Search
Close this search box.

אנו נהיה הקורבן הראשון להפיכה המשטרית – אישי ציבור ערבים בקריאה לכנס מחאה בטייבה

לראשונה יוצאת עצומה של כ-200 אישי ציבור מכל שדרות החברה הערבית שקוראים לאזרחים הערבים להשתתף בהתנגדות להפיכה המשטרית,  ומודיעים על כנס מחאה בטייבה בשבת הקרובה
ביניהם:
ראש עירית טייבה שועאע מנסור, ראש עיריית סכנין ספאות אבו ריא, ראש מועצת ג’לג’וליה דרוויש ראבי.
על העצומה חתמו גם חברי כנסת לשעבר, אמנים, רופאים, משפטנים, מהנדסים, מחנכים, אנשי עסקים,  מרצים, עיתונאים, פסיכולוגים, כלכלנים, פעילים חברתיים ועוד.

בעצומה נכתב:
“בימים אלה מתחוללת הפיכה משטרית, אשר תשפיע על חייהם של כל האזרחים, גם ברמה האישית וגם ברמה הכללית, והציבור הערבי יהיה הקורבן הראשון שלה.

השלטון מתכוון לפגוע במערכת המשפט, ואמנם בתי המשפט נכשלו בהגנה על זכויותינו הלאומיות והאזרחיות, אבל נוכחותם הגנה עלינו מפגיעות נוספות מצד השלטון. ההפיכה סוללת את הדרך לפגיעה בייצוג הפוליטי שלנובמוסדות הרשמיים של המדינה, במיוחד בכנסת.


“פסקת ההתגברות”- פירושה שהרוב יוכל לחוקק כל חוק שעולה על רוחו, והאוכלוסייה הערבית תהיה הקורבן הראשון.

ביטול “עילת הסבירות”-פירושו שלילת האפשרות של בית המשפט לפסול הליכים שאינם עולים בקנה אחד עם השכל הישר. שוב, השלטון יוכל לעשות ככל העולה על רוחו ללא בקרה ופיקוח.
הסמכת הממשלה למנות שופטים, באמצעות שינוי הרכב הוועדה למינוי שופטים, משמעותה מינוי שופטים הנאמנים לשלטון ולמי שמינו אותם. כך תבטיח הממשלה את יישום החלטותיה השרירותיות.
צפויה פגיעה בחירויות הדמוקרטיות הבסיסיות, ובראשן חופש הביטוי של כולנו.
המצב הכלכלי החל להיפגעעל רקע ההפיכה משטרית, כאשר אנו עדים לתנועת הון אשר בורחת לחו”ל. כמו בכל משבר כלכלי, אנחנו נהיההראשונים להיפגע.
התנכלות לאחינו בשטחים הכבושים הובילה אותם פעמים רבות לבית המשפט, ולעתים הצלחנו לצמצם את הפגיעה בהם. ובכן, אפילו עניין קטן זה יתבטל.

צפוי ניסיון להסית את הכעס של הציבור היהודי כלפי הממשלה – לעבר הערבים. כך עושים כל המשטרים הפשיסטיים כלפי המיעוטים במדינותיהם.

על כן, אנו פונים לבני עמנו, ולמוסדות המייצגים אותנו, להרים את קולם, להשתתף בפעילויות המחאה, ולפעול לארגון פעילויות מקומיות.אנחנו נהיה הקורבנות הראשונים והעיקריים של ההפיכה המשטרית הזו. חובתנו להיות בלב המערכה להדוף את המתקפה.”
כנסמחאה בטייבה לאור ההיענות המהירה והמרשימה של הציבור הערבי למסע ההחתמות, מתוכנן כנס מחאה, תחת הכותרת: ההפיכה המשטרית והסכנות על האזרחים הערבים, ביום שבת הקרוב.


רוצים להצטרף?
פנו לעודה בשאראת
054-7708576

2 תגובות

  1. חשוב: להניף דגלי ישראל, ולא דגלי פלסטין
    הנפת דגלי ישראל אומרת: “בתור אזרחים נאמנים של מדינת ישראל, אנחנו חוששים לעתידה ולעתידנו בתוכה.”
    הנפת דגלי פלסטין אומרת: “בתור אנשים שמעוניינים להחליף את מדינת ישראל במדינה ערבית, אנחנו חוששים שהרפורמה תקשה עלינו להגיע למטרה זו.”
    אני מקווה שברור לכם שהמסר השני רק יחזק את נחישות הממשלה להעביר את החוקים, ואז להתנקם בכם ובתושבי השטחים, “בלי בג”ץ ובלי בצלם”.

  2. למה את חייבת להתערב? למה נראה לך שמגיע לך להנחות אנשים אחרים איך להפגין? את לא יכולה לעמוד רגע אחד בצד ולעסוק בעניינייך?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מחאות | הפגנות | מעקב חקיקה | קבוצות מאבק | עדכונים מהשטח:
כל מה שחשוב למחנה הדמוקרטי-ליברלי - אצלך בווצאפ

דילוג לתוכן