חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

40 שבועות
של גבורה אזרחית
ושל השראה

מתחילת ההתקוממות האזרחית הנחושה ביותר שנראתה כאן, אני עוקבת ומדווחת דרך האתר שיצרתי למענכם מאות האלפים שהניחו חייהם בצד ויצאו להגן על המדינה האהובה שלנו.

משלל האירועים שהרמתם כאן ובחו״ל במהלך 40 שבועות, בחרתי 40 שייסמלו את הרוח ואת אלפי גווני המאבק. המיקומים אינם לפי חשיבות אלא לצורך מספור. באהבה ובהערכת אין קץ לכם אחי ואחיותי גיבורי התהילה. אסתי.

סולידריות

בימים של קריעה ושיסוע החברה ע״י הממשלה שלה – בתוך המאבק הארוך והמתיש הזה בולטים מכל הסולידריות והשיתוף בין האזרחים שמגיעים מכל גווני החברה: נשים, גברים, צעירים, קשישים, דתיים, חילוניים, פריפריה, מרכז, ימין שמאל, יהודים, דרוזים, ערבים.
חזרנו למה שהיו הסמלים של החברה ושל מדינת ישראל – סולידריות וערבות הדדית.

השראה וגבורה

ברגעי יאוש, כשהמאבק נראה קשה מנשוא, אני נושאת עיניים אל מי שיכולים להגיד ״את שלי עשיתי, עכשיו תורם של אחרים״, אבל הם לא מוותרים. ממשיכים להאבק, שבוע אחר שבוע – למרות שנפצעו, או שנעצרו, למרות שהקימו מדינה ועכשיו זמנם לנוח. ניצולי שואה, תושבי נקודות מרוחקות ומבודדות, לוחמי כיפור, נכים, מי שמקור פרנסתם נפגע… אלו הגיבורים. גיבורי ישראל שלנו.

מחזירים את הממלכתיות

כמה מאיתנו הניפו דגל בשנים האחרונות, שרו את התקווה, ומי בכלל זכר את מגילת העצמאות? ואז הגיע המאבק נגד ההפיכה המשטרית והחזיר להם את התוכן ואת החזון. ימי הזכרון והעצמאות שהפכו לטקסים קיטשיים, צעקנים ופוליטיים הוחזרו בידי המאבק למשמעותם העמוקה. כשהממשלה קורעת את המדינה ואת החברה שורו הביטו וראו – המאבק מחזיר את הממלכתיות.

מדינה מתעוררת

פתאום קם ציבור ומבין שהוא מדינה ומתחיל להשתמש בכוחו. להרים אירועי ענק שלא נראו כדוגמתם. יצירתיים, ראשוניים ובקנה מידה של מאות אלפי משתתפים – עצרות ענק שחוזרות כל מוצאי שבת בקפלן תל אביב, 150 מוקדי הפגנה כל מוצאי שבת בכל הארץ, ימי שיבוש, צעדות, חסימות הנמלים הימיים והאווירים לישראל ועוד. הנה כמה דוגמאות:

עיניים על הכדור

די מהר הסתבר כמה חשוב לסמן נקודות תורפה – דמויות שעליהן חשוב להפעיל לחץ (ח״כים ליברלים בליכוד), ארגונים שחובה לחשוף (קהלת, ערוץ 14, גרעינים תורנים), וכמובן לחץ על הנאשם עצמו הידוע כלחיץ ביותר. ככה נולד גם הסטארט-אפ של המאבק – משמרות הבושה

אזרחים בתפקיד

קול קרא והלכתי – הא.נשים שיזמו ולקחו על עצמם משימות קריטיות לתפעול המאבק האדיר הזה. את רובם לא תכירו לעולם והם אלו שבלעדיהם כל הארגון הענק הזה של מאות קבוצות ומאות אלפי מפגינים לא היה מתנהל כל כך טוב ב-40 השבועות האלו. הא.נשים שהם השמן על גלגלי המאבק נגד הדיקטטורה

מקצוענים בשירות המאבק

מהשלטים, החולצות, הסטיקרים, הסרטונים, ההסברה ועד לניתוחים כלכליים – שדרת המומחים שעושה את המאבק הזה. אמרנו כבר שכולם חלק מהמחאה וכולם בהתנדבות?

