חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

זה לא רק כתב אישום נגד ירדן. זה כתב אישום נגד החברה הישראלית”

״מי שהוכח בעבר שלא אומרת אמת, מסתובבת בקניון ולא בעבודה תוך כדי מלחמה, מעלילה על אזרחית והמשטרה מזדרזת לעצור אותה ללילה ואח”כ להגיש כתב אישום מזורז – זה חלק ממה שקורה במדינה. ההגנה על ירדן היא ההגנה על כולנו. זה לא רק כתב אישום נגד ירדן. זה כתב אישום נגד החברה הישראלית״

עו״ד גבי לסקי ביציאה מהדיון השני במשפט הפוליטי של ירדן מן


היום בשעה 13:30 התקיים הדיון השני במשפט עם כתב האישום הזריז בהיסטוריה ״מדינת ישראל נגד ירדן מן״

בכניסה לבית המשפט עמדו כמו בדיון הקדום וכמו בעת מעצרה של ירדן,  אזרחים רבים מהקבוצה ״משחררים את ירדן״ שהוקמה לצורך עידודה של ירדן. אזרחים ופעילי מחאה שחלקם לא הכירו כלל את ירדן לפני האירוע אבל עכשיו הם איתה. שם ובכל מקום כי בדיוק כמו שאמרה גבי לסקי ״ זה לא רק כתב אישום נגד ירדן, זהו כתב אישום נגד החברה הישראלית״

"אזרחי ישראל לא יכולים לישון טוב בלילה בידיעה שמדינת ישראל רודפת אזרחית שומרת חוק על דברים שלא עשתה"

עו״ד גבי לסקי ביציאה מהדיון

״אזרחי ישראל לא אמורים ולא יכולים לישון טוב בלילה בידיעה שהמדינה רודפת אזרחית שומרת חוק אל מול דבר שהיא לא עשתה. זה דבר חמור.
זה עניין שכל המדינה היתה צריכה לעמוד על הרגליים. אנחנו לא ניתן למשטרה להפוך למשטרה פוליטית. אני מאוד מקווה שנצליח להוכיח את חפותה של ירדן בבית המשפט ושיש אנשים בשלטון שמקבלים תיעדוף בגלל המעמד המיוחד שלהם על אף שאין ראיות, אין סרטונים, ואני מקווה שהמשפט הזה יהיה הוכחה שהמדינה לא יכולה לרוץ ולעור אנשים ובטח שלא לעצור אותם לילה ולהגיש כתב אישום באפס זמן בגלל שיש טענה לא מוכחת ומופרכת מטעם אחד מבעלי השררה״.

צילום ותיעוד: הילי ברוק

צילום: ורדית אלון קורפל

תזכורת לדרך לדרך התנהלות המשטרה והתנהלות המתלוננת סילמן

1. השרה לא היתה בזמן עבודה אלא הסתובבה בחנויות בשעה כזאת (שעות בוקר של יום עבודה)

(חשוב להתעכב על כך שהשרה הסתובבה בין חנויות בגדים בעיצומה של מלחמה בעוד המדינה נאנקת תחת מחיר נורא של חטופים. הרוגים, כ150,000 מפונים..ואז היתה עסוקה בלתבוע אזרחית) ונחזור לדברי עו״ד גבי לסקי:

2. השרה היא זו שהקימה שאון במקום ציבורי, היא זו שהצמידה את הטלפון לפנים של אזרחית ובעצם החוק אומר שזו עבירת תקיפה, אלא שירדן היא זו שנחקרה וגם נשלחה למעצר ובילתה לילה קשה מאוד בנווה תרצה.

3. התובעת כלל לא נחקרה. לא יכול להיות במדינה דמוקרטית שבגלל שלאדם יש תפקיד כזה או אחר שמקורב לשלטון הוא לא יחקר.

4. למרות שיש סרטונים מכל החנויות במקום, האירוע עצמו, האירוע שנקרא “ירדן תקפה את השרה” לא מופיע באף אחד מהם. כל ההתרחשות קיימת חוץ מאירוע התקיפה. השרה שלחה סרטון של 14 שניות. למרות שהיא השתמשה בטלפון יותר זמן ויש חשד אמיתי שקרה משהו לצילומים שם. 

השלב הבא: שלב הראיות וההוכחות בו התובעת (סילמן) תאלץ להגיע לבית המשפט ולהגיש את ההוכחות שלה לטענות וגם לעבור חקירה נגדית של הסנגוריה.

לדיון הראשון במשפט ← כאן

השתלשלות האירוע עצמו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מחאות | הפגנות | מעקב חקיקה | קבוצות מאבק | עדכונים מהשטח:
כל מה שחשוב למחנה הדמוקרטי-ליברלי - אצלך בווצאפ

דילוג לתוכן