חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

תגיד לי אדוני ראש הממשלה, אתה מפחד מהעם שלך?

לא הגשם ולא הסערה הצליחו לעצור יותר מעשרת אלפים איש לצאת הערב ולמלא את כיכר הבימה בהפגנת מטריות שקראה לממשלה לשאת באחריות וללכת.

כיכר הבימה בהפגנת המטריות 2. צילום: שב״פ (שרון בן פורת)
קולות חדשים, חזקים וכועסים נשמעו מהבמה. כולם נפגעי השבת השחורה וגרורותיה:

רס”ן במיל’ ליאור סלע, שוחרר השבוע לאחר חודשיים וחצי של לחימה בעזה: “אני קורא מכאן לראשי המדינה הזו, הלוואי והיה ניתן לכנותם הנהגה, אל תתבלבלו, לא התייצבנו בשבעה לאוקטובר לשרת אתכם, לא התייצבנו להגן על שלטונכם. התייצבנו להגן על הבית שלנו ועל העם שלנו”.

לגבי קיצור אפשרי של מושב הכנסת אמר: “תגיד לי אדוני ראש הממשלה, אתה מפחד מהעם שלך? אתה מפחד שנראה לך את הדרך החוצה? לך אדוני ראש הממשלה אני אומר דבר אחד ברור, שלא משתמע לשני פנים, לא ניתן לך לברוח מהאשמה, לא ניתן לך לגלגל את זה רק על הדרג המקצועי. בתקופה הקרובה הולך להתעורר בישראל גל עצום של מחאה ציבורית שעוד לא נראתה כמותה, ובבסיסה אובדן האמון בהנהגה הפוליטית”.

סיגלית הלל, ששכלה את בנה אורי ז”ל במסיבת הנובה: “בימים הקשים האלה, שדרת המנהיגות שלנו התאיידה לחלוטין. הלב שלי לא יכול להצמיח שדרת מנהיגות שראויה לאזרחיה. חבריי אזרחי מדינת השכול והעצב, עוד מעט יהיה פה שונה, יהיה פה אחרת. הבן שלי אורי רצה שיהיה אחרת, אך שירת חייו באמצע נפסקה.”

רון הוד, פעיל חברתי ופליט מקרית שמונה: ” המדינה נטשה אותנו, בושה. הפקרתם אותנו עשרות שנים, זה נגמר. ברור לנו שמי שהפקיר את הדרום לא יכול להציל את הצפון. ממשלת ישראל והעומד בראשה בפרט, נפלתם על השכל. אנחנו דורשים התפטרות ובחירות ע-כ-ש-י-ו. אנחנו רוצים ממשלה ומנהיגים אחראים״.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מחאות | הפגנות | מעקב חקיקה | קבוצות מאבק | עדכונים מהשטח:
כל מה שחשוב למחנה הדמוקרטי-ליברלי - אצלך בווצאפ

דילוג לתוכן