חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

– הפנים שמאחורי המאבק –

אין לי חיים אישיים. יש לי רק חיים פוליטיים. הכל נדחק הצידה – טליה גורודס

שם: טליה גורודס


גיל: 40


מקום מגורים: גבעתיים


מצב משפחתי: נשואה + 3


עיסוק מקצועי: היסטוריונית ומרצה


מראיין: גבע קרא עוז

 1. מתי הצטרפת להפגנות נגד ההפיכה המשטרית?
  “בהפגנת המטריות ב’הבימה’, אי שם בחודש ינואר 2023”
 1. באלו הפגנות/אירועים את נוהגת להשתתף?

  הגורל חילק לנו את הסר לחינוך מחדש יואב קיש, המתגורר בר״ג – ואנחנו רודפים אותו כבר חודשים. מתחת לבניין, בתי קפה, באירועים וכנסים. גם בשגרה, גם באמצעות פעולות מיוחדות, גם בהקפצות. בנוסף, אני מתופפת של החזית הורודה בגבעתיים, וכחלק מקבוצה ורודה ורועשת אנחנו מובילות את הצעדה השבועית של גבעתיים לקפלן. לבסוף, אני משתתפת בכל האירועים בגזרתנו – מימי שיבוש ועד אירועים נקודתיים, כמו הפגנות תמיכה באהרן ברק, הפגנה מול חברי מרכז הליכוד בכפר המכבייה, צעדות בבני ברק, וכמובן ימי שביתה שהתקיימו בירושלים והקפצות מיוחדות כמו בליל הפיטורים של גלנט”.

 2. מה מניע אותך להיות פעילה במאבק?
  “רק בישראל אני מרגישה בבית. אני דור ראשון שנולד פה, לסבא וסבתא שנמלטו מרומניה, ויש לי שלושה בנים. אני לא מסכימה שיגדלו במדינת הלכה עם סממנים משיחיים וסמכותניים, ובטח ובטח שלא ישרתו בצבא של מדינה כזאת. הדי.אנ.איי של העם שלנו הוא דמוקרטי: יש עוד מיעוט שסבל כל כך הרבה? מי עוד אמור להבין כמונו כמה חשובה מערכת משפט חזקה ועצמאית, ושיוויון גמור בפני החוק? על זה אני נלחמת”

 3. מהן לדעתך מטרות המאבק – אלו הישגים את חושבת שהוא צריך להשיג, בטווח הקצר/הארוך?

  “בטווח הקצר: גריסה מוחלטת (לא ״גניזה״. המילה הזאת מתאימה למשהו קדוש או בעל חשיבות מיוחדת) של כל החקיקה הדיקטטורית, התנצלות של משרד רה״מ על ההסתה והשקרים, בדיוק כמו בועדות האמת והפיוס שהיו בדרום אפריקה ובקנדה. כל זה לא יהיה שלם בלי הצבת מנגנונים חזקים שיגנו עלינו מפני ניסיון הפיכה עתידי, לצד מגילת זכויות או כל דבר אחד שיבטיח וישמור על זכויות הפרט וכן על זכויות המיעוטים כקולקטיב”.

 4. איך את מרגישה שהמצב הפוליטי והמאבק משפיעים על חייך האישיים?

  “אין לי חיים אישיים. יש לי רק חיים פוליטיים. הכל נדחק הצידה, והילדים פשוט הצטרפו למשימה“.

 5. תוכלי לשתף ברגע מיוחד/יוצא דופן במאבק, שנחרט בך?

  “לקראת כנס הפדרציות היהודיות (GA – General Assembly) בגני התערוכה, ניסחתי מכתב לראשי הכנס שהסביר מדוע אנו מצפים מהם שלא יזמינו את רה״מ לנאום, ומה הפעולות בהן אנו מתכננות לנקוט על מנת לשבש את האירוע, במקרה שלא יסכימו. מרבית ארגוני המאבק חתמו על המכתב. ראשי הכנס ענו לי במכתב בו כתבו שהם מצפים שנכבד את האירוע. בפועל, מה שקרה זה שאלפי א.נשים הגיעו לאירוע, רה״מ ביטל את השתתפותו, נשיאת הכנס הריעה לנו בתוך האולם, ויהודים אמריקאים רבים מבאי הכנס בחרו לעמוד לצידנו בהפגנה, במקום להיות בתוך האולם. זה היה מפגן מרגש של היכולת שלנו להתארגן ביחד לא רק כחברה, אלא כעם דמוקרטי ושוחר שלום, וכמובן להראות את פרצופו האמיתי של נתניהו: לא ‘ראש הממשלה של העם היהודי’, אלא נאשם בפלילים, חלש ומוקע על ידי החברה הישראלית, יהדות אמריקה, ומנהיגי העולם גם יחד“.

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מחאות | הפגנות | מעקב חקיקה | קבוצות מאבק | עדכונים מהשטח:
כל מה שחשוב למחנה הדמוקרטי-ליברלי - אצלך בווצאפ

דילוג לתוכן