חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

– הפנים שמאחורי המאבק –

המחאה צריכה להביא לגניזת חוקי המהפכה המשפטית במלואם – יוני שקד

שם: יוני שקד


גיל: 73


מקום מגורים: כפר סבא


מצב משפחתי: נשוי + 3


עיסוק מקצועי: יועץ נדל”ן ומגשר


מראיין: גבע קרא עוז

צילום: גלי להב
 1. מתי הצטרפת להפגנות נגד ההפיכה המשטרית?
  “בהפגנה הראשונה של התנועה לאיכות השלטון בכיכר הבימה בשבוע הראשון למחאה”

 1. באלו הפגנות/אירועים את נוהגת להשתתף?

  “בהפגנות בכיכר הבימה ואחר כך בקפלן, מתחילתן ועד שהתחילו להפגין גם בכיכר העיר כפר סבא ומאז אני שם מדי שבוע. אני מוביל מספר הפגנות ופעילויות: צעדות כל מוצ”ש מצומת מל”ל ופארק כפר סבא, הפגנות תמיכה בניצב עמי אשד, והפגנת מגדלי הים התיכון”.

 2. מה מניע אותך להיות פעיל במאבק?
  “כאדם שאיכפת לו מאוד מהמדינה, אדם שלחם בשתיים מהמלחמות היותר קשות של המדינה, מלחמת ההתשה ומלחמת יום הכיפורים, התהליכים האנטי-דמוקרטיים בהם החלה הממשלה הנכחית הם המניע העיקרי שלי להיות פעיל במחאה

 3. מהן לדעתך מטרות המאבק – אלו הישגים אתה חושב שהוא צריך להשיג, בטווח הקצר/הארוך?

  “מטרת המאבק היא לעצור את החקיקה האנטי-דמוקרטית ולמנוע מהממשלה מלהפוך את ישראל למדינה לא דמוקרטית כמו פולין והונגריה. בטווח הקצר השיגה המחאה הישג חשוב שהוא השהיית ה’רפורמה’ המשפטית על ידי ראש הממשלה נתניהו. כעת המחאה צריכה להביא לגניזה של חוקי המהפכה המשפטית במלואם. הישגים נוספים של המאבק יהיו חלוקה יותר שיוויונית של הנטל הביטחוני ושיתוף החרדים בשוק העבודה. גם עיגון זכויות הנשים וזכויות המיעוטים הם הישגים חשובים אליהם שואפת המחאה”.

 4. איך אתה מרגיש שהמצב הפוליטי והמאבק משפיעים על חייך האישיים?

  “ההשפעה של המאבק על חיי האישיים היא לא קטנה: בתחילת המאבק היה קשה לי להסביר לבני המשפחה הקרובה והרחבה על מה אנחנו נלחמים ולמה אנחנו מפגינים. עם הזמן הם התחילו להבין שיש לנו סיכוי במאבק וכשהתחלתי להצביע בפניהם על הישגים של המאבק התחלתי לקבל תמיכה”.

 5. תוכל לשתף ברגע מיוחד/יוצא דופן במאבק, שנחרט בך?

  “בערב בו פיטר ראש הממשלה את שר הביטחון יואב גלנט. תוך 10 דקות יצאתי אל ההפגנה בצומת רעננה וחסמנו שם את התנועה בתמיכת רוב הנהגים בכביש. הזעקתי גם את בתי יובל שהגיעה לצומת עם סיום עבודתה וזאת הייתה הפעם הראשונה שהפגנתי יחד אתה“.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מחאות | הפגנות | מעקב חקיקה | קבוצות מאבק | עדכונים מהשטח:
כל מה שחשוב למחנה הדמוקרטי-ליברלי - אצלך בווצאפ

דילוג לתוכן