Search
Close this search box.

לא נותר עוד זמן להציל את המדינה. הצטרפו למחאה – יובל דיסקין

״ראש הממשלה הכושל והגרוע ביותר בתולדות המדינה, הוביל אותנו בעשור האחרון אל תוך משבר אסטרטגי רב-ממדי, הן בתחום ביטחון הפנים, הן בתחום הביטחון האזורי, והן בתחום הבין-לאומי.

התלכדות כל ממדי האיומים הללו גם יחד, עלולה להביאנו אל הסף הקיומי בטווח הזמן הקצר.״

נאום מטריד שבכל מדינה היה מעורר רעידת אדמה. ראש השב״כ לשעבר יובל דיסקין מסביר שנגמר הזמן. שאנחנו על סף כליה, שכולנו חייבים לצאת, עכשיו כדי למנוע את האסון

במשך שבועות רבים דחיתי את הפניות להצטרף למחאה. משהו עמוק בתוכי אמר לי שעוד לא הגיעה העת, שאולי באמת לא נכון להחליף ממשלה תוך כדי מלחמה, ושהאחדות חשובה עכשיו מכול.

אולם אני מוצא את עצמי נדהם, כל יום מחדש, מאוזלת ידה של הממשלה, מניהול המלחמה הכושל, משקר הניצחון המוחלט, מהבריחה המוחלטת מאחריות, מהרס היחסים האסטרטגיים עם ארה”ב ואולי יותר מכול – מהחמצת כל הזדמנות להחזיר את אחיותינו ואחינו החטופות והחטופים, ההולכים ונמקים בשבי החמאס.

התלכדות כל ממדי האיומים הללו גם יחד, עלולה להביאנו אל הסף הקיומי בטווח הזמן הקצר.

מתברר שמתחת לכל שפל מדרגה, יש עוד גרם מדרגות שלם. מתברר שראש הממשלה הכושל והגרוע ביותר בתולדות המדינה, הוביל אותנו בעשור האחרון אל תוך משבר אסטרטגי רב-ממדי, הן בתחום ביטחון הפנים, הן בתחום הביטחון האזורי, והן בתחום הבין-לאומי. התלכדות כל ממדי האיומים הללו גם יחד, עלולה להביאנו אל הסף הקיומי בטווח הזמן הקצר.

זו הסיבה שהחלטתי שעליי לבוא ולהסביר עד כמה מורכב וחמור המשבר, אולם בה בעת גם להסביר שיש דרך לצאת מהמצב הזה. אסביר תחילה את חומרת המצב:

1.

מעולם לא היינו עם גבולות פרוצים ומחוררים, עם כמויות אמל”ח בלתי חוקי בתוך גבולות המדינה המאיימות על הביטחון הלאומי, עם פשיעה מאורגנת ודמי חסות בכל רחבי המדינה, עם אזורים שלמים במדינה בהם איבדנו את המשילות, ועם משטרה מוחלשת ומותשת.

2.

מעולם לא היינו במצב של נגישות מבצעית בכל איו”ש, ולמרות הכול על סף אובדן שליטה ביטחונית, שמחייב אותנו לפשיטות חוזרות ונשנות, לסיכולים ממוקדים מהאוויר ולאמצעים דרסטיים נוספים.

3.

מעולם לא היינו באובדן שליטה מוחלט על הקנאים המשיחיים באיו”ש שעושים כבתוך שלהם בחסותם של השר לענייני מדינת יהודה בצלאל סמוטריץ’ ושר החידלון הלאומי בן גביר, ומביאים לידי הידרדרות בלתי נשלטת.

4.

מעולם לא קרה ששימרנו במשך שנים, בהחלטה אסטרטגית תלושה של ראש הממשלה הכושל, ארגון טרור איסלאמי פונדמנטליסטי רצחני כמו חמאס, ואף סייענו להזרים כספים אליו. עם השלכות הטעות הבלתי נתפסת הזו נפגשנו ב-7 באוקטובר.

5.

מעל לכול מרחף צילה של איראן, אותה הצליח ראש הממשלה באווילות אסטרטגית, לשחרר ממחויבותה להסכם הגרעין, ומאז היא בריצת אמוק לפצצה, תוך שהיא מהדקת סביבנו “טבעת אש” באמצעות בני בריתה מתימן דרך עיראק, סוריה ולבנון.  

6.

מעולם לא היינו עם הרתעה מוחלשת כל כך, עם צבא ומערכת ביטחון שאינם מותאמים לאיומים החמורים המתלכדים, שמשוועים לעוד אוגדות, חטיבות וגדודים.

ומה עושה מול המשבר הנורא ראש הממשלה הכושל ביותר? מעביר את חוק ההשתמטות

אז מה עושה אל מול המשבר הנורא הזה ראש הממשלה הכושל ביותר בתולדות המדינה, בסיועם של חבריו לקואליציית הבלהות? הוא מעביר את חוק ההשתמטות מגיוס, ותוקע סכין ארוכה וחדה עמוק בגבם של טובי בנינו, לוחמי הסדיר והמילואים, אלו שנלחמים, נפצעים ונהרגים כמעט מדי יום ביומו. אלו שהותירו מאחוריהם משפחות מודאגות ועסקים קורסים, חלקם כבר יותר מ-200 יום.

