חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

״מדינת ישראל נגד ירדן מן״ – הדיון הראשון

שלושה חודשים אחרי שנעצרה ואף הוחזקה לילה במעצר בנווה תרצה, בשל תלונת השרה עידית סילמן, הגיעה הבוקר ירדן מן לבית המשפט לדיון ראשון בכתב האישום שהגישה המשטרה.

חברים למאבק ואזרחים נחושים שמלווים את ירדן מן מתחילת הפרשה הגיעו ללוות אותה לדיון. ובשיטת קואליצית ההפחדה והרדיפה, השרה המתלוננת לא הגיעה. כמובן.

החזית הוורודה שמלווה את ירדן לאורך כל דרך התלאות התייצבה על מתופפיה לתת רוח קרב בקהל. הפעם הקריאות התייחסו גם לשיטת בן גביר למינויים במשטרה: ״מגישים כתב אישום – מקבלים קידום״, ״רודפים אזרחים – ומקבלים בונוסים!״, 

נמצא אתי אבא של נמרוד החטוף בעזה. במקום שהמדינה תתעסק בדברים החשובים באמת שזה שחרור החטופים אנחנו נמצאים כאן אחרי שבתוך יומיים הגישו נגדי כתב אישום. שרה בישראלי במקום לעסוק במה שצריך לעסוק, עוסקת בנקמה!

ירדן מן בפתיחת הדיון
יהודה כהן, אביו של החייל החטוף נמרוד כהן שהגיע לחזק את ירדן

באופן רשמי השרה המתלוננת לא חייבת להגיע כי זו המדינה שתבעה את ירדן מן באשמת “תקיפת עובד ציבור”. ואם מדברים על תקיפה, שימו לב לדברי הסנגורית עו״ד גבי לסקי – ״באנו לבקש את ביטול כתב האישום בשל אכיפה בררנית״:

1. השרה לא היתה בזמן עבודה אלא הסתובבה בחנויות בשעה כזאת (שעות בוקר של יום עבודה)

(חשוב להתעכב על כך שהשרה הסתובבה בין חנויות בגדים בעיצומה של מלחמה בעוד המדינה נאנקת תחת מחיר נורא של חטופים. הרוגים, כ150,000 מפונים..ואז היתה עסוקה בלתבוע אזרחית) ונחזור לדברי עו״ד גבי לסקי:

2. השרה היא זו שהקימה שאון במקום ציבורי, היא זו שהצמידה את הטלפון לפנים של אזרחית ובעצם החוק אומר שזו עבירת תקיפה, אלא שירדן היא זו שנחקרה וגם נשלחה למעצר ובילתה לילה קשה מאוד בנווה תרצה.

3. התובעת כלל לא נחקרה. לא יכול להיות במדינה דמוקרטית שבגלל שלאדם יש תפקיד כזה או אחר שמקורב לשלטון הוא לא יחקר.

4. למרות שיש סרטונים מכל החנויות במקום, האירוע עצמו, האירוע שנקרא “ירדן תקפה את השרה” לא מופיע באף אחד מהם. כל ההתרחשות קיימת חוץ מאירוע התקיפה. השרה שלחה סרטון של 14 שניות. למרות שהיא השתמשה בטלפון יותר זמן ויש חשד אמיתי שקרה משהו לצילומים שם. 

כדאי להזכר בסבב הקודם בו סילמן התלוננה על תקיפה ולא נמצא דבר שיוכיח אתטענתה. אז זה היה בתקופת הממשלה הקודמת, ממשלת השינוי.

מועד הדיון הבא: 22.5.24. נעקוב ונדווח

השתלשלות האירוע עצמו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מחאות | הפגנות | מעקב חקיקה | קבוצות מאבק | עדכונים מהשטח:
כל מה שחשוב למחנה הדמוקרטי-ליברלי - אצלך בווצאפ

דילוג לתוכן