חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

40/

25

כשרונות בתפקיד

מעצבים, צלמים, מתכנתים - בשירות המאבק

המאבק צריך חומרי הסברה. הוא צריך מדבקות, וחולצות וסטיקרים. הוא צריך שלטים. הוא דורש הנצחה. אבל התשלום מהאיראנים לא מגיע, אז יש קבוצות של מקצוענים בתחום. כולם מתנדבים. כולם בשירות המאבק:
קוד המחאה

{קוד המחאה} מתנדבים טכנולוגיסטים שעוזרים לכל האירגונים שמגינים על הדמוקרטיה. הארגון פועל ללא הפסקה לקלוט מתנדבים נוספים לצורך של פרוייקטי תשתיות דיגיטליות עבור ארגוני המחאה.

 

צלמי המחאה

סיירת הרחפנים הוקמה עוד בימי מחאת בלפור ע”י יאיר פלטי, אור אדר ואמיר גולדשטיין, אליהם הצטרפו צלמים נוספים להפגנות הדגל”ש,
לשיירות הצוללות, ולמחאות ה”לך” ברחבי הארץ. לאט לאט התגבשה קבוצה של כ 10-20 צלמי רחפן מכל רחבי הארץ שיצרו תיעוד קבוע של המחאה.

בינואר 2023, עם פרוץ המאבק נגד ההפיכה המשטרית מובילי הקבוצה הפעילו מחדש את פעילות צילומי הרחפן וקראו לצלמי רחפן נוספים להצטרף לתיעוד המאבק.

מהר מאוד הצטרפו עוד עשרות רבות של צלמות וצלמים מכל רחבי הארץ, וכיום הסיירת מונה מעל 130 צלמי.ות רחפן בפיזור כלל ארצי.

הוקם מערך לתיאום ושיבוץ צלמים לאירועים (מתקיימים מעל ל 150 אירועים בכל שבוע וכמעט כולם מתועדים ), הוקמו “מפקדות אזוריות” שמנהלות ומתאימות את פעילות הרחפנים באזורים השונים בארץ,
הוקם מערך משוכלל להפצה של תוצרי הצילום בזמן אמת לכל כלי התקשורת והרשתות החברתיות בארץ ובעולם, וכן הוקם ארכיון עצום וחכם שאוגר את כל תיעוד רחפני ההמחאה
ומאפשר לשלוף כל תמונה וכל סרטון רחפן שצולמו במחאה לצורכי פרסום, מחקר, הכנת חומרים, תיעוד מקרי אלימות, ספירת כמויות קהל ועוד.

השפעת צילומי הרחפן על הנרטיב של המחאה עצומה

צילומי הרחפן של ההפגנות ופעילויות המחאה השונות מופיעים בכל כלי התקשורת המובילים בעולם. אנחנו יודעים שצילומי השלטים של קפלן במוצאי שבת מועברים לראשי מדינות ברחבי העולם ומשמשים כתיעוד מהימן של היקפי המחאה בישראל.
ומסייעים למחאה להעביר את המסר, ולציבור ולמקבלי ההחלטות להבין את היקף המחאה בישראל.

בנוסף נערכו מספר מחקרים אקדמיים וכן מספר כתבות בכלי תקשורת שונים בארץ ובעולם על פעילות סיירת הרחפנים והשפעתה על המחאה.

 

במקביל לסיירת הרחפנים הוקמה גם “סיירת הצלמים” אשר מתעדת את המחאה מ”גובה הקרקע” וגם היא מונה כבר מעל 200 צלמות וצלמים המשלימים את תעוד המחאה מכל הזוויות.

והערת שוליים: לאחרונה הוקמה סיירת קטנה נוספת (אך צומחת) של צלמי 360 הנותנים עוד זווית ייחודית ומעניינת לצילומי המחאה ונקראת “סיירת הרחף”.

 

מעצבים מחאה

קבוצת מעצבים מחאה’ נבנתה מתוך הצורך להעביר מסרים של המחאה באופן אסטתי וברור. הקבוצה מורכבת ממעצבים טובים שמוכנים לתרום מזמנם למאבק ושמחים לצרף אנשים נוספים. אנו מסייעים בשמחה לכל קבוצות המחאה! בין עבודתנו- שילוט להפגנה בלונדון במשפט מילצין, עיצוב למחאת הדרוזים
מיתוג אפודים לבריאות הנפש, אתר המשפחות השכולות, שבוע דמוקרטיה בלונדון בהובלת יובל נח הררי כדובר ראשי,
כמו כן שלטים,פוסטים,סיכות מחאה ועוד ועוד

השלטים שעוצבו למחאת אנגליה מככבים בברייטון, אנגליה, מול עדות מילצ'ן בנוכחות שרה נתניהו
השלטים שעוצבו למחאת אנגליה מככבים בברייטון, אנגליה, מול עדות מילצ’ן בנוכחות שרה נתניהו

 

עוד מעוררי השראה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מחאות | הפגנות | מעקב חקיקה | קבוצות מאבק | עדכונים מהשטח:
כל מה שחשוב למחנה הדמוקרטי-ליברלי - אצלך בווצאפ

דילוג לתוכן