חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

המחאה שהתחילה בירושלים הבשילה בהצבעה אינטרנטית – הקונגרס הציוני הצביע נגד ההפיכה המשטרית

זוכרים את צירי הקונגרס הציוני העולמי שהגיעו לישראל לפני כחודש לכנס חגיגי לכבוד 75 שנה למדינת ישראל והצטרפו להפגנות נגד ההפיכה המשטרית?

ובכן בליל אמש, בעוד אצלנו הכנסת מעבירה את תקציב הביזה בכנסת – בהצבעה אינטרנטית אישר רוב גדול בקונגרס הציוני שורה של החלטות מנוגדות למדיניות הממשלה!

שורת החלטות שמנוגדות למדיניות הממשלה אושרו בליל שלישי 23.5.23 בהצבעה אינטרנטית בקונגרס הציוני העולמי: הוחלט לחזק את הקשר עם קהילות הלהט”ב, לדרוש שלא לעשות שינוי בחוק השבות והחלטה על הגדלת הייצוג הנשי במוסדות הלאומיים.

מדובר בהחלטות שקידמו סיעות המרכז-שמאל בקונגרס הציוני: ישראל ביתנו, העבודה, מרצ, יש עתיד, רפורמים, קונסרבטיבים והנוער הציוני. הן קודמו על אף התנגדות מפלגות הקואליציה – הליכוד, ש”ס, המזרחי שמייצגת את הציונות הדתית וסיעת ארץ קודש המקושרת לדגל התורה. ההצעות זכו לרוב גדול.

שני דגשים מעניינים בהחלטות:
1. הצהרה נגד ההפיכה המשפטית:

:“הקונגרס הציוני מאמין ששינוי המבנה החוקתי של מדינת ישראל יכול להיעשות אך ורק בהסכמה ציבורית רחבה, כתוצאה מהידברות כנה ואמיתית וכחלק מתהליך של איחוי הקרעים בחברה הישראלית כולה. הקונגרס הציוני קורא לממשלה להגיע להסכמות שיבצרו את אופיה הדמוקרטי של מדינת ישראל ואת האיזונים והבלמים של המבנה השלטוני, תוך הגנה על זכויות אדם, מיעוטים ונשים”.

2.  החלטה המעגנת את ערכי מגילת העצמאות בפעילות ההסתדרות הציונית העולמית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מחאות | הפגנות | מעקב חקיקה | קבוצות מאבק | עדכונים מהשטח:
כל מה שחשוב למחנה הדמוקרטי-ליברלי - אצלך בווצאפ

דילוג לתוכן