חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

ובניו יורק – משט לעבר פסל החירות בספינה Freedom

שולחים רוח במפרשים ללוחמי החירות והדמוקרטיה בחזית

כ-150 פעילי דמוקרטיה בניו יורק יצאו למשט אל עבר פסל החירות בספינה “Freedom”. הם הניפו דגלי ישראל ופרסו על הסיפון שלט “Must Resist”.

שני גרנות-לובטון, ממארגנות מחאת unXeptable בניו יורק: “על פסל החירות מופיע שיר של משוררת יהודייה. חירות הייתה משאת נפשם של יהודים משחר ההיסטוריה. לבשנו שחור כי דגל שחור ונורא מתנוסס מעל בליץ החקיקה והאלימות הבלתי נסלחת כלפי המפגינים. הלב של כולנו בישראל, שולחים מפה רוח במפרשי הלוחמים על החירות והדמוקרטיה שמגינים בגופם ובנפשם על העתיד של כולנו!”

הפעולה התארגנה בפחות מ24 שעות: בשעה 22:30 בלילה שלחו המארגנים הודעה בקבוצות המחאה בניו יורק עם טופס הרשמה וקריאה להצטרף אחה”צ למשט למען החירות כי “אי אפשר לשבת בבית בזמן שהמשפחות והחברים שלנו נאבקים למען כולנו בחזית”.
המארגנים אומרים שהם ציפו ל20-30 משתתפים לכל היותר והופתעו מאד מההתגייסות והנכונות של כמעט 150 ישראלים ויהודים אמריקאים להצטרף בהתראה כזו קצרה.

“פסל החירות מסמל את הערכים המשותפים של שתי המדינות, ישראל וארה”ב. אמנם נתניהו בחר השבוע במפגין שלא לאחל “יום עצמאות שמח” לארה”ב, אבל אחותנו הגדולה תמיד הייתה בעלת הברית מספר אחת של ישראל. לא ניתן לממשלת חורבן הבית להרוס גם את הקשר עם התפוצות.
נמשיך להראות את הפנים היפות, הדמוקרטיות והליברליות של ישראל. הם ממציאים יהדות חדשה של שנאה ורדיפת בצע ושררה וקורעים את העם. אנחנו פה ובכל מקום בעולם, למאבק על הדמוקרטיה הישראלית יש זרועות ברחבי תבל. ישראל לא תהיה דיקטוטרה!”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מחאות | הפגנות | מעקב חקיקה | קבוצות מאבק | עדכונים מהשטח:
כל מה שחשוב למחנה הדמוקרטי-ליברלי - אצלך בווצאפ

דילוג לתוכן