חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

כאילו לא היה ה-7 באוקטובר – הממשלה מבעירה את הגדה המערבית

כל נורות האזעקה מהבהבות בטירוף שחזית נוספת צפוייה להתפוצץ עלינו – חזית הגדה המערבית שעל סף פיצוץ. כל מערכות הביטחון מבהירות שזו חובה לאפשר לפועלים פלסטינים להכנס לעבודה בישראלכי הסכנה לקריסה כלכלית של הרשות גוברת ואיתה הסכנה להתלקחות, שחובה לעצור את טירור המתנחלים שמהווה סכנה לביטחון המדינה וכאמור להביא להתלקחות ו… כלום.

הקרסת הכלכלה ברשות 

מניעת כניסת פועלים פלסטינים לישראל לא רק פוגעת בענף הבנייה בארץ אלא מביאה לקריסה כלכלית של כל שכבת העובדים בעלי רשיון העבודה בישראל והמעגלים שסביבם, תוסיפו לזה את התעקשות סמוטריץ לא להעביר לרשות את כספי המיסים שישראל גובה בשמה שיכול להביא לקריסת הבנקים בגדה ומדובר כאן בסכנה לקריסת כל הכלכלה הפלסטינית בגדה וכמובן קריסת הרשות.
ועל זה כל מערכות הבטחון מתריעות שוב ושוב.

שיאי טירור מתנחלים

בעוד רוב הציבור עסוק במלחמה בעזה ומאבק על החזרת החטופים, סמוטריץ שסיפח לעצמו את המנהל האזרחי, ובן גביר הבדוקאי של השב״כ עסוקים בלהדליק את הגדה המערבית באמצעות נערי הגבעות, ומספר התקריות האלימות ופשעי השנאה מגיעים לשיאים חדשים, תוך שיתוף פעולה של צה״ל או לפחות עצימת עין

הרוגים פלסטינים ופשעי שנאה

מאז 7 באוקטובר ועד ל12.11.23  נהרגו יותר מ–170 פלסטינים בעימותים עם ישראלים ברחבי הגדה, נתון הכולל חשודים במעורבות בטרור. בשב”כ יודעים להצביע על ארבעה מקרים שבהם היורים היו מתנחלים, אך ההערכה היא שהיקף הפגיעות שלהם בפלסטינים גדול בהרבה: מנתוני השירות עולה כי מאז פרצה המלחמה נרשמו 120 פשעי שנאה של יהודים בגדה.

עד כה נגד איש מהם לא הוגש כתב אישום.
הרוגים פלסטינים
0
פשעי שנאה
0

די ברור מכאן שזו לא טעות. זו מדיניות. עכשיו, לקראת ועדת החקירה שבוא תבוא, אפשר להתחיל להעריך מי ירוויח מפתיחת חזית נוספת בגדה המערבית, מי חותר למגע של פיצוץ ומי יטען שלא סיפרו לו שום דבר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מחאות | הפגנות | מעקב חקיקה | קבוצות מאבק | עדכונים מהשטח:
כל מה שחשוב למחנה הדמוקרטי-ליברלי - אצלך בווצאפ

דילוג לתוכן