חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

הדליקו לפידים! לאחר קריאה להפגנת תמיכה בפעילה חברתית שזומנה לחקירה באזהרה – הזימון בוטל

משטרת ירושלים זימנה לחקירה באזהרה פעילת מחאה, לאחר שבעלה עוכב אתמול לחקירה בחוסר סמכות בעקבות מציאת לפידים ברכבו.

פעילי מחאה קראו להפגנת לפידים ליד תחנת המשטרה לאות הזדהות – ואז הזימון בוטל

משטרת ירושלים זימנה היום (שלישי) לחקירה באזהרה את לימור מויאל, פעילה במחאה נגד ההפיכה המשטרית, להתייצב מחר בשעה 11:30 בתחנת לב הבירה.

במהלך הפגנת הענק שהתקיימה מחוץ לכנסת, עיכבה המשטרה בחוסר סמכות את בעלה, אבי מויאל, לאחר שנמצאו ברכבו לפידים אשר המפגינים תכננו לשאת במסגרת צעדת לפידים עליה הודיעו מראש. צעדות לפידים מתקיימות מדי שבוע בהפגנות המחאה בתל אביב, כמו גם בשבוע שעבר בירושלים ובהפגנות שקיימו פעילי הליכוד מחוץ לביתו של ראש הממשלה לשעבר, נפתלי בנט, ברעננה.

מדובר בלפידים תקניים, אשר נרכשו כחוק, והשימוש בהם מותר. החרמתם אמש נעשה בחוסר סמכות המעלה חשד כי מדובר בהתנכלות למפגינים ובניסיון לחבל במחאה. יתר על כן, עיכובו של אבי מויאל לחקירה, כאשר ארגזי הלפידים מאוחסנים ברכבו בטרם נעשה בהם כל שימוש ומבלי שהוזהר על ידי המשטרה, הינה מעצר מנע מסוכן שנעשה בחוסר סמכות, אקט השמור למשטרים אפלים. בתום החקירה שוחרר אבי מויאל ללא תנאים מגבילים.

פעילי המחאה התכוונו להפגין מחר עם לפידים מחוץ לתחנת לב הבירה – ״משטרת בן גביר רודפת אזרחים שומרי חוק, ומהלכת עליהם אימים כדי לחבל במחאה דמוקרטית נגד מי שמחריבים את הדמוקרטיה. נעמוד על זכותנו להמשיך להפגין כחוק נגד ההפיכה המשטרית המסוכנת, עם לפידים, בכל מקום ובכל זמן שנרצה. המשטרה מוזמנת לעצור את כולנו. לא ניכנע ולא נירתע לאיומים של משטרה פוליטית שנשלחה על ידי שר הפיתות והפרובוקציות.״

אבל אז המשטרה חזרה בה..

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מחאות | הפגנות | מעקב חקיקה | קבוצות מאבק | עדכונים מהשטח:
כל מה שחשוב למחנה הדמוקרטי-ליברלי - אצלך בווצאפ

דילוג לתוכן