חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

40/

26

לתרגם לעולם

אנגלית, רוסית, גרמנית, צרפתית - המתרגמים של המחאה

תרגומים – הבנת המחאה – הנגשת מידע – עוזרים להבין בשפה שלך – מה קורה בארץ

ישראל על המפה. תמיד הייתה. מה שקורה כאן מסוקר ברחבי העולם. בשפות שונות. והתוכן שמגיע לאוזניים רחוקות, מה לעשות, לא תמיד משקף את המציאות ותמיד תמיד לוקה בחסר. ובארץ? עולים חדשים ועולים ותיקים לעיתים קרובות נאלצים להסתפק במקורות חדשותיים מוגבלים למדי בשפה שלהם וכך מפספסים את מה שבאמת קורה. כך המחאה בעצם מפספסת קהלים שלמים, וחשובים, שלעיתים דווקא הם יהיו אלו שהכי יפגעו מהמהלכים הדורסניים של הממשלה.

ממש מההתחלה של המאבק, מתוך הבנת החשיבות העמוקה לשדר את מה שמתרחש כאן לעולם כולו, צצו קבוצות תרגום של אזרחים שעמלים יום ולילה להוציא תכנים חשובים אל הקהילות והתרבויות השונות בעולם, בשפות שלהן. והכל נעשה בהתנדבות מלאה.

ישנם מאות ואף יותר של מתרגמים שפועלים מתוך הבנה שרק עם מידע אמין נוכל למנף את הכוח האדיר שיש לשוחרי הדמוקרטיה ותמכי ישראל בעולם כדי להשפיע ולהצטרף למאבק להצלת המדינה.

קבוצות המתרגמים שמו לעצמן כמטרה חשובה (בין השאר) להעביר מידע לתקשורת הבינלאומית בשפתה. אחת התוצאות היא מה שאנחנו רואים לאחרונה – שליטה בחומר של העיתונאים ברשתות הזרות מול שלל השקרים האינסופיים של הנאשם בעשרות הראיונות שהוא נותן כל חודש באנגלית בתקשורת הבינלאומית.

אז איפה ניתן למצוא את התכנים המתורגמים?

אנגלית

USA for Israeli Democracy

אתר אמריקאי שמכיל מאות סירטונים מתורגמים של כל קבוצות המחאה, סירטונים מקוריים באנגלית של מיקה אלמוג, סידרה של 9 סירטונים קצרצרים מתורגמים היטב מנאום אסתר חיות. אינספור מסמכים משפטיים מתורגמים בידי עורכי דין ומשפטנים מקצועיים. יש ראיונות בזום עם דמויות מובילות כמו תומאס פרידמן, בלוגים שבועיים של ד”ר עידו באום ואחרים. והכל הכל בהתנדבות.

לקבוצת הווצאפ – כאן

רוסית

קיימות קבוצות טלגרם ברוסית שמתרגמות ומוציאות באופן יומיומי כמויות אדירות של תכנים מונגשים לאוכלוסיה דוברת הרוסית בארץ. גם תרגומי סירטוני מחאה וגם תכנים מקוריים שלהם, כתיבה והסברים על הסכנות על מה אפשר לעשות, על העובדות, על הסילופים שהם בוודאי שמעו בערוצי התעמולה. הם גם עורכים סירטונים יפיפיים, המתנדבים שלהם אף מוזמנים לדבר על הבמות בהפגנות השבועיות בערים מרכזיות בארץ.

לערוץ הטלגרם – כאן

לעמוד הפייסבוק – כאן

צרפתית

קיימות קבוצות ווצאפ ופייסבוק בצרפתית שמתרגמים בהן גם לקהל דובר הצרפתית בארץ וגם לקהל העולמי. הם מארגנים הפגנות ולא מפספסים ביקור בצרפת של אף שר או חבר כנסת. הם מגיעים לקבל את פניהם עם שלטים, ודגלים, וזמבורות, וקריאות של ‘בושה’!

לקבוצת הווצאפ – כאן

לדף הפייסבוק – כאן

גרמנית

קבוצת המחאה בגרמניה של ישראלים וישראליות שהתאחדו להגן על הדמוקרטיה הישראלית, מנגישה מידע מתורגם לגרמנית. ערוץ Tikva Deutsch מכיל סרטים מתורגמים של התקוות, מיקה אלמוג ועוד. חדשות הדמוקרטיה של עמרי לביא מתורגמות מייד לגרמנית ומופצות לקהל המקומי, וכל זאת בנוסף להפגנות שבועיות במספר ערים בגרמניה ושוויץ, ארועי הסברה ועוד…

לקבוצות הווצאפ – כאן

לערוץ היוטיוב – כאן

 

 

 

 

 

 

עוד מעוררי השראה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מחאות | הפגנות | מעקב חקיקה | קבוצות מאבק | עדכונים מהשטח:
כל מה שחשוב למחנה הדמוקרטי-ליברלי - אצלך בווצאפ

דילוג לתוכן