חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

״לחיות את החיים האלו, בלי להרצח, להאנס או להתחבא״ – חוסמות בצומת יקנעם

״הממשלה הרעה הזו. לא שומרת על נשים. במושב של הכנסת הם הפילו את חוק האיזוק האלקטרוני ובאותו הזמן הם העבירו את חוקי הנבצרות, ואת חוקי המתנות, את פסקת ההתנגברות ואת חוק דרעי מי כבר זוכר כמה? זו בושה!!!

להן זה כבר מאוחר מדי, אנחנו פה כדי להגיד את שמותיהן ולהזכיר את: אזהר אבו רביע בת ה68 מבת ים, סארה אל ג’נאמי, בראאה מסרווה ושני בניה אמיר ואדם, בת ה-76 מרחובות, בת ה-27 מנס ציונה, סיגל ברכה אטיאס, לידר סוויסה…״

אורה פלד נקש, החובלת הראשונה, משמיעה קול לנשים שנרצחו וקולה נשבר. צומת יקנעם, יום השוויון 4.5.23

ולנאום המלא:

בדרך כלל אני מוזמנת לדבר כי אני חובלת. אבל אני פה היום בעיקר כאזרחית, אישה, אמא, בת זוג, אחות ובת. אני מחוברת בשרשרת לכל אישה שמבקשת את החופש לחיות את החיים האלו בלי להירצח, להיאנס או להתחבא.

הביטחון שלנו במדינה נמדד בביטחון האישי של כל אחד ואחת לחיות פה בשיוויון, בכבוד, בצדק. הזכות לחיים עצמם. הממשלה הרעה הזו לא שומרת על נשים – במושב החורף של הכנסת הם הפילו את חוק האיזוק האלקטרוני בזמן שהעבירו חוקי נבצרות, מתנות, התגברות וחוקי דרעי.

להן זה כבר מאוחר מדי.

אנחנו פה להגיד את שמותיהן ולהזכיר את:
בת ה-68 מבת ים
אזהר אבו רביע
סארה אל ג’נאמי
בראאה מסרווה ושני בניה- אמיר ואדם
בת ה-76 מרחובות
בת ה-27 מנס ציונה
סיגל ברכה אטיאס
לידר סוויסה
פולינה וייסמן
ביאן עבאס
דריה לייטל
ורה פלצניטה
אדיסי אלבנה

יהי זיכרן מהפכה!

ההזדמנות שניתנה לי לשרת ולהתפתח במסגרת הצבאית מגיעה עם אחריות גדולה, להשמיע קול ולהביע סולידריות עם נשים באשר הן- לצמצם את הפערים בין הקצוות כי כולנו ביחד בסירה הזו שנקראית מדינת ישראל. באתי להשמיע קול עבור השפיות וישראל הצודקת שמגיעה לכולנו.

אני רוצה לספר פה על מיזם חברתי-טכנולוגי שנקרא לוטוס, שהוקם לפני כמה שנים ממש פה קרוב – בעוספיא. נשים דרוזיות זיהו צורך בתעסוקה איכותית לנשות הקהילה, שבוחרות באורח חיים דתי. לוטוס הוא מרכז הכשרה ותעסוקה בתחומי העיר, שמאפשר לנשים להשתלב במשרות פיתוח בחברות הייטק גלובליות, בהעסקה ישירה.

לוטוס מייצגת את מה שישראל יכולה וצריכה להיות- פלורליסטית, מתקדמת, מאפשרת. כזו שנשים ומיעוטים הם חלק חשוב ובלתי נפרד ממנה- מדינה שבה המגוון שלנו הוא עוצמה- לא רק יהודית.

ההפיכה המשטרית הזו מובלת ע”י כוחות שמרניים וחשוכים שפועלים להוציא את הנשים והמיעוטים מכל המרחבים הציבוריים ומכל זירות ההשפעה. הם פועלים לצמצם את הייצוג של מפלגות ערביות בכנסת, הם ניקו את משרדי הממשלה ממנכ”ליות. בצבא- הם מבקשים לסגור בפנינו יחידות ותפקידים שהיום פתוחים בפני נשים, רוצים ליצור הפרדה מגדרית בשמורות הטבע ובכל המרחב הציבורי. מנסים לחזק את כוחם של בתי הדין הרבניים – לחזק את הכוח של גברים להחליט עבור נשים על גופן ועל חייהן. זה לא יעבור!

51% מהאוכלוסיה במדינה הולכת להיפגע מההפיכה המשטרית הזו, ואף אחד לא ישמיע את הקול הזה עבורנו. לא תהיה שום ערכאה שתגן על הזכויות שלנו. אנחנו לא סומכות על אף הבטחה חלולה כזה מגיע לזכויות שלנו – תסתכלו על זכויות הנשים בפולין ובארה”ב, תסתכלו על זכויות הקהילה הלהטבית ברוסיה ובהונגריה. לשם החבורה הזו רוצה להוליך אותנו. זה מאבק על הזכויות הבסיסיות ביותר שלנו.

לא נאפשר פגיעה בזכויות שלנו, ולא בעתיד של הילדות.ים שלנו. אנחנו מושיטות מכאן יד לאחיות החרדיות שלנו, לאחיות הערביות שלנו, ולכל אישה במדינה – בואי תני גם את יד במאבק הזה

כי אנחנו הנשים הן הרוב פה!

זו התקופה הכי מרגשת ללכת בה עם דגל ישראל. הדגל הזה שמסמל את המדינה היהודית והדמוקרטית שכאן כדי להישאר. תרימו אותו גבוה – הוא שלנו! תודה לכל מי שעזרו והביאו אותנו עד לפה. תודה לכל אלו שעוד יצטרפו.

אנחנו הנשים להן חיכינו. אנחנו התקווה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מחאות | הפגנות | מעקב חקיקה | קבוצות מאבק | עדכונים מהשטח:
כל מה שחשוב למחנה הדמוקרטי-ליברלי - אצלך בווצאפ

דילוג לתוכן