הכי יצירתיים שיש

בהפגנות בבלפור התפעלנו מהיצירתיות האינסופית של המפגינים והקבוצות שקמו, אבל זה היה רק הטיזר למה שאנחנו רואים 10 חודשים של מאבק. רק להעלות את כל היצירה שנעשתה כאן היה צורך בפרוייקט נפרד, אז אנחנו נאלצים להעלות לכאן רק 4 דוגמאות:

ומרגשים

270 אירגונים במחאה. כל אחד יותר מפתיע ומעורר תקווה מהשני. ובכל זאת בחרנו לציין 4 שכל אחד מהם יוצא דופן בתחומו וכל אחד מהם דורש ממשתתפיו נחישות ואומץ מיוחדים.

מצליחים

איך אמר צחי הנגבי – בלי המחאה ההפיכה המשטרית היתה עוברת? אז כן. המאבק הזה שינה כאן הרבה, וגם הצליח לבלום בחלקה את חקיקת ההפיכה, אבל מעבר לכך יש לו גם כמה וכמה נצחונות מהותיים ומשמעותיים. תארו לעצמכם מה יכול היה לקרות אם לא היינו מבטלים את פיטורי שר הביטחון גלנט למשל?

נחושים
נקודות הפגנה
0
ארגוני מאבק
0
מפגינים במצטבר
0
ובינלאומיים

מטורנטו ועד סידני – ישראלים ויהודים מביאים את המחאה לכל מקום (כמעט) בעולם. בהפגנות שבועיות וגם בהפגנות ממוקדות אירועים של ממשלה וחברי כנסת בחו״ל. משמרות הבושה באנגלית, צרפתית, גרמנית מעולם לא היו סקסיים יותר

42 תגובות

  1. תקופה מרגשת ביותר. כך ויותר יהיה אחרי המלחמה הזו. חייבים להוריד את הממשלה הזו מהשילטון…. עם הרבה כח…💝

   1. גאה להיות שותפה למאבק של אנשים נפלאים יצירתיים ונחושים אוהבי המדינה שפעלו להחזרת המדינה למסלול ושפעלו אחרי 7.10 בחלל שהשאירה המדינה
    מהפגנת המטריות בהבימה עד שבוע 40.גאווה אדירה
    מצגת נפלאה ומרגשת
    לא נעצור עד שיסתלק

    1. יישר כחך.
     תודה רבה לך על הארת הלב והנשמה לעשיה האזרחית הברוכה הזו, ועוד ידינו נטויה במהרה בימינו אמן.
     בהוקרה לך על הרעיון והביצוע

   2. איזה יופי! נעים מאד להזכר.
    כל כך הרבה אנשים טובים
    ומנגד ממשלה כל כך רעה.
    הלוואי שניתן יהיה לשקם את החורבן שהביאה עלינו.
    אנשי המחאה נותנים תקווה

   3. באמת מרהיב ומחמם את הלב, אנחנו ננצח במלחמה וניצור מדינה בדמות ההנהגה-שקמה משה והאחים לנשק 🙏

   4. וואוו, סיכום מדהים

    עשינו דרך ארוכה, לא סיימנו ויש עוד מאבק, אבל גילנו אחד את השני.ה וגילנו את העם והמדינה.

