חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

הימין המתנחלי יריב מר שעוצמתו הפוליטית גדולה עשרות מונים מהפופולריות שלו

אם נשכיל להבין שהימין המתנחלי על 27 שרים וחברי הכנסת שהגיעו לכנס היום ומאות מוסדות שהוא בנה לאורך השנים, הוא יריב מר שעוצמתו הפוליטית גדולה עשרות מונים מהפופולריות של חזון הבלהות שלו בציבור, ושיש לעשות הכול כדי למנוע מהחזון הזה להפוך למציאות- יש לנו סיכוי לעצור אותם.

רמי הוד, מנכ״ל המרכז הרעיוני בקרן ברל כצנלסון

עתיד הניסיון המטורף להקים התנחלויות בעזה לא ייקבע ע”י עוצמת הלהט הפנימי של הימין המתנחלי, אלא ע”י האופן שבו יגיב אליו המיינסטרים הישראלי.

כן, אותו רוב דומם דמוקרטי-ליברלי שיצא להפגין נגד ההפיכה המשטרית ושעוסק עכשיו במאות יוזמות התנדבות, מעגלי שיח והתארגנויות, בזמן שהימין המתנחלי מקדם תכנית שתביא אותנו ואת ילדינו לשקוע בבוץ העזתי ולהפנות עשרות מיליארדי שקלים בשנה למפעל חסר כל הצדקה ביטחונית ולאומית. אם נשכיל להבין שהימין המתנחלי על 27 שרים וחברי הכנסת שהגיעו לכנס היום ומאות מוסדות שהוא בנה לאורך השנים, הוא יריב מר שעוצמתו הפוליטית גדולה עשרות מונים מהפופולריות של חזון הבלהות שלו בציבור, ושיש לעשות הכול כדי למנוע מהחזון הזה להפוך למציאות– יש לנו סיכוי לעצור אותם.

אם נבין שהדרך היחידה לקיים פה מדינה יהודית, דמוקרטית, שוויונית ובטוחה היא לשלוח את החבורה הזאת לשנים ארוכות באופוזיציה ולנתק את המערך החינוכי-פוליטי שלה מעטיני תקציבי הממשלה ומהשפעה על מדיניות ציבורית- יש לנו סיכוי לעצור אותם.

אם נבין שהסיבה היחידה שהימין המתנחלי צבר כוח כזה לאורך השנים הוא תרדמה פוליטית ארוכת שנים של המחנה שמנגד, ושהמשך הפוליטיזציה שהתחילה במחאת קפלן והרחבתה גם למאבק המדיני-ביטחוני על עתיד השטחים במטרה ליצור גבול לישראל, הוא האיום הגדול ביותר על הפרויקט המשיחי- יש לנו סיכוי לעצור אותם.

אבל אם נחזור על הטעויות ההיסטורית של הדור הקודם של המחנה הדמוקרטי-ליברלי, שלא השכיל להבין בזמן אמת את האסון שהימין המתנחלי ממיט על ישראל, שבטעות היסטורית אסונית ראה באנשיו את ממשיכי העלייה השנייה במקום את ממשיכי שבתאי צבי, יש סיכוי לא מבוטל שחזון הבלהות שלהם יהפוך למציאות.

ואם לא נשכיל להבין שיחסי כוח שבהם צד אחד קורא לאחדות וצד שני עושה פוליטיקה, צד אחד בונה מעגלי דיאלוג וטוב משותף וצד שני משרטט תכניות התיישבות בעזה, משקפים מחלה אוטואימונית שתוקפת את ישראל הליברלית מאז רצח רבין ושהגיע הזמן שנחסן את עצמנו מפניה- חזון הבלהות שלהם יכול להפוך למציאות.

אז מה עושים?

מבינים שה-7 באוקטובר, ועוד קודם לכן שנת ההפיכה המשטרית, חידדו את ההחלטה שישראל צריכה לקבל- מדינה יהודית, דמוקרטית, שוויונית ובטוחה, שבה גבולות נקבעים על-פי שיקולי ביטחון ואינטרסים לאומיים וזכויות מובטחות על בסיס אזרחות שווה, או דיקטטורה משיחית שמתנחלת איפה שאפשר ומעניקה זכויות על פי השתייכות למגזרים מועדפים.

זוכרים היטב שהאנשים שבתמונה ומוסדות החינוך, התקשורת, המדיניות והשטח שמאחוריהם, יודעים היטב באיזה צד הם. יש להם דרך, יש להם ציפור נפש, יש להם תמונת עתיד רצויה, והם רותמים את כל היכולות הארגוניות והפוליטיות שלהם כדי שתהפוך למציאות. 50 שנה אחרי העלייה לסבסטיה – המקום שבו נולד מפעל ההתנחלויות והוקם המחנה שהוביל את הערב המשטרית והתכנס הערב בירושלים.
 
השאלה היחידה שחשובה היא האם, הפעם, נשכיל לעמוד מולם.

תגובה אחת

 1. PLEASE HELP ME

  My name is Aziz Badawi, I’m 27 year old man from Palestine. Our town has recently evacuated due
  to bombardments by Israel, now I am staying at a shelter with my 6 year old daughter Nadia. My wife is
  dead and I’m the only one left to take care of my daughter as we are not allowed to depart to my parents house
  in Nablus, she is sick with a congenital heart defect and I have no way to afford the medicine she needs anymore.
  People here at the shelter are much in the same conditions as ourselves…

  I’m looking for a kind soul who can help us with a donation, any amount will help even 1$ we will
  save money to get her medicine, the doctor at the shelter said if I can’t find a way to get her the
  medication she needs her little heart may give out during the coming weeks.

  If you wish to help me and my daughter please make any amount donation in bitcoin cryptocurrency
  to this bitcoin wallet: bc1qcfh092j2alhswg8jr7fr7ky2sd7qr465zdsrh8

  If you cannot donate please forward this message to your friends, thank you to everyone who’s helping me and my daughter.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מחאות | הפגנות | מעקב חקיקה | קבוצות מאבק | עדכונים מהשטח:
כל מה שחשוב למחנה הדמוקרטי-ליברלי - אצלך בווצאפ

דילוג לתוכן