חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

40/

33

במותם ציוו

משפחות שכולות למען הדמוקרטיה

אנחנו רואים אותם מהיום הראשון של ההפגנות כמעט. לבושים בשחור, בידיהם תמונות בשחור לבן של יקיריהם שנהרגו בתוספת לאמירה ״במותם ציוו לנו דמוקרטיה״ והצמרמורת לא פוסקת

והם אומרים: אנחנו, ״במותם ציוו לנו דמוקרטיה״ – קבוצת מחאה של בני ובנות משפחת השכול: יתומי צה”ל, אלמנות צה”ל, אחים ואחיות שכולים, הורים ששכלו את ילדיהם במהלך שרותם הצבאי, בפעולה מבצעית ובפיגועי טרור ואיבה.

יצאנו למחאה מתוך תחושת שליחות כלפי יקירינו הנופלים שמסרו את נפשם למען ישראל דמוקרטית מתוך מחוייבות לערכיה הנעלים של המדינה שהאמינו בה: שיוויון, רעות, אחריות לקיומה.
דברי חברי הקוהליציה כלפי לוחמים ומילואימניקים וכינויים “נפולת של נמושות” שברו את סף האיפוק שלנו. גייסנו את כל תעצומות הנפש הסדוקה שלנו כדי לצאת ולהפגין כנגד ההפיכה המשטרית, הפילוג והסכסוך בעם, ודברי ההסתה.

צילום: בן כהן
צילום: בן כהן

אור-לי ברלב ראיינה אותם לקראת יום הזכרון במונולוגים קורעי לב

הקשיבו לסדרת המונולגים שלהם – כאן

ולדף שלהם ולהרחבה על פעילותם – כאן

 

 

 

 

ובונוס במיוחד בשביל ביבי הידוע כאיש של ספר ותרבות: ביום ג׳ 12.9.23 הופץ לגופי ממשל, לתקשורת האמריקנית ולקהילות היהודיות בארה”ב ספר מיוחד של ספרות התנגדות ישראלית (260 עמ’), ובו קטעי שירה, סיפורת, מאמרים ומסות על המאבק למען הדמוקרטיה, לקראת נסיעתו של ראש הממשלה לניו יורק.

 

עוד מעוררי השראה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מחאות | הפגנות | מעקב חקיקה | קבוצות מאבק | עדכונים מהשטח:
כל מה שחשוב למחנה הדמוקרטי-ליברלי - אצלך בווצאפ

דילוג לתוכן