חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

חוסמים את הדיקטטורה

על הבוקר יצאו מאות אלפי אזרחיות ואזרחים מכל רחבי הארץ – חילונים ודתיים, מכל הקשת הפוליטית ובכל הגילאים, כדי לחסום את הדיקטטורה בים, בערים, בצמתים, מול בתי ח”כים, מול משרדי פורום קהלת, איפה לא

בכל מקום בו נמצאים מהרסיה ומחרביה, אנחנו שם כדי לעצור אותם.
אנשי חיל הים לדורותיהם יצאו אל הים עם הסיסמא “הדיקטטורה – איזור סחר סגור!”. תושבי הרצליה ירדו בהמוניהם אל צומת הסירה, כשהם צועדים על כביש 2 תחת פסלו של תיאודור הרצל, חוזה המדינה היהודית הדמוקרטית. התל אביבים חצו את גשר הירקון על אבן גבירול. אור-לי ברלב מדווחת, שהפעולה הראשונה ליום החשוב הזה היתה חסימת משרדי פורום קהלת עם שקי חול, גדר תיל וכרזות ענק, על ידי “אחים לנשק” וקבוצות נוספות הנאבקות נגד ההפיכה המשטרית. יש כעשרה עצורים מול משרדי קהלת, אחד מהם סא”ל במיל. הורים מפגינים מול מוסדות החינוך – כי לא נגדל את ילדינו בדיקטטורה!. צעדת ההורים והילדים שחצתה את הירקון היתה מהמרשימות – זוהי התגייסות חסרת תקדים של ציבור ההורים, לצאת מהיומיום ומהעבודה ולעצור את היום, כדי לחולל שינוי. בשיירות יצאו כולם: נכי צה”ל, שיירות מיישובים מהצפון עד לדרום הארץ, שיירות טרקטורים. המסר ברור – לא ניתן להרוס לנו את המדינה, לא ניתן להרוס את הדמוקרטיה, אין פשרות על דמוקרטיה.

האנרגיות באוויר חזקות מאוד. מאז ראשית ההתיישבות הציונית, לא היתה כאן תנועה רחבה כזו, שפועלת בנחישות ובנכונות לשלם כל מחיר למען רעיון משותף.

בשעות אחר הצהריים מתוכנן גל מחאות נוסף, הכולל צעדות, חסימות כבישים, שיירות והפגנות על הגשרים. כנסו ללוח האירועים והצטרפו לפעילות הקרובה אליכם. אם לא עכשיו, אימתי. 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מחאות | הפגנות | מעקב חקיקה | קבוצות מאבק | עדכונים מהשטח:
כל מה שחשוב למחנה הדמוקרטי-ליברלי - אצלך בווצאפ

דילוג לתוכן