חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

אני מסרב לשרת דיקטטורה – יורם בוסקילה, סא״ל מיל. טייס

נכון, אני סרבן.
אני מסרב לשרת דיקטטורה.
אני כל כך סרבן שמזה 42 שנים שאני משרת בצבא הגנה לישראל.
בשבוע שעבר יצאתי לעוד יום מילואים ביחידה לשיתוף פעולה של חיל האויר.
מקווה מאוד שזה אינו יום המילואים האחרון שלי בשירות מדינת ישראל דמוקרטית.
אך לצערי – רוחות הרס וחורבן מנשבות בחודשים האחרונים בהובלת ראש הממשלה שגורר איתו מדינה שלמה לתהום וחורבן.
אינני יכול לשרת דיקטטור וממשלה קיצונית ומשיחית ששמה לה למטרה להרוס את התשתית הדמוקרטית של המדינה שאני כל כך אוהב.

סא״ל מיל יורם בוסקילה, טייס קוברה, כותב בדף הפייסבוק שלו:

אשתף, שלפני 34 שנים נפצעתי בתאונת מסוק קוברה – לשמחתי רון הבר ואני יצאנו בחיים מהתאונה הגורלית הזו.
בכל יום שחולף מאז, אני מרגיש וכואב את הפציעה שנגרמה מהחבטה החזקה של המסוק בקרקע. למרות התאונה והסיכונים הכרוכים במקצוע הטיסה – חזרתי לקוברה והמשכתי לטוס כטייס מבצעי בטייסת 160 ולאחר מכן כמדריך בבית הספר לטיסה עוד 30 שנים לאחר מכן.

לא התאונה, לא סיכוני הטיסה ולא הפעילות בהזנקות ומבצעים בתא השליטה עמדו בדרכי וברצוני להמשיך לתרום לחיל האוויר.
כאזרח, בשנים האחרונות הפגנתי, פעלתי ומחיתי ככל יכולתי נגד תהליך הזה של הרס הדמוקרטיה, ויחד עם זאת המשכתי לתרום בשירות המילואים בחיל האוויר בגאווה עשרות ימי מילואים בשנה.
אך מהרגע שבו עבר חוק ביטול עילת הסבירות בקריאה ראשונה, ויעלה לקריאה שנייה ושלישית בשבוע הבא, דבר שלכל הדעות יביא לסוף דרכה של מדינת ישראל דמוקרטית וחופשית – איני יכול עוד להתנדב !

ייתכן שיום המילואים שביצעתי בשבוע שעבר היה יום המילואים האחרון שלי בחיל האוויר ?
לא כך חשבתי לסיים שירות של 42 שנים לטובת המדינה – אך אם המדינה תחליט להכריז מלחמה על ערכי החופש והדמוקרטיה, כי אז אוכל להגיד בלב שלם ובגאווה לילדיי, למשפחתי ולחבריי שהמשכתי לשרת את המדינה הדמוקרטית עד שהפסיקה להיות כזו.

היות שארצי משנה פניה – לא נותרת לי הברירה אלא לנקוט בפעולה היחידה כ:
אזרח ישראלי
יהודי
ציוני
מזרחי
שגדל בפריפריה
ושעומד מול התהום הפעורה הזו – רגע לפני הנפילה

בקשה אישית מראש הממשלה בנימין נתניהו:
אתה האחראי היחידי למחול ההרס הזה, ואתה גם היחידי שיכול לעצור.
הראה שנשארה בך טיפת אהבת ישראל, התעשת וגנוז מיידית את כל חוקי הדיקטטורה לטובת כלל אזרחי מדינת ישראל.

והלוואי יהיה אפשר להוביל מהלך ריפוי ארוך טווח שבסופו מדינה דמוקרטית, יהודית, מתוקנת וחופשית.

הלוואי 

8 תגובות

 1. לקחו אותך שעיר לעזאזל בגלל שמך בוסקילה
  מי שיוכל אותה שוב פעם ה המזר חי ולא השכ. נזי כל הכבוד לך שהנצחת את זה וכמובן יצאת פתי מאמין לכל דבר

 2. ריגשת אותי עד דמעות.
  כמרוקאי שגדל בדימונה וכיום דוקטור באיכילוב, אני כואב יום יום את התגית ששמו עלינו כמנשקי מזוזות וכעובדי אלילים.

  1. אחרי 9 מסעות צלב ושתי מלחמות עולם הכנסיה נשארה בלא יכולת להגן על כנסיית הקבר כי פשוט אין מספיק נוצרים שמוכנים לחיות במזרח התיכון. אז להפסיד את כנסיית הקבר למוסלמים ? ממש לא, חשבו חשבו גרדו גרדו ומצאו פתרון- נביא קצת מהעבדים של השכן (ורדי נבוקו ) למזה”ת , נכריז על מדינת לאום ליהודים , ובכך נחסום הקמת צבא מוסלמי. אז כמה טלפונים – וכל המדינות הנוצריות הצביעו באום ב 1948 . עוד טלפון למשפחת רוטשילד- תקנו הרבה אוהלים ותרכשו שטחים , אנחנו דואגים ל 0 סיכון הון . עוד טלפון לגמדון עם אקדוח פורים- זה שעומד על הראש- תקשקש מגילת עצמאות ותכניס סעיף שהמדינה החדשה כפופה לעצרת האומות המאוחדות. עוד טלפון לבעלות הברית- לא להפציץ את מסילות הברזל בגרמניה , הזכיין שלנו אדולף דור המשך לאינקווזיציה מכסח כל יהודי מיותר , וגם צוענים ( מזל שלבן גוריון היו בפלסתינה צרכסים דרוזים ובאהים (איזה צ’ופרים של מגרשים בכרמל ) , כי הבריטים גם קיבלון הוראה על הגבלת מעפילים . נו ב1967 הורידו אותך מהגולן והחזירו אותך מסיני , וב2024 יחזירו אותך מעזה. ואלו תולדות מגילת העצמאות.

