חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

האחדות של עכשיו, תחת השלטון הנוכחי, תתחלף ברגע במלחמת אחים

האחדות עכשיו היא מופע של אחדות מדומה, שלא תחזיק מעמד אפילו דקה ברגע שמאמץ הלחימה העיקרי יסתיים. בשנייה שנחזור לזהות איש ברעהו אויבים מבית וסכנה לעתידנו פה. תחת השלטון הנוכחי, האחדות הזו תתחלף ברגע במלחמת אחים

יואב גרובייס


אני מתקשה להתפעל מציפוף השורות של החברה הישראלית בעקבות ה-7/10. אני מתקשה להתפעל מהיכולת של חיילים ואזרחים מכל קצוות הקשת הפוליטית להניח מחלוקות בצד ולהילחם ביחד או להתאבל ביחד. מכל פסטיבל ה״אין על העם שלנו בכל העולם״, שמקודם בחסות פוליטיקאים, חברות פרסום ותעמולה מסמאת עיניים שמתחזה לחדשות. אין דבר שמלכד קולקטיב של אנשים יותר מאשר אויב משותף ובטבח ה-7/10 חמאס הציע לנו כזה.

זה לא יותר מאשר אינסטינקט, מנגנון הישרדות ראשוני של חיות בלהקה. אחדות אמיתית, להבדיל, היא כזו שיכולה להתקיים גם בימי שלום, בהיעדר אויב חיצוני, ושיכולה להכיל שונות או ביקורת על צדקת הדרך.

האחדות עכשיו היא מופע של אחדות מדומה, שלא תחזיק מעמד אפילו דקה ברגע שמאמץ הלחימה העיקרי יסתיים. בשנייה שנחזור לזהות איש ברעהו אויבים מבית וסכנה לעתידנו פה. תחת השלטון הנוכחי, האחדות הזו תתחלף ברגע במלחמת אחים. זו אינה אחדות; זה שוט שנועד לשמור על אחידות, להשתיק ביקורת ולוודא שאיש לא סוטה מהשורות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מחאות | הפגנות | מעקב חקיקה | קבוצות מאבק | עדכונים מהשטח:
כל מה שחשוב למחנה הדמוקרטי-ליברלי - אצלך בווצאפ

דילוג לתוכן