חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

סבא רבא שלי ביסוד המעלה לחם בממשלה עוינת תורכית. ויכול לה – אלוף מיל אורי שגיא

ביבי נתניהו, אני מדבר אליך. על שלושה פשעים ועל ארבעה לא אשיבנו: על מרמה, הפרת אמונים ושוחד – ידון בית המשפט. על הפלגנות, השנאה, העריצות, הכוחניות והכנסת כל החברה הישראלית לכאוס – לא יסולח לך.

דברי האלוף במיל׳אורי שגיא – ראש אגף מודיעין בצה”ל ואחד ממפקדי מבצע אנטבה, בהפגנה בקריות:

ביבי נתניהו, אני מדבר אליך. על שלושה פשעים ועל ארבעה לא אשיבנו: על מרמה, הפרת אמונים ושוחד – ידון בית המשפט. על הפלגנות, השנאה, העריצות, הכוחניות והכנסת כל החברה הישראלית לכאוס – לא יסולח לך.

ביבי, פתחת פה תיבת פנדורה. לכאורה רפורמה משפטית, למעשה הפיכה משטרית. עוררת שדים ויצרים שיצאו מהבקבוק אבל גם הערת חלק נכבד מהחברה הישראלית. זה החלק שנושא בנטל ומחזיק את בטחון המדינה וכלכלתה על כתפיו. אנחנו נאבק על זהותה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית. כי אם להפוך סדרי בראשית, אזי מי שלא משרת בצה”ל או שרות לאומי לא עובד ולא תורם לחברה הישראלית לא זכאי שנישא אותו יותר על כפינו.

ראה לאן הבאת אותנו. אנחנו מבודדים בעולם, קרובים יותר מאי פעם למלחמת אחים, צה”ל והגופים הממלכתיים האחרים בסכנת התפרקות והכלכלה על סף קריסה. ואתה בחרת להיות שבוי בידי חבורה חשוכה וגזענית – בן גביר, סמוטריץ’, לוין את רוטמן ודרעי– אלה שלא שתלו עץ בימי חייהם באדמת ארץ ישראל וכשאנחנו נלחמנו על בטחון המדינה– לא ראיתי אותם שם.

אתה ביבי כלוא היום בידי החבורה המשיחית הזו – כמאמר חז”ל “אמור לי מי חבריך ואומר לך מי אתה.”

ביבי, הייתי במרחק 20 מטר מאחיך יוני כשנפל באנטבה. היינו שם עשרות לוחמים “אנרכיסטים” “טרוריסטים” “מוגלה” שהלכנו “לעזאזל” כדי לחלץ 103 בני ערובה ישראלים. לוחמים שהיום מסובבים אליך את גבם.

40 שנה הייתי בשירות המדינה, באהבה רבה, כי זו המדינה שלנו.לחמנו בכול הגזרות, בפעולות רבות מעבר לגבולות המדינה. לא שאלנו האם ללכת אחרי המפקדים כי האמנו בהם ובצדקת הדרך.

מעולם לא בדקנו מי אשכנזי ומי מזרחי, מי דתי ומי חילוני מי מההתישבות העובדת מי עירוני ומי מהפריפריה. שם בגולני המצאנו את הביטוי “אחי”. וזה היה אמיתי.

איבדנו חברים רבים ובני משפחה אבל מעולם לא פקפקנו שאנחנו עושים כמיטב יכולתנו לביטחונה של מדינת ישראל.

ביבי, לדבריך שכחתי מה זה להיות יהודי. ובכן, לידיעתך, אני, דור שביעי בארץ, דור רביעי לעובדי אדמה כאן בארץ ישראל. לא אתה, לא סמוטריץ ולא הרבנים המסיתים תלמדו אותי מהי יהדות ואהבת הארץ.

אסיים במשהו מהמורשת המשפחתית. סבא רבא שלי ביסוד המעלה לחם בממשלה עוינת תורכית. ויכול לה. סבא שלי ביסוד המעלה ומטולה לחם בממשלה בריטית עוינת בזמן המנדט ויכול לה. ואני שואל האם עליי לדווח להורי ז”ל, ממייסדי המושב כפר ביאליק שכעת עלי להיאבק בממשלה עוינת יהודית בארץ ישראל?

ביבי נתניהו, התעורר. אתה חמורו של משיח. משתמשים בך משיחיים וגזענים בכדי להפוך את מדינת ישראל למדינת הלכה לא דמוקרטית וגזענית.
ככה לא בונים חומה ואחדות ישראל.

אנחנו פה כדי להישאר. אנחנו פה כדי להגיד לך חדל מטרוף המערכות.
אנחנו פה כדי להזכיר לך שעלינו לפעול כולנו ביחד לעתיד מדינת ישראל ברוח מגילת העצמאות .מוטב שעה אחת קודם.

מדינת ישראל בת 75, היא הצלחה כבירה לציונות ובניית בית לעם היהודי – לא ניתן לך להרוס אותו. הוא נבנה בהרבה דם יזע דמעות ותקווה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מחאות | הפגנות | מעקב חקיקה | קבוצות מאבק | עדכונים מהשטח:
כל מה שחשוב למחנה הדמוקרטי-ליברלי - אצלך בווצאפ

דילוג לתוכן