אני פונה אליכם, יואב גלנט, ניר ברקת, ישראל כ”ץ, אבי דיכטר – אתם, שהייתם מפקדים ולוחמים בעברכם. האם זו תהיה מורשתכם? האם זו תהיה מורשתך – יולי אדלשטיין יו”ר ועדת החוץ והביטחון? האם זו תהיה מורשתך – חיים כץ, מי ששולט במנגנון הליכוד?

הרי אתם יודעים היטב כי סקרי העומק מצביעים על כך שקרוב ל-70% ממצביעי הליכוד, מתנגדים לחוק ההשתמטות מגיוס. אני קורא לכם להתעורר ולהציל את המדינה מחורבן! מהלך הזוי שכזה, בתקופת המשבר החמור ביותר בתולדות המדינה, יכול להוביל רק מי שמשוכנע שאם הוא לא יהיה המלך, לנו, נתיניו, לא מגיעה הממלכה.

מהלך הזוי שכזה, בתקופת המשבר החמור ביותר בתולדות המדינה, יכול להוביל רק מי שמשוכנע שאם הוא לא יהיה המלך, לנו, נתיניו, לא מגיעה הממלכה.

אז יש לנו חדשות בשבילך ביבי. אנחנו לא נתיניך. קצנו לחלוטין בשקריך, בנרקיסיסטיות שלך, ביוהרה האין-סופית, ובניתוק המוחלט שלך מהמציאות. אנחנו העם שעזב הכול והתייצב להילחם כתף אל כתף: אנשי ימין, שמאל ומרכז, חילוניים ודתיים, יהודים, דרוזים ובדואים. כולם יחד. אנחנו העם שידע לחלץ את המדינה מתוצאות מתקפת החמאס הקטלנית, ולפעול במסירות אין קץ, במקום שבו כל המערכות של ממשלת החידלון כשלו למשך חודשים ארוכים.

על כן אנחנו דורשים – עכשיו ובמפגיע – מנהיגות אחרת: מנהיגות מובילה ומאחדת, מנהיגות שלוקחת אחריות, מנהיגות אמפתית לשכול, מנהיגות שיודעת להזדהות עם כאבן הנורא של משפחות החטופים ולהכיל אותו. מנהיגות אנושית, מנהיגות שמאוהבת בעמה – ולא בעצמה. 

האיומים על המדינה בימים אלו הם על הסף הקיומי, ואנחנו חייבים בבהילות ממשלה חדשה, לגיטימית ושפויה. ממשלה שתתחיל מיידית בתיקון. חייבים לדרוש בחירות במועד המוקדם ביותר האפשרי, ולפעול לכך שהבחירות יובילו לממשלת אחדות לאומית, ללא המנהיג הכושל ביותר בתולדותינו, ללא קיצוניים וללא משיחיים.

בשל חומרת המצב – הממשלה הזו תצטרך להתמקד מיד בנושאים האלה – לפני כל עניין אחר:

1. החזרת החטופים והחטופות במסגרת הסדר שיתבסס על הפרמטרים הללו: פירוז הרצועה מאמל”ח, הפסקת ההברחות בציר פילדלפי, ניהול הרצועה ושיקומה האזרחי, הקמת רצועת ביטחון מסביב לרצועה.

2. החזרת הביטחון בגבול הצפון, בהסדר מדיני או במלחמה, באופן שיאפשר את החזרת המפונים לבתיהם תוך שיקום היישובים.

3. קידום מיידי של האפשרות לנורמליזציה עם סעודיה ולברית הגנה אזורית נגד איראן, תוך הסכמה לדון בתנאים שיאפשרו בהמשך את הסדרת הסכסוך הישראלי-פלסטיני.

4. הקמת ועדת חקירה ממלכתית אשר תבחן לעומק את ממשק הדרג המדיני והביטחוני, ואת האסטרטגיה של נתניהו שהובילה אותנו למשבר על סף הקיומי.

5. בנייה מיידית של הצבא, השב”כ, המשטרה והמוסד להתמודדות עם האיומים, על בסיס תפיסת ביטחון לאומי חדשה המותאמת לאתגרים העדכניים.

6. שיקום המשטרה וחיזוקה לצורך מיגור הפשיעה החמורה והחזרת המשילות.

7. שיקום הלגיטימציה הבין-לאומית של מדינת ישראל.

8. טיפול מיידי בשוויון מלא בנשיאה בנטל בחברה הישראלית.

חברים וחברות, מי מכם שעדיין מהססים, לא נותר עוד זמן להציל את המדינה. הצטרפו למחאה להחלפת הממשלה. צאו לרחובות עד שיוחלט על בחירות מיידיות ועל הקמת ממשלה חדשה. אני מתחייב להיות כאן עימכם

חברים וחברות, מי מכם שעדיין מהססים, לא נותר עוד זמן להציל את המדינה. הצטרפו למחאה להחלפת הממשלה. צאו לרחובות עד שיוחלט על בחירות מיידיות ועל הקמת ממשלה חדשה.

אני מתחייב להיות כאן עימכם, עד שנחזיר את השפיות למדינה, ועד שנביא את השינוי המיוחל. זה צו 8 האזרחי שלנו. של כולנו. אין לנו ארץ אחרת, אבל הגיעה העת שתהיה לנו מדינה אחרת. כולנו יחד נדאג שזה יקרה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מחאות | הפגנות | מעקב חקיקה | קבוצות מאבק | עדכונים מהשטח:
כל מה שחשוב למחנה הדמוקרטי-ליברלי - אצלך בווצאפ

דילוג לתוכן