חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

“אירועי יום כיפור הם תמרור אזהרה גדול ובוהק לכולנו; ממשלת החורבן היא האחראית הבלעדית”

בעקבות האירועים ביום כיפור, פרסם מטה המאבק חופשי בארצנו הודעה מיוחדת:

“האירועים ביום כיפור בתל אביב הם תולדה של שיסוי מתמשך וקריעת החברה הישראלית על ידי הנהגה קיצונית ונטולת רסן, שמבקשת לנצל את כוחה כדי לחולל הפיכה משטרית ולהפוך את ישראל למדינה משיחית וחשוכה. 

כשראש הממשלה ושריו מסרבים להתחייב שיכבדו את פסיקת בג״צ, אין זה פלא שיש גם אזרחים שמזלזלים בשלטון החוק ובהכרעות בית המשפט. התוצאה בתל אביב היתה פעולות התגרות והתרסה מתוכננות של קומץ קיצוני-משיחי, תוך התעלמות מפסיקת בג״ץ ומרגשות הרוב הליברלי בעיר. 

ממשלת החורבן מובילה אותנו לסף מלחמת אחים קורעת לב, דווקא באחד הימים הקדושים ביותר לעם ישראל, מועד שמאז ומתמיד סימל את היכולת לחיות ביחד, בהתחשבות ובכבוד הדדי, למרות ועל אף השוני בין הקבוצות השונות בחברה.

בשעת המשבר הקשה שהונחת עלינו בידי מנהיגות הרסנית, נדרשת עמידה איתנה של הציבור הדמוקרטי על כל גווניו. עלינו להוקיע את הגורמים הקיצוניים שרומסים את ערכי מגילת העצמאות ומעוותים את היהדות, לחזק את הערבות ההדדית ולשמור על הבית המשותף. אירועי יום כיפור הם תמרור אזהרה גדול ובוהק לכולנו – אם לא נפעל עכשיו, ייתכן שלא תהיה דרך חזרה”.

מכוח קפלן נמסר:

” ביום הכיפורים נחשפנו לתכנית זדונית, סדורה ומתוכננת היטב של קנאים דתיים שניסו להפר פסיקות בתי משפט במטרה לכפות הדתה קיצונית ומשיחית על המרחב הציבורי החילוני ברחבי הארץ. זוהי אותה חבורה שמנסה להפוך את ישראל לדיקטטורה משיחית,  חבורה שממנה יוצאים שורפי תינוקות והמעודדים אותם והתומכים בהם.

אנו רואים בחומרה רבה את ניסיון ההשתלטות על המרחב הציבורי על ידי עמותות הממומנות מכספי המיסים של הציבור הליברלי, המקבלות רוח גבית מנבחרי הציבור שניצבים בחזית ההפיכה המשטרית.

זהו עוד שלב בהפיכה המשטרית שמתרחשת בישראל וניסיון להפוך לנורמה מרחב ציבורי שמוכתב על ידי הרבנים הקיצוניים ביותר דוגמת דב ליאור וצבי טאו. הם מעוניינים בישראל נוסח הטאליבן ונגד זה חובה להתגונן.

הציבור החילוני והליברלי במדינת ישראל לא יסבול ולא יכיל פגיעה באמונותיו ובאורחות חייו. אלו המבקשים לשנות את דמותה של ישראל – מבית הלאום של כלל העם היהודי למדינת ההלכה נוסח אבי מעוז יגלו מולם את עם ישראל החופשי מתקומם מולם”.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מחאות | הפגנות | מעקב חקיקה | קבוצות מאבק | עדכונים מהשטח:
כל מה שחשוב למחנה הדמוקרטי-ליברלי - אצלך בווצאפ

דילוג לתוכן