  2. מדהים אבל אפשר להמשיך עם תמונות של התארגנות המחאה אחרי ה 7.10…ההתנדבות, התמיכה, אחים לנשק כי הסיפור לא נגמר רק שינה כיוון

  3. כמה עצוב שהיינו צריכים להאבק על אופי המדינה בגלל ממשלה אטומה ,שלא השקיעה במשילות ולא בביטחון והגענו לאסון

 1. יופי של אתר
  יופי של תמצית המאבק
  עכשיו – נדרש רק להבקיע את הגול – להעיף את נתניהו מהגה המדינה

 2. ישר כוחכם על פעילותכם והתמדתכם לשמירה על מדינת ישראל דמוקרטית. ללא ספק פעילות רבת השפעה. תודה לכם.

 3. תודה, תודה, תודה
  אנחנו כל כך זקוקים לעידוד הזה במיוחד כעת, כדי שיהיה לו כוח ותקווה להמשיך

 4. תודה ענקית על הכל. הייתי בכל הפגנה , ותמיד חזרתי מחוזקת. מאמינה שנצליח.
  הפסיכופת יעלם מחיינו ויזכר לדראון עולם.

 5. תקופת ההפגנות, היא החוזק וההשראה לחוסנו של העם וסיוע האזרחים בכל תחום, אל מול 0 מנהיגות.

 6. אף מילה על ההפגנות בקפלן?!
  כח קפלן?! דגלים שחורים? רדמן? שקמה?
  גם אתם נגועים בפוליטיקה?! בושב

 7. מרגש מאד, עבודה נפלאה, ארץ
  ישראל היפה וה שפויה נגד אוייב פנימי עד כמה שנשמע הזוי, ולצערנו אוייב ושפניו עדיין שולטים

 8. ‘להעיף את נתניהו’ זה מישאלת לב של רבים וטובים. אך משיח עם עו”ד פלדמן הבנתי שעדיף להיפטר ממנו באמצעות הצבעת אי אימון. כדי להצליח צריך 5 ידיים מהקואוליציה. חיבים לאתר את החמישיה. אף אם נתניהו יתפטר בעצמו אז סגנו יריב לוין יתמנה לראש הממשלה לממשלת מעבר. וזה לא רצוי.

 9. יש לנו עם נפלא. מתרגשת לראות את כל הפעולות הללו. יש לי הערכה ותודה אין סופית למארגנים. אני גאה להיות חלק מעם כזה!

  1. סיפור מדהים שסופר ב-41 תמונות על המון בני אדם שנטלו בו חלק, שחובה להמשיך בו ולשמור על מה שניסו לחמוס מאיתנו, כדי שלא יילקח מאיתנו לעולם.

 10. מדהים
  אמיתי
  חזק
  אחים לנשק
  להיות חופשי בארצנו
  ראשי המחאה המדהימים
  עוד נסלק את ממשלת המדון
  עם ישראל חי

 11. א. לא אכפת לי אם האימייל יוצג. אני לא דופק חשבון לאיש ואם הפושע שאוחז בצוואר הממשלה ובעדת פחדניה ייפח הלילה את נשמתו, מבטיח לערוך מחר מסיבה עד כלות.
  ב. המצגת מדהימה, ולדעתי, מעבר למקומה העתידי בפנתיאון המחאה וההתנגדות, היא ראויה גם להיות תערוכה נודדת בעולם כולו (סליחה, בעולם הדמוקרטי כולו, על מנת שלא יאונה לה רע).
  ג. לימים, כאשר רבבות מוצגי המחאה יתפסו מקומם במוזיאון, כראוי להם, נראה לי ש-41 התמונות / התחנות שמציעה המצגת זה יום חינוך נהדר ומרוכז בנושא הדמוקרטיה ואז ניתן יהיה גם לספר על הפושעים בן גביר, יגאל עמיר, נתניהו, סמוטריץ’ ועוד עדת גזענים ו/או נוכלים ו/או גנבים, ובקיצור – כל מה שכולל בתוכו המושג ביבי נתניהו

 12. במה אתם גאים? אתם באמת חושבים שיש לכם הישגים? יצרתם קרע בעם וכאוס ועזרתם לגלובוליסטים לממש את התוכניות הזדוניות שלהם. כשמונעים משנאה שום דבר טוב לא יצמח

