חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

תקציב 2024 – לא רק ביזה – הפיכת ישראל לדתית, פונדמנטליסטית ונחשלת

אסתי סגל

אסתי סגל

אסתי סגל

אסתי סגל

חיסול החינוך הממלכתי > תגבור החרדי והחרד״לי

שירה הנוער, שיר עתידנו. החינוך הוא הבסיס להווה ולעתיד של המדינה: פניה, כלכלתה, חברתה וכל מרכיביה. ואכן תקציב 2024 הוא תקציב צופה פני עתיד. הוא מקצץ עד לריסוק וחיסול החינוך הממלכתי (החילוני) ומתגבר בסכומי עתק את החינוך החרד״לי והחרדי. מוסדות ללא לימודי ליבה, מוטים מפלגתית ומפיצי בערות, לאומנות והדתה.

ככה הם מכשירים את דורות המצביעים הבאים, ככה הם מחסלים את כלכלת ישראל.

ומה לגבי ישראל כאומת סטארט-אפ? הצחקתם את הנכד של הגרנמייזר. נקצץ בהשכלה הגבוהה ובשנה הבאה נקצץ עוד יותר. גם בתקציב המדען הראשי כמובן. מה רע בישיבות ובסמינרים למורות דתיות?

תקציב 2024 שאמור לעלות להצבעה בכנסת ביום רביעי הקרוב אינו תקציב ״ביזה בזמן מלחמה״ כפי שנהוג לקרוא לו. הוא תקציב משנה פני מדינה. הרבה יותר מזרוע ההפיכה המשטרית.

זהו תקציב מתוכנן היטב לשינוי המדינה הזו לנצח. ממדינה מערבית מתקדמת ומשגשגת, למדינה דתית, פונדמנטליסטית, נחשלת ומצורעת בעיני העולם. עם לבד ישכון ובגויים לא יתחשב – סמוטריץ׳ ובן גביר סטייל

תרבות חילונית? ספורט? מדע? לקצץ!

כאן חשוב לשים לב לקיצוצים ולמשמעותם. זהו לא קיצוץ בבשר החי. זהו קיצוץ הנפש. הנפש החילונית, התרבות שלה, פני המדינה כולה. קיצוץ נרחב. במקביל – וזה החלק החשוב. במקביל תקצוב נרחב ל״תרבות יהודית״. את משמעות תוצאות העברת הכספים (מהכיס שלנו, החילונים) כולם יודעים

ריסוק הכלכלה ומעבר לשטעטל

השבעה באוקטובר והמלחמה המתגלגלת שאת סופה טרם ראינו, פגעו אנושות בעסקים. קטנים וגדולים. ולא רק בנגב המערבי. זעקת המילואימניקים העצמאים נשמעת מקצה המדינה לקצה ללא מענה מטעם המדינה. אבל לא רק שאין מענה, כספי הסיוע והפיתוח לעסקים שבמשרד הכלכלה קוצצו. לעומת זאת הרבה כסף יש להעביר למוסדות חינוך ללא ליבה ולמוסדות הפטור. מוסדות שמחנכים לא לצאת לעבודה. מה יהיו התוצאות של החלוקה הזו של הכספים?

במקום רווחה התנחלות בעזה

הפערים המתרחבים בחברה, והנפגעים המתרבים מ״חרבות הברזל״, הם רק שמן על גלגלי המהפכה של הימין המשיחי שהתנחל במשרד האוצר ומכוון את מדיניות הממשלה. ולכן משרד הרווחה המוכה גם הוא לאחר שפורק לחתיכות לצורך שוחד קואליציוני מקוצץ ביד רמה.

למי זורמים כספים קואליציונים אינסופיים? למשרד של סטרוק. לתגבר את הגרעינים המשימתיים ואת הזהות היהודית. לא סתם הם חגגו אמש ותכננו את ההתנחלות בחאן יונס ועזה. יש להם הרבה כסף בשביל זה

בריאות בעזרת השם

קיבלתם חלושעס? יש לנו בשורה משמחת בשבילכם. אמנם כשתחלו לא תהיה מערכת בריאות לטפל בכם, אבל יהיו הרבה מוסדות דת שאפשר יהיה להתפלל בהם לעילוי נשמתכם.

הערה ומקורות הנתונים

כל הנתונים מתוך תקציב המדינה. ושימו לב:
1. ספר התקציב שהוגש לאישור הממשלה ובו כל ההצעות לתיקונים ולקיצוצים (שאושרו)
2. ספר התקציב המתוקן לאחר האישור (מה-14.1.24)

בספר התקציב המתוקן לא תמצאו את הכספים הקואליציונים המופיעים מעמוד 54 בספר התקציב מס׳ 1.

למה? כי סמוטריץ רוצה להטמיע את הכספים הקואליציונים בתוך בסיס התקציב ככה שהציבור לא יוכל לדעת אלו כספים הולכים לשוחד קואליציוני. זו הסיבה שכרגע, בניגוד לחוק, הוא מעכב את הגשת התקציב כדי להכניס את הכספים הקואליציוניים לבסיס התקציב, כך שלא ניתן יהיה לבטלם בעתיד. לכנסת ייוותרו 14 ימים בלבד לאישורו, לפני שיוטל הקיצוץ הרוחבי

עוד מספרים ונתונים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מחאות | הפגנות | מעקב חקיקה | קבוצות מאבק | עדכונים מהשטח:
כל מה שחשוב למחנה הדמוקרטי-ליברלי - אצלך בווצאפ

דילוג לתוכן