חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

נתניהו לא רוצה להחזיר את החטופים, זו נקמתו בישראל שהוא כה שונא

נתניהו לא רוצה להחזיר את החטופים, לא רק משום שהוא מפחד פחד מוות מסיום הלחימה או מפירוק הקואליציה שלו, אלא כי הוא שונא את מדינת ישראל

יואב גרובייס

הוא שונא את מדינת ישראל הדמוקרטית, זו שלעולם לא העניקה לו את ההכרה שהוא כה משווע לה, וזו שתזכור אותו כמנהיג הגרוע בתולדותיה. הוויתור שלו על החטופים הוא הנקמה שלו בישראל הזו.

זו לא ״רק״ בגידה חסרת תקדים של המדינה במחויבותה הבסיסית לאזרחיה – הוויתור על החטופים מפרק את האתוס הציוני שעליו קמה המדינה. זה שבר שייקח לנו דורות רבים להתאושש ממנו, אם בכלל. לכן זו דרכו של נתניהו לנקום בישראל שהוא כה שונא. ישראל אולי תישאר אחרי שהוא יירד מהבמה, אבל יהיה זה שלד ריק בלבד. זה כל מה שיישאר כאן אחריו.

2 תגובות

 1. אני הולך נגד הרוח כאן.. לא רק, אלא שאשמח לשנות את דעתי … אנא שכנעו אותי שאני טועה ….
  כשפרצה המלחמה, הציבו המנהיגים שתי מטרות, בעצם חלומות, חיסול החמאס ושחרור החטופים. למי שלא פחד להסתכל לאמת בעיניים ידע שאחת סותרת את השנייה, את המקל הזה אי אפשר לאחוז בשני צדדיו.
  בארוחת צהרים משפחתית לפני כחודשיים כשעלה הנושא אמרתי את זה, והנכד החכם שלי שאל אותי: ואם אני הייתי אחד מהחטופים, היססתי מעט ואמרתי: גם אם אתה היית בין החטופים הבחירה הייתה כך, עם שטנים כמו סינואר לא מנהלים משא ומתן, ובהמשך הוספתי: זו בחירה כמו בחירתה של סופי, שתי בחירות נוראות, אבל, בלי ניצחון חד משמעי של חיסול הנהגת החמס ברצועת עזה, למדינת ישראל במזרח התיכון אין זכות קיום. תמונת הניצחון היא ראשו של סינואר ושותפיו על צלחת.
  באותה שיחה גם אמרתי שהמלחמה, שבא נפלו עד אז כ 1400 אזרחים וחיילים, והיו כ 200 חטופים, היא מלחמה לא פחות משמעותית – לדעתי יותר – ממלחמת העצמאות שבה נפלו רק מקרב הלוחמים 6000 חללים מתוך אוכלוסיה של 600 אלף תושבים יהודיים.
  החיים של אלה שנפלו במלחמת 2023 , ובוודאי בכל מלחמות ישראל, לא יותר זולים חסרי ערך או קדושים מאלה של החטופים.
  ביבי, כרגיל שקרן ומניפולטור מכר לנו עם פרוץ המלחמה של גם וגם, עכשיו, אני בטוח, יותר למען האינטרס שלו להאריך את המלחמה הוא משנה מסלול.
  אבל, האם רק בגלל שזה טוב לביבי אבל, שוב לדעתי, חשוב יותר למדינת ישראל, צריך לשלול פשוט ללכת על ראשם של ראשי החמאס עד שהם יגידו די, בלי משא ומתן עם סינואר ועם קטאר שממנת אותו.
  כדי שמדינת ישראל תשרוד במזרח התיכון יש להגיע להחלטות קשות. החמאס גילה את הנקודה הארכימדית שלנו, אם חפצי חיים אנחנו עלינו למוטט את המנוף הזה שלהם בכך שנחסל אותם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מחאות | הפגנות | מעקב חקיקה | קבוצות מאבק | עדכונים מהשטח:
כל מה שחשוב למחנה הדמוקרטי-ליברלי - אצלך בווצאפ

דילוג לתוכן