 13. אסתי, יישר כח על המצגת הזאת, שממלאת זכרונות של גאווה ותקווה של כל המיליונים שיצאו להלחם על המולדת הדמוקרטית שלנו.
  יש לנו עם נפלא. ממשלה לא! עוד מעט כל חדלי האישים יעופו מפה. אנחנו נעיף אותם. עם ישראל חי🇮🇱

 14. גאה להיות חלק ממחנה גדול אוהב מדינת ישראל ומגן על הדמוקרטיה. נמשיך להתאמץ עבור המדינה בימי שקט ובמלחמה. נחזק את הערכים החשובים שעליהם גדלנו: יושר, הגינות, שמירת הארץ, ובעיקר חופש לחיןת כאן, כל אחד לפי אמונתו, ברוח מגילת העצמאות.תודה על המיזם

 15. סיפור מדהים ב-41 תמונות. ולכל כך הרבה אנשים היה בו חלק. חובה להמשיך ולא לוותר. הסדקים נפערים. נישאר נחושים!

 16. הגבתי לשטויות שלכם מספר פעמים שנעלמו. מאים, גנבים, שקרנים וגם רוצחים ילדים, עקררות בית ועוד חסרי ישע, בעשרות אלפים פלסטינים על אדמתם ולמען אדמתם בכיסים,של עשירים על חשבון חייילים וסחיבתם למות בעזה ועוד אבמות ערביות כולל 18 שנים בלבנון ללא הסברים.
  חזרתי עכשיו מהפגנה בירושלים. היתי בהפגנות נוספות בחדש שעבר. איזה הבדלים לרעה גרמתם בהידברות עם פשיסטים אצל ההשיא הישראלי: בושה, בושה, בושה!
  אנג’לו איידן
  http://www.financend.wordpress.com

 17. לא סומכים עליכם מאז ההידברות שלכם עם הפשיסטים בבית הנשיא. מאז , אתם ביצעתם החלטות של שינויים. כל השינויים מתנגשים אחד נגד השני. הם לא מתנגשים נגד ההידברות המפורסמת (למעלה). לכל הבלבול הזה התווספה ריצה לבחירות מוניציפליות מבלבלת את מטרות הדמוקרטיות כביכול של המחאה. המחאה עצמה התבהרה כתחרות בין מחנות ציוניות. וזה בזמן של התבהרות כוונות אנטישמיות של התנועה הציונית: ניצול היהדות ומספר רב של כתות דתיות למען חיזוק הפרדה והתנגשות בינן לבין עצמן. כל זה ועוד מזימות בכדי להגדיל ולהרחיב צבא של בשר תותחים למען מלחמות של וושינגטון להשתלטות על העולם כולו – גם אוקראינה הפכה ל-“ישראל” של וושינגטון, אבל לא נגד סוריה, איראן, אלא נגד רוסיה. בדרך דומה, וושינגטון מפתחת חילות של מדינות זרות לה, בכדי להפסיק להתמודד כפי שעשתה באמצעות חיילים אמריקאים נגד עיראק, אפגניסטאן ועוד. לכן לא יהיה סוף ל-“מלחמות ישראל” ומלחמות אוקראינה וכן הלאה. בינתיים, ה-“מנהיגים” של המחאה הישראלית המבלבלת מי שמחפש להבין משהו, ממשיכים לבלבל, להפריד ולמשול בכדי לקבל פרסים מאותה הוושינגטון אשר גילתה פטנט למען ניצול צבאות לא אמריקאיות בשביל בעלי ההון השולט באמריקה ומחוברים אליהם על חשבון חייהם של עמים כפופים לחברי וושינגטון עצמה והבוסים שלה.
  אנג’לו איידן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מחאות | הפגנות | מעקב חקיקה | קבוצות מאבק | עדכונים מהשטח:
כל מה שחשוב למחנה הדמוקרטי-ליברלי - אצלך בווצאפ

דילוג לתוכן