חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

ניצחון שני לסולידריות אזרחית – בוטלו פיטורי המורה שדיבר על הפיכה משטרית

לא עברה שעה מאז פורסמה בבוקר יום ה׳ 23.2.23 הידיעה של אור קשתי בהארץ והועברה בקבוצות הוואטסאפ של מתנגדי ההפיכה המשטרית, ויצאה הודעה ראשונה ממטה ההייטקיסטים שקראו להפגנת סולידריות עם המורה לאזרחות עמיר קליגר שעבודתו הופסקה בשל העובדה שהעז לדבר עם תלמידיו על משמעות ההפיכה המשטרית. 
אחרי 2 ימי הפגנות התפרסם היום ה-26.2.23 שהפיטורים התבטלו

זה היה מהר מאוד ומרשים מאוד. תוך שעה מאז פורסמה הידיעה כבר התארגנו שתי הפגנות. הראשונה בצהרי אותו יום של הודעה על הפסקת עבודתו של עמיר קליגר: ״ביום שלישי, הודיע מנהל המרכז, עופר קרן, לקליגר כי עבודתו מופסקת באופן מיידי, בין השאר בגלל תלונה בדבר “הסתה” כביכול. מעיריית ראשון לציון נמסר כי השימוע לפני פיטורים שייערך למורה נובע מתלונה על “התנהלות שגורמת לאי־נוחות לבאי בית הספר”.

ההפגנה השנייה תוכננה להיום ב12:30 מול השימוע של קליגר ונראתה ככה:

ואז, היום הגיעה ההודעה הבאה ↓

ולתזכורת:

״לפני שבועיים קיים קליגר, מורה במרכז לתלמידים מחוננים בראשון לציון, שיחה ארוכה עם תלמידיו על ההפיכה המשטרית. הדיון כלל בין השאר צפייה משותפת בהרצאה של ד”ר עידו באום, הפרשן המשפטי של TheMarker, על הסכנות הכרוכות בחקיקה האחרונה. למחרת, הודיע מנהל המרכז, עופר קרן, לקליגר כי עבודתו מופסקת באופן מיידי, בין השאר בגלל תלונה בדבר “הסתה” כביכול.״ – עפ״י הכתבה בהארץ.

ולהרצאה אותה העז קליגר להראות לתלמידיו:

אז מסתבר שסולידריות אזרחית ולחץ ציבורי בלתי מתפשר עובדים. בעיקר כשהכוח וההפחדה של השלטון הם בלתי מידתיים ובלתי חוקיים. ככה היה במקרה של מעצר בן זוגה של פעילת המאבק לימור מויאל והזמנתה לחקירה (בשל הבאת לפידים להפגנה בירושלים) וככה גם במקרה הזה. אז משטרת ישראל בטלה את חקירתה של מויאל בעקבות התארגנות של פעילים להגיע למצעד לפידים מול מטה המשטרה, וכאן בעקבות ההפגנות והלחץ הציבורי שהביאו לביטול ההחלטה להפסיק את עבודתו של המורה עמיר קליגר. 

גוש אחד ביחד ננצח!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מחאות | הפגנות | מעקב חקיקה | קבוצות מאבק | עדכונים מהשטח:
כל מה שחשוב למחנה הדמוקרטי-ליברלי - אצלך בווצאפ

דילוג לתוכן