חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

בוקר שבת בשדות קיסריה: אזרחים כורזים שמות חטופים והמשטרה עוצרת

לאחר שהסערה קרעה והעיפה את אוהל משפחות החטופים בקיסריה, הבוקר עלה פחות גשום, ואת ההפוגה בגשמים ניצלו קומץ אזרחים נחושים שהתייצבו בשדות קיסריה עם מגאפון לקרוא את שמות החטופים.

שמות החטופים שבקעו מהמגאפון של תא״ל מיל׳ אמיר השכל הביאו מחלקת שוטרים שלקחו אותו לתחנת חדרה. אבל במקומו התייצבה משמרת קריאה שנייה ובעקבותיה שלישית.

משמרת ראשונה: אמיר השכל. מעוכב ונלקח למשטרה

תא״ל מיל׳ אמיר השכל מתייצב למשמרת הקבועה שלו בשבת בבוקר בשדות קיסריה, מתחיל בכריזת שמות החטופים אבל לא מספיק הרבה והם מגיעים. השוטרים. לא אחד ולא שניים. מחלקה שלמה – מול 2 אזרחים ומגאפון (ומצלמה).

הם לוקחים את המגאפון ואת אמיר תחנת חדרה. האישומים: הפרת סדר, התנגדות לעיכוב וסירוב להזדהות.

משמרת שנייה: האישה בוורוד

“אנחנו ממשיכים בהקראת שמות החטופים, כי החטופים זה מה שחשוב!” אמיר השכל נעצר, אבל בקיסריה הנחושים לא עוצרים. אזרחית חמושה במגאפון מתייצבת בשדות להחליפו: “לחטופים אין זמן! במיוחד לאלה: שלמה מנצור בן 85 מכיסופים עמירם קופר בן 84 מניר עוז עודד ליפשיץ בן 83 מניר עוז יורם מצגר בן 80 מניר עוז  חיים פרי בן 79 שהציל את אשתו, מניר עוז ♦  גדי משה מוזס בן 79 מניר עוז אברהם מונדר בן 78 מניר עוז אלק דנצג בן 75 מניר עוז…

משמרת שלישית: האזרח העיקש

“רק תראה לי בבקשה את החוק שאסור לי לקרוא במגאפון במרחק של 250 מ’ מהוילה של ראש ממשלת ישראל שמתענג כאן על חשבון הציבור בעוד שאזרחים ישראלים נמקים במנהרות של עזה!”

סבב שלישי של אזרחים שמתעקשים לקרוא בקור וברוח בשדות קיסריה את שמות החטופים, למרות היטפלות ומעצרי המשטרה.

14:00 תחנת משטרת חדרה

״בתום החקירה החליטו להרחיק אותי ל-3 ימים מקיסריה. סירבתי. וביקשתי את המגאפון. מסרבים לתת לי את המגפון ולכן אני נשאר פה עד שאני אקבל אותו חזרה. אמרתי אם אני צריך לקבל אותו מחר, אז אני נשאר פה בלילה. לא יתכן שהמשטרה תנצל את המדים ואת הדרגות לעשות דברים שלאזרח אסור לעשות״
המשטרה משחררת את אמיר השכל לאחר חקירה, אבל הוא מסרב להתפנות עד שיחזירו לו את המגאפון שהוא רכושו הפרטי.

תזכורת למעצרי אמש

אזרחית כורזת את שמות החטופים מתוך חצר ביתו של אחד משכני נתניהו בקיסריה. המשטרה מגיעה ועוצרת אותה. ככה זה נראה:

המשך יבוא ואנחנו כמובן נעדכן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מחאות | הפגנות | מעקב חקיקה | קבוצות מאבק | עדכונים מהשטח:
כל מה שחשוב למחנה הדמוקרטי-ליברלי - אצלך בווצאפ

דילוג לתוכן