחיות – נמצא על הכף.

במחאה לוקחים חלק סטודנטים וסטודנטיות מכל הקשת הפוליטית, ששמים בצד את המחלוקות האידיאולוגיות הנקודתיות כדי לשתף פעולה ולהילחם יחד על הדמוקרטיה בישראל.

על מנת לשמור על צביונה הדמוקרטי של המדינה, פועלת המחאה במגוון דרכים:

הסטודנטיות מגיעות לכנסת ונרשמות כדוברות בוועדות השונות כדי להביע את קולן ולייצג את הסטודנטים שמאחוריהן. במקרים מסויימים הן אף מתפרצות לוועדות רלוונטיות וישיבות סיעה כדי למחות כנגד מקדמי ההפיכה. כך הן מביאות את המסר היישר למקבלי ההחלטות ולא מאפשרות להם להמשיך ביומם כרגיל מבלי להבין את ההשלכות של המעשים שלהם על דור העתיד.

הסטודנטים נואמים בבימות ההפגנות בכל מוצ”ש, מקפלן, דרך באר שבע ועד תל חי, ומראים לציבור שהצעירים התעוררו ולא מוכנים לשתוק יותר.

באמצעות הגישה למידע שמאפשרת האקדמיה, הסטודנטים בכל מוסד יוצרים מערכי הסברה, מפיקים הרצאות, מסתובבים באוניברסיטאות ואף ברחובות ומסבירים על השלכות ההפיכה.

בהפגנות, בהסברה ובמיצגים, מחאת הסטודנטים משתפת פעולה באופן צמוד עם מחאת המרצים, כדי ליצור כוח גדול ויעיל במאבק.

אנחנו הסטודנטים והסטודנטיות מהווים את דור העתיד של המדינה, ולא נסכים שפוליטיקאים פשיסטיים יהרסו לנו אותה. לא ניתן שייווצר מצב בו לממשלה יש כוח בלתי מוגבל, לא ניתן שהיא תגביל את החופש האקדמי שלנו, לא ניתן שהיא תגנוב לנו את העתיד.

לדמוקרטיה שלנו אין מועד ב!

קצת מפעילויות מחאת הסטודנטים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מחאות | הפגנות | מעקב חקיקה | קבוצות מאבק | עדכונים מהשטח:
כל מה שחשוב למחנה הדמוקרטי-ליברלי - אצלך בווצאפ

דילוג לתוכן