חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

שעת סיפור מול מיטות ריקות – מיצב שחקני הבימה

100 שחקני הבימה בשעת סיפור מול מיטות ריקות בזעקת החטופים

בין כל המיצבים והמיצגים קורעי הלב שעולים כל יום וכל שעה ברחבי המדינה בקריאה להחזרת החטופים, אמש (יום ב׳ 6.11.23) בשעת הסיפור הקלאסית לילדים – 8 בערב, עלה מיצב חריג בעצמתו בכיכר הבימה. מיצב תיאטרלי שבו השתתפו 100 שחקני התיאטרון הלאומי שנתנו את הזוית המשלימה שלהם למיצב “המיטות הריקות” (241 מיטות ריקות כמספר החטופים והחטופות).

השחקנים המובילים קראו שעת סיפור ליד מיטותיהן הריקות של החטופים המוחזקים בשבי החמאס ובתקווה ובזעקה לשחרורם.

בין השחקנים והזמרים: מירי מסיקה, רונה לי שמעון, צביקה הדר, שי גבסו, טל מוסרי, נעם קליינשטיין, עמית רהב, גיא אריאלי, סנדרה שדה, חנה לסלאו, מאיה מעוז, אסנת פישמן, יעל לבנטל, רובי פורת שובל, עמי סמולרצ’יק, עדנה בלילוס, ליאורה ריבלין, חני נחמיאס, אורלי זילברשץ, ענת מגן שבו, שירה לוי, אורנה דץ, גילה אלמגור, ליא קניג

את הערב הנחה טל מוסרי שלא יכול היה לעצור את דמעותיו. לסנדרה שדה שהשתתפה במיצב היתה הזוית האישית שלה – קשר משפחתי לאחד החטופים, נער בן 17. כי ככה הם חיינו בזמן האחרון.

מיצג “המיטות הריקות” הוא יוזמה של קיבוץ ניר עוז – הקיבוץ הקטן שספג את המכה הקשה מכולם – כ-80 מחבריו חטופים וכ- 25 הרוגים. היוצר וההוגה של המיצג הוא האמן והפסל ערן וובר שחבר לאסטרטגית ורד חורי, וביחד הם הוציאו לאור את המיצב עבור משפחת קיבוץ ניר עוז וכלל משפחות החטופים והחטופות.

רוני דלומי הרטיטה את הלבבות כששרה: אלוהים שלי, רציתי שתדע, חלום שחלמתי בלילה במיטה

עבודה של אחד האמנים במתחם כיכר החטופים, ליד מוזיאון ת״א. צילום: דורית זהבי

וגילה אלמגור, הגברת הראשונה של התיאטרון, מספרת סיפור למיטה ריקה. צילם ותיעד: דני גלנט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מחאות | הפגנות | מעקב חקיקה | קבוצות מאבק | עדכונים מהשטח:
כל מה שחשוב למחנה הדמוקרטי-ליברלי - אצלך בווצאפ

דילוג לתוכן