חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

האדם מול הבואש ינצח

לאחר העצרת המרכזית שכל כולה כתב אישום קשה ונורא נגד נתניהו וממשלתו, הציבור האבל והזועם, בהובלת המשפחות צעד לבית רה״מ ברחוב עזה כדי לדרוש את החזרת החטופים ובחירות עכשיו. הפעם מעבר לפרשים ומכות הופעל הבואש שריסס את המפגינים ללא הרף.

ואז מול הבואש התייצב אדם אחד וזה מה שקרה:

הבואש מגיע
ומנגד יצא אדם ובשקט יכנס מתחת לבואש

בר פלג מהארץ ראיין אותו למחרת וככה נודע לנו שקוראים לו אלון גרזוב והוא מורה לגיטרה ו… שהגיע להפגנה אחרי ששמע את נאומי המשפחות מחוץ לכנסת, ושלא חשב יותר מדי לפני שבלם את הרכב המשטרתי. “חשבתי על החטופים שמתעללים בהם, וזה מה שהחזיק אותי שם”

ההקרבה הזו של האזרח האלמוני שנשכב מתחת לבואש כדי למנוע מהמכונה לנסוע ולרסס את האזרחים מתקבלת בהתרגשות ובקריאות תודה ובמחיאות כפיים מהמפגינים הנרגשים ואסירי התודה. נזכיר שרק עכשיו זוכה עו״ד גונן בן יצחק מהאשמה שהוטלה עליו בדיוק על פעולה כזאת כשנשכב מתחת למכתזית בבלפור כדי למנוע ממנה לירות על הציבור,.

ואז הוא מובל למעצר לקול תשואות המפגינים

גיבור! גיבור! גיבור!

לאחר ששוחרר מהמעצר למחרת בבוקר סיפר לבר פלג מהארץ:
״בעת ששהה מתחת לכלי הרכב, השוטרים שחררו מהמכת”זית אוויר חם או גז. “ממש נחנקתי ונשרפו לי העיניים, אבל חשבתי על החטופים – על זה שהם לא נושמים ומתעללים בהם – וזה מה שהחזיק אותי שם”, אמר. לדבריו, הוא הרגיש “רוח גבית לעשות את זה. משפחות החטופים התחננו שנעזור להן, ואני אעשה כל מה שצריך בשבילן”.

גרוזוב, מורה לגיטרה במקצועו, סיפר כי הגיע לבד לעצרת שנערכה אתמול מול משכן הכנסת. “ישבתי כל הבוקר במאהל המשפחות, שמעתי אותם, נאמרו דברים מאוד קשים”, הוא סיפר. לדבריו, הוא תכנן לחזור הביתה אחרי ההפגנה המרכזית אולם החליט להתלוות לאחת הצעדות לכיוון מרכז העיר כשראה את כמות המוחים. “כשראיתי את המכת”זית, לא חשבתי הרבה, פשוט עשיתי”. גרוזוב הוסיף כי הוא מכיר את שיטת החסימה מפעיל המחאה גונן בן יצחק.

גרוזוב הוסיף כי המאבק שלו אינו מול המשטרה. “יש לי הרבה דברים טובים להגיד עליהם”, הוא אמר. “הייתי במילואים חמישה חודשים בזרעית, וחוזר ביוני לקו מבצעי בצפון. שאלתי את השוטרים מי היה במילואים, וכולם אמרו כי הם חזרו מעזה לא מזמן. הם באותה סירה כמוני. גם כשהם הפעילו קצת כוח – זה התפקיד שלהם”.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מחאות | הפגנות | מעקב חקיקה | קבוצות מאבק | עדכונים מהשטח:
כל מה שחשוב למחנה הדמוקרטי-ליברלי - אצלך בווצאפ

דילוג לתוכן