 3. אדון בוסקילה, קודם כל תגיד תודה לצה”ל ולמדינת ישראל שהעניקו לך רשיון טייס. מר בוסקילה זה שאתה טייס זה לא עושה אותך יותר מיוחד מחייל גולני וצנחנים ששוכב במארבים,אינך שונה מחייל בחיל החימוש שידיו מגואלות בגריז .ובוודאי שאינך שונה מטנקיסט ומעוד חיילים שמשרתים בצה”ל. קיבלת ראיון כי שמך בוסקילה ואתה שייך לעדה המרוקאית.אני מקווה שבעקבות הראיון,ידיחו אותך משרות מילואים בצה”ל.אותך ועוד עשרות טייסים כמוך. בוסקילה אתה יודע יפה שצה”ל לא יתמוטט .אם אתה וכל המצהירים שלא ישרתו בצה”ל.צה”ל לא צריך אתכם וטוב שיקיא אתכם משורותיו.צה”ל ומדינת ישראל אינם צריכים קצינים וחיילים מסוגך. שתהיה בריא וחזק

 4. יורם שלום

  גם אני מרוקאי, בן גילך, גרתי בדימונה מגיל 3 ועד 6 , תואר ראשון ושני במשפטים מהאוניברסיטה העברית בהצטיינות ואני אומר לך, כבר 27 שנה מאז היותי סטודנט, אני ממתין לרפורמה הזאת ולדעתי גם היא לא מספיקה !!! אם יש לך אומץ אינטלקטואלי תיצור איתי קשר דרך המייל ונדבר. רק תזכור, את הסבים והסבתות הציוניים שלנו שבאו ממרוקו, נזרקו לנגב, ואהבו את המדינה ללא תנאי, בכל מעשיך תזכור את מקרי הסעד שראית בשכונה, תזכור את העוני ותדע לך שאם לא תזכור אז אתה, כמו עמוס מלכה ואחרים משול לצמח ללא שורשים… דרדר בערבה. כיום לצערי, אתה לא פועל למענם כי לא השכלת ללמוד את הנושא בעצמך לפני ולפנים…

  הנה הטעמה קטנה: אם הייתי יכול למחוק מספר החוקים את חוק יסוד כבוד האדם וחרותו הייתי עושה זאת ללא מצמוץ.. מדובר בחוק ליברטיאני שנותן מעמד נורמטיבי עודף לזכויות לעשירים לדוגמה: זכות לקניין, זכות לפרטיות לא תמצא בו זכויות סוציאליות כגון: זכות לבריאות, זכות לחינוך, זכות לחיים בכבוד (במובן הסוציו-אקונומי) זה אם בכלל, יהיה רק בהמשך בחוק יסוד עתידי שמעמדו הנורמטיבי יהיה נחות יותר (יש מאמר יפה של פרופ’ אנדרי מרמור בנושא) וכאילו לא די בכך בא אהרון ברק והרחיב באופן פסיקתי את הזכויות החוקתית ולשיטתו ממושג “הכבוד” נגזרות זכויות ליברטיאניות נוספות כגון: חופש ביטוי, וזכות לשוויון( ללהט”ב ולאליס מילר לא לתושבי דימונה). ומה עם סבתא שלך מסעודה שרוצה שכל הנכדים שלה יקבלו שויון הזדמנויות במערכת החינוך, ב 8200 ועוד ומה עם חווה מקיבוץ באצבע הגליל שצריכה ליסוע עד רמב”ם בשביל טיפול אונקולוגי מורכב… הורידו לנו “חוקה” על הראש – הר כגיגית !!! אחי אתה לא במחנה הנכון כרגע !!!

  1. סא”ל יורם בוסקילה מוכיח את איכות החומר ממנו עוצבו הטייסים ומאיזה אשפתות הביאו את המושלים.
   נקווה שיצטרף למנהיגי המרי האזרחי בתום המלחמה.

 5. הסבירות – “דבר שלכל הדעות יביא לסוף דרכה של מדינת ישראל דמוקרטית וחופשית”

  בוסקילה בטח כבר הבין שזה לא היה “לכל הדעות” אלא “אם כל ההונאות” הונאה שהוא נפל לתוכה רק כדי לשרת את מעצבי התודעה שלא כל כך התקשו לגהץ את הקפלים במוחו הקודח.

  ומה עכשיו? אומרים שהילד הסורר המשיך לעסוק בנושאים “לא סבירים” ושלחו אותו הביתה, ככה באמצע המלחמה? איזה כבוד גדול.

  תחי הדמוקרטיה הישראלית. יש לה מספיק עילוי גם בלי הטייס שמערבב את העילוי הפרטי שלו.

 6. ביזיון שנתנו לטייסים שסרבו להתנדב בשנת 23 לטוס בלחימה .
  נושא חייל האוויר מחייב בדיקה מקיפה והקמת וועדת חקירה
  לגבי המיון השיבוץ והזכויות יתךר שלהם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מחאות | הפגנות | מעקב חקיקה | קבוצות מאבק | עדכונים מהשטח:
כל מה שחשוב למחנה הדמוקרטי-ליברלי - אצלך בווצאפ

דילוג לתוכן