חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

התוכנית של הנאשם עובדת כמו שעון

טובי פולק || 6.4.23

מה יש להגיד עוד? איפה כאן ההפתעה? מה קרה שלא ידענו שיקרה? נאשם שבורח מהבשורה ומהמשפחה ומהגורל ההיסטורי העגום שמחכה לו, שהקים ממשלה פסיכוטית, מטורפת לחלוטין, חיבר ערימה של פירומנים שטורחים להוציא לפועל כל תחזית אפוקליפטית

אני באמת לא מבין לשם מה צריך את האולפנים הפתוחים, המסכים המפוצלים וגדודי הקשקשנים המתחזים לפרשנים. מה יש להגיד עוד? איפה כאן ההפתעה? מה קרה שלא ידענו שיקרה? נאשם שבורח מהבשורה ומהמשפחה ומהגורל ההיסטורי העגום שמחכה לו, שהקים ממשלה פסיכוטית, מטורפת לחלוטין, חיבר ערימה של פירומנים שטורחים להוציא לפועל כל תחזית אפוקליפטית (אבל לגמרי ריאלית) שכולנו ראינו שמגיעה (אפילו אני הקטן בטוויטר ובאינספור שיחות בפודקאסט).

ומה היה לנו שם? הפיכה משפטית-משטרית; חתירה לסיפוח מלא של השטחים הכבושים; הצתת הפתיל הרועם הקרוי הר הבית; חימום הגבול הדרומי והחזרת חמאס לעניינים; מאמץ גלוי לגרור את האזרחים ערביי הארץ למעגל האלימות והמוות; חורבן מוחלט של המשק והכלכלה (“כלכלה ע”פ ההלכה”?); שוד גלוי, מופקר ואלים של אוצרות המדינה לטובת סקטורים טפילים, בטלנים, בורים ונצלנים; חקיקה וקידום חוקי כפייה דתית; חיסול ענפי המשק היצרניים; סירוס השירותים הציבוריים; הרעלת מערכות הביטחון הפנימי והחיצוני (משטרה, צבא, מג”ב, שב”כ) ועוד (ועוד).

ובסוף מה? בצד אחד חבורה של רפי שכל, חסרי אחריות, עם אפס הבנה במדיניות, בביטחון ובניהול בכלל עומדים מול שוקת שבורה ועיי חורבות שהם עצמם גרמו; ומהצד השני? תמיד יהיה הגנץ התורן שיקפוץ אל מתחת לאלונקה הקרועה שלהם.

פעם זה היה “שקט, יורים” – היום זה “חייבים לעצור את המופרעים”. כי אם יש כאן דבר אחד קבוע זו הקפיצה הפבלובית לדום מתוח בכל פעם שהפירומנים מחליטים לשחק בגפרורים – ומולם האידיוטים השימושיים שיקפצו לתוך האש להציל אותם.

והכי נורא: בדיוק על זה בונה ראש הקנוניה. זה אחד לאחד התסריט שלו.

תגובה אחת

  1. אתה מתאר מצב כאילו ביבי מנסה לחרב את המדינה. אני לא חושב שזה המצב. ביבי בעיקר מנסה לברוח ממשפט, ולהשאיר אחריו מורשת חיובית כלשהי. בדרך הוא מוכן לרסק את מערכת המשפט ולהחליש את הדמוקרטיה. כל השאר הן הגזמות. אולי הן תקרנה, אבל הן לא המטרה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מחאות | הפגנות | מעקב חקיקה | קבוצות מאבק | עדכונים מהשטח:
כל מה שחשוב למחנה הדמוקרטי-ליברלי - אצלך בווצאפ

דילוג לתוכן