חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

״ילדים קטנים שחוטפים טילים זה לא פופולרי אבל מיגון עולה כסף״ – שמחה רוטמן

אנחנו פותחים סדרה על אדריכלי ההפיכה המשטרית:
משנתם, ציטוטים שלהם, אג׳נדות, הכרזות ותוכניות, ומתחילים עם שמחה רוטמן ומובאות מהשקפת עולמו ותוכניותיו כפי שסיפר אותן להילו גלזר ב״הארץ״ 23.2.23

לחצו על כל ציטטה להרחבה ולפירוט

ערכים דמוקרטים

״שוויון זו מילה חסרת משמעות. זו טאוטולוגיה.
הרי כבר יש חוק איסור אפליה אז מה זה אומר חוק שוויון? מי שווה? האם חוק שקובע שגיל ההצבעה הוא 18 ומעלה הוא חוק שוויוני? האם חוק שקובע שגברים יוצאים לפנסיה בגיל 67 הוא שוויוני? האם כשאני נותן נקודת זיכוי מס נוספת לנשים כדי לעודד אותן לצאת לעבודה זה שוויוני? כן? לא? שחור? לבן?”

| מתוך הכתבה של הילו גלזר בהארץ |

מה שאני אומר זה שלרשות המבצעת יש ים איזונים ובלמים. לרשות המחוקקת יש ים איזונים ובלמים. ויש רק רשות אחת — השופטת — שאין לה לא איזון ולא בלם. כל מה שאני עושה זה לשים עליה איזונים ובלמים”.

בתוך מדינת ישראל, המערכת הפוליטית מעניקה למיעוטים הגנה וכוח שכמעט אף מדינה לא נותנת”

סדרי עדיפויות

״אני לא מאיים. זה לא שאצביע אי־אמון בממשלה. אבל ממשלה שלא מסוגלת לספק את ההבטחה הבסיסית ביותר שלה לבוחריה לא תחזיק מעמד

אם התיקון הזה לא יתבצע חלילה, פוטנציאל הנזק עצום. הבטחה שמתנפצת יכולה להיות אירוע גרוע ומסוכן. אם נאכזב את הבוחרים שלנו, את עצמנו, אם נפספס את הזדמנות, השבר של המחנה הלאומי יהיה ענק.״

| מתוך הכתבה של הילו גלזר בהארץ |

טוב שלא אמרת ארנבונים חמודים עם עיניים כחולות. די, חלאס עם השטויות. הרי המיגון עלה כסף, נכון? מישהו שילם אחרי שבג”ץ נתן פסק דין או שהכסף הגיע מהאוויר? מה עם סדרי העדיפויות? מה בא על חשבון מה?

אולי כדי לקיים את פסק הדין הזה הוספנו עוד כמה הומלסים ששוכבים ברחובות? הרי אפשר להמשיך עם הפופוליזם הזה עד אין סוף. אז בג”ץ יצא גבר, כל הכבוד. אבל הכסף הזה חסר איפשהו“.

האוייבים

״אלו שופטים בורים ועמי ארצות. שופטים שלא יודעים לקרוא. לפני שהם לומדים משפטים, כדאי שילמדו מילים. את תחתית החבית של המעמד הכלכלי־חברתי הפכו לרוב הרשע והחמדן שצריך להתגונן מפניו. אפשר להתחרפן”.

״יש מנגנון אחד שדופק את המיעוטים במדינת ישראל. קוראים לו בג”ץ. אני מסיר את המנגנון הזה שנותן לך כוח לרמוס את המיעוטים. אל תספר לי שאתה מגן המיעוטים, אני מגן המיעוטים”.

אתה מגן המיעוטים?

אני מגן המיעוטים! אתה הגנב שגורף את קולות המיעוטים ומגיש אותם לבג”ץ. ובג”ץ פודה אותם לכוח ונותן לך אותו, גם כאשר אתה מפסיד בקלפי בבחירות הוגנות. אתה שמח כשבג”ץ רומס את המיעוט, אתה לא מגן המיעוטים.״

“בג”ץ והיועצים המשפטיים בולמים מדיניות בכל התחומים. גם את הטיפול במחירי הדיור. את הכיבוש הם בולמים על הדרך. זה לא שיש להם איזו עמדה אנטי־כיבושית כזאת או אחרת. הם פשוט תמיד מפריעים“.

“בית המשפט העליון הוא היום האחרון שנותן סעד לאזרח הקטן. ברגע שהוא לא יהיה עסוק בלנהל את המדינה, יהיו לו זמן וקרדיט ציבורי לסייע לנפגע לא־פופולרי.

אם התיקון הזה לא יתבצע חלילה, פוטנציאל הנזק עצום. הבטחה שמתנפצת יכולה להיות אירוע גרוע ומסוכן. אם נאכזב את הבוחרים שלנו, את עצמנו, אם נפספס את הזדמנות, השבר של המחנה הלאומי יהיה ענק.״

| מתוך הכתבה של הילו גלזר בהארץ |

האם הרחקת לכת עם האמירה שמנדלבליט צריך לשבת בכלא בעקבות הראיון ב”עובדה”?

“אפשר היה לעבור על הראיון הזה על פי יחס של עבירות לדקה: שיבוש הליכי משפט, שיבוש חקירה, הסתה, המרדה, מה שלא תרצה. האדם שעמד בראש התביעה הפלילית הוא כל כולו עבירה פלילית. עבורי זה באמת הלם. וכל זה עוד לפני שנגענו באמירה שלו שאם הרפורמה תתקדם יישפך דם ברחובות”.

הוא הזהיר משפיכות דמים, לא קרא לשפיכות דמים.

“נכון, כי אם הייתי אומר לפני ההתנתקות שאם שרון ימשיך יישפך דם ברחובות הטיעון הזה היה נורא משכנע את השופט. די נו, תפסיקו”.

איך להעביר הפיכה משטרית

אני בכלל לא בתוכן. אני בפרוצדורה.

| מתוך הכתבה של הילו גלזר בהארץ |

שחיתות שלטונית

ומה לגבי דרעי? דעתך נוחה מזה שאדם שהורשע בפלילים שוב ושוב יכהן כשר?

“דעתי נוחה מזה שאדם שהכנסת הביעה בו אמון יכהן בתפקיד. בין אם זה אריה דרעי ובין זה נלסון מנדלה. אני לא יודע אם מדובר באדם שבאמת פשע ומערכת המשפט עשתה איתו צדק או שמדובר באדם שנכלא בשל עמדותיו”.

דרעי הוא אדם שנכלא בשל עמדותיו? באמת? זו כבר קונספירציה הזויה.

“אני לא טוען שדרעי נכלא בשל עמדותיו. אני אומר שכאשר אני מחוקק חוק, אני פועל מאחורי מסך בערות. כלומר, אני לא יודע אם מדובר בפושע או בגיבור ולכן אני לא רוצה ליצור מצב שבו אני מונע מאדם שיושב בכלא, שאולי הוא מנהיג דגול, להיבחר”.

| מתוך הכתבה של הילו גלזר בהארץ |

4 תגובות

 1. איפה חי הדביל המופרע הזה עד עכשיו?בישראל?בטוח שיצא מאיזה מוסד סגור.טימטום זה מחמאה לרוטמיילר המגעיל😄👎👎

  1. היינו עיוורים וחרדים, כשעבר חוק הליאום, כנ״ל כשמונה מתניהו כמבקר המדינה ( כשלא חוקרים – אין שחיתות!) במזל לא מונה הסטטיסטיקאי הראשי (מינוי של נתניהו!! לשלוט בנתונים), אבל היום יש מאמר בהארץ על השתלטות הימין הדתי על הוראת אזרחות. ולאט לאט שיטת הסלמי עובדת, עוד הרבה לפני ההפיכה המשפטית.
   מקווה, שלא אחרנו את הרכבת. אסור להתפשר על שום פוליטיזציה בועדת השופטים. לא פחות מחוקה לישראל על יסוד מגילת העצמאות.

  1. שמחה רוטמן הוא אדם חשוך, פשיסט, אבל גם דמגוג ושקרן.
   קרא לשופטים בגץ בורים-למה יש לו השכלה יודע שאין להם? ממש לא.
   טען ששופטי בגץ מפלים מיעוטים-המציאות הראתה בדיוק הפוך.
   יועצים משפטיים הם מיותרים-במדינה דמוקרטית הם שומרי הסף, אחרת ישראל תהפוך לדיקטטורה חשוכה
   האיש מסוכן לציבור החילוני והליברלי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מחאות | הפגנות | מעקב חקיקה | קבוצות מאבק | עדכונים מהשטח:
כל מה שחשוב למחנה הדמוקרטי-ליברלי - אצלך בווצאפ

דילוג לתוכן