חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

סוף החינוך הממלכתי, אובדן תוצר לאומי, השפעות שליליות על המשק – חו״ד אגף תקציבים על הכספים הקואליציונים

Picture of אסתי סגל

אסתי סגל

Picture of אסתי סגל

אסתי סגל

חוות הדעת שמסבירה את הסכנות למשק הישראלי בטווח הקרוב: ״תביא לפגיעה מידית בתעסוקה״ ו״תביא להפחתה של 4.7 נקודות אחוז בשיעור התעסוקה של החרדים״ ובטווח הרחוק: ״תביא לאובדן תוצר מצטבר של כ6 מיליארד עד לשנת 2026״ הקפיצה את הכתבים הכלכליים:

יוגב גרדוס, ראש אגף התקציבים באוצר, בחוות דעת מודאגת מאוד מהכספים הקואליציונים אותם הממשלה מתכוונת להעביר לחרדים ולציונות הדתית. העברות כספיות שלפי ניתוח האוצר יגרמו: ״הגדלת התמריץ לאי-השתתפות בתעסוקה, חשש לגידול מתמיד במס׳ הבוגרים חסרי המיומנויות, צמצום משמעותי בהעדפת החינוך הרשמי״.

אבל, מה שהכי בולט מאזהרות גרדוס הוא דווקא הסכנה למערכת החינוך הממלכתית: זה יהיה הסוף של החינוך הממלכתי

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

עוד יעלו ניתוחים רבים ונתונים רבים מתוך חו״ד אגף תקציבים על הכספים הקואליציונים והסכנה האדירה הטמונה בהם לטווח הקצר ולטווח הארוך ולמדינה בכלל (ונזכיר שאגף תקציבים הוסיף את אזהרתו שלו בספר התקציב מההשפעות השליליות של ההפיכה המשטרית על המשק והכלכלה הישראלית), אבל אנחנו רוצים להתרכז רק בנקודה קטנה בדו״ח – סיפור תלושי המזון של דרעי והעוול העמוק הטמון בהם. שימו לב לגרף של אגף תקציבים שמראה מי יזכה בהם, ובעיקר מי לא. ושימו לב גם לאחוזי הסובלים מחוסר בטחון תזונתי – מי הכי סובל ומי הכי פחות  – לעומת אחוזי קבלת התלושים באותו מגזר:

מסתבר שלא רק את עינינו צד השוד הגדול של חלוקת תלושי המזון של דרעי. גם היועמ״ש של משרד האוצר, עו״ד אסי מסינג מתנגד למהלך הזה בתוקף (לא סתם חברי הקואליציה העלו כ״כ הרבה חוקים לקידום החלפת היועמ״שים המקצועיים במינויים פוליטיים ואנשי אמונם) בחוות דעת שהוציא לתוך שעות הלילה המאוחרות:

עוד מספרים ונתונים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מחאות | הפגנות | מעקב חקיקה | קבוצות מאבק | עדכונים מהשטח:
כל מה שחשוב למחנה הדמוקרטי-ליברלי - אצלך בווצאפ

דילוג